Jak udostępnić post na Twitterze na Facebooku

Twitter i Facebook to dwie najpopularniejsze platformy mediów społecznościowych, z milionami użytkowników. Jeśli masz bloga lub często korzystasz z Twittera i Facebooka, możesz od czasu do czasu przesyłać posty między tymi dwiema platformami. Crossposting oznacza proces publikowania posta z jednej platformy mediów społecznościowych na inną. Wielu blogerów i użytkowników mediów społecznościowych lubi zamieszczać posty między platformami mediów społecznościowych, aby dotrzeć do jak największej liczby widzów. Publikowanie krzyżowe pozwala również użytkownikowi uniknąć ponownego publikowania tego samego posta w innym serwisie społecznościowym. Ułatwia publikowanie wideo z Twittera na Facebooku i może pomóc w dotarciu do największej liczby odbiorców. Jednak funkcja udostępniania postów z Twittera na Facebooku została wycofana przez Twittera i nie można już automatycznie publikować tweetów na Facebooku. Wiele platform mediów społecznościowych umożliwia dostęp do funkcji cross-postingu, a Twitter umożliwia korzystanie z funkcji crosspostingu, takich jak automatyczne publikowanie z Facebooka na Twitterze. W tym przewodniku omówimy metody udostępniania postów na Twitterze na Facebooku z komputera i urządzenia z systemem Android. Omówimy również metody udostępniania postu z Facebooka na Twittera.

Jak udostępnić post na Twitterze na Facebooku

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się szczegółowo o sposobach udostępniania postów na Twitterze na Facebooku.

Czy mogę udostępnić post z Twittera na Facebooku?

Twitter pozwalał swoim użytkownikom na przesyłanie postów między Twitterem a Facebookiem. Jednak od 2018 r. funkcja automatycznego publikowania na Facebooku została wycofana. Wcześniej, jeśli chciałeś opublikować tweeta na swoim koncie na Facebooku, wystarczyło wykonać kilka prostych kroków, aby zezwolić na publikowanie postów na Facebooku z Twittera. Ponieważ funkcja automatycznego publikowania z Twittera nie jest już dostępna, użytkownicy muszą wypróbować inne metody publikowania z Twittera na Facebooku. W poniższych sekcjach zebraliśmy wszystkie możliwe metody, których można użyć do udostępnienia posta na Twitterze na Facebooku.

Jak ręcznie udostępnić tweet na Facebooku z komputera

Ponieważ już ustaliliśmy, że opcja automatycznego publikowania na Twitterze została wyłączona, będziesz musiał ręcznie opublikować post na Twitterze na swoim Facebooku. Poniżej przedstawiono kroki ręcznego publikowania z Twittera na Facebooku.

1. Otwórz przeglądarkę internetową i zaloguj się do swojego Świergot rachunek.

2. Przejdź do tweeta, który chcesz udostępnić, i kliknij ikonę Udostępnij.

3. Teraz kliknij Kopiuj link do Tweeta.

4. W nowej karcie otwórz swoje konto na Facebooku.

5. Tutaj kliknij pole Co masz na myśli.

6. Wklej łącze do wpisu na Twitterze w polu tekstowym Utwórz wpis.

7. Na koniec kliknij Opublikuj, aby opublikować tweety na Facebooku.

Jest to najłatwiejsza metoda publikowania wideo z Twittera na Facebooku, jeśli korzystasz z Twittera na urządzeniu z Androidem. Kontynuuj czytanie, aby znaleźć metody udostępniania postów na Twitterze na Facebooku z urządzenia z Androidem. Kontynuuj czytanie, aby znaleźć metody automatycznego publikowania postów z Facebooka na Twittera.

Jak ręcznie udostępnić tweet na Facebooku z Androida

Udostępnianie posta na Twitterze na osi czasu Facebooka jest łatwe i można to zrobić, wykonując kilka prostych kroków. Jeśli jednak masz urządzenie z Androidem, możesz skopiować link do wpisu na Twitterze z aplikacji Twitter, aby opublikować go na Facebooku.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, przed zmianą jakichkolwiek ustawień należy upewnić się, że są one poprawne. Poniższe metody pochodzą ze smartfona Moto G60.

