Jak ukryć komentarze na Instagramie, aby uniknąć niechcianych rozmów

Instagram to tętniące życiem miejsce, w którym można udostępniać zdjęcia i filmy oraz kontaktować się ze znajomymi i obserwatorami. Często jednak losowe komentowanie postów prowadzi do niepotrzebnych dyskusji i kłótni.

Z ponad dwoma miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie Instagram dociera daleko, szczególnie wśród młodych ludzi. Jest to druga najbardziej interaktywna platforma mediów społecznościowych po Facebooku i jest bardzo preferowana wśród wpływowych osób ze względu na jej introspekcyjne funkcje.

Media społecznościowe to wszech czasów potężny sposób publikowania osobistych przemyśleń, zdjęć i filmów dla opinii publicznej na całym świecie. W ten sam sposób każdy może umieszczać uwagi w formie komentarzy💬 pod takimi postami, popierając je lub przeciw nim. W tym przypadku idealny model zapewnia ogólnoświatowy dostęp do pojedynczej osoby w celu umożliwienia zdrowej dyskusji.

Ale czasami ludzie robią wszystko, co w ich mocy, aby komentować w złym guście👎, co powoduje niechciane pogawędki i opinie. Cóż, Instagram ma funkcję, która pozwala ukryć opcję komentowania swoich postów, dzięki czemu można uniknąć kontrowersji. Zagłębmy się w sprawę.

Instagram jako platforma do łączenia się

Wśród wielu serwisów społecznościowych Instagram stopniowo zyskuje popularność jako najodpowiedniejsze miejsce dla kampanii społecznościowych i kreatywnych reklam. Elastyczność połączona z innowacjami w funkcjach💫 to jeden z głównych