1. Otwórz Twittera z menu telefonu.

2. Przejdź do tweeta, który chcesz opublikować na Facebooku i stuknij ikonę Udostępnij.

3. Tutaj zlokalizuj i stuknij opcję kanału informacyjnego Facebooka.

4. Na koniec dotknij POST, aby udostępnić tweet na swoim profilu na Facebooku.

Możesz także opublikować wideo z Twittera na Facebooku na urządzeniu z Androidem, wykonując powyższe czynności.

Jak udostępnić tweeta na Facebooku prywatnie

Jeśli chcesz prywatnie udostępnić tweet jednemu ze znajomych na Facebooku, możesz to zrobić, udostępniając im link do wpisu na Twitterze. Poniżej przedstawiono kroki, aby prywatnie udostępnić post na Twitterze na Facebooku znajomemu z Facebooka.

1. Otwórz przeglądarkę internetową i zaloguj się do swojego konta na Twitterze.

2. Przejdź do wpisu, który chcesz udostępnić, i kliknij ikonę Udostępnij.

3. Tutaj kliknij Kopiuj link do Tweeta.

4. W nowej karcie otwórz swoje konto na Facebooku.

5. Kliknij ikonę Nowa wiadomość.

6. Wyszukaj znajomego i wklej łącze Tweet w oknie czatu.

7. Naciśnij klawisz Enter, aby wysłać wiadomość i opublikować tweety prywatnie na Facebooku.

Jeśli chcesz opublikować wideo z Twittera na Facebooku prywatnie ze znajomym z Facebooka, możesz to zrobić, udostępniając link prywatnie. Przeczytaj następną sekcję, aby dowiedzieć się, czy możesz automatycznie publikować posty z Facebooka na Twitterze i znaleźć metody udostępniania postów z Facebooka na Twitterze.

Jak udostępnić post z Facebooka na Twitterze

Możesz także udostępniać swoje posty z Facebooka na Twitterze. Należy jednak pamiętać, że Twitter ma ograniczenia dotyczące znaków i słów w tweecie. Dlatego powstrzymaj się od udostępniania długich postów z Facebooka na Twitterze. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest udostępnienie linku do posta na Facebooku. Aby to zrobić, możesz wykonać następujące proste czynności.

1. Zaloguj się do swojego Facebook rachunek.

2. Teraz przejdź do posta na Facebooku, który chcesz udostępnić na Twitterze.

3. Tutaj kliknij godzinę i datę postu, aby otworzyć indywidualny post.

4. Upewnij się, że opublikowana prywatność jest ustawiona jako publiczna.

5. Teraz skopiuj link z paska wyszukiwania.

6. Teraz otwórz nową kartę i zaloguj się na swoje konto na Twitterze.

7. Kliknij przycisk Co się dzieje? pole tekstowe i wklej skopiowany link.

8. Na koniec kliknij Tweet, aby udostępnić post na swojej osi czasu na Twitterze.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy mogę jednocześnie publikować na Twitterze i Facebooku?

Odp. Usługa cross-postingu na Facebooku została wycofana od 2018 roku. Nie można już więc publikować na obu platformach jednocześnie.

Q2. Czy mogę dodać moje konto na Facebooku do mojego konta na Twitterze?

I. Nie, nie możesz już dodać swojego konta na Facebooku do swojego konta na Twitterze. Jednak ta funkcja jest nadal dostępna na niektórych platformach, takich jak WordPress.

Q3. Jak mogę przesyłać posty między Twitterem a Facebookiem?

Odp. Ponieważ opcja automatycznego udostępniania nie jest już dostępna, możesz spróbować udostępnić posty na obu platformach, udostępniając link do posta.

Q4. Jak udostępnić post z Facebooka na Twitterze?

Odp. Aby udostępnić post z Facebooka na Twitterze, możesz po prostu skopiować adres URL posta na Twittera i opublikować go na swojej osi czasu.

Pytanie 5. Czy mogę udostępnić tweet znajomemu na Facebooku?

Odp. Tak, możesz skopiować link do tweeta i wkleić go w polu wiadomości, aby udostępnić go znajomemu z Facebooka.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny i udało Ci się dowiedzieć, jak udostępnić post na Twitterze na Facebooku. Daj nam znać, która metoda zadziałała dla Ciebie. Jeśli masz dla nas jakieś sugestie, daj nam znać w sekcji komentarzy.

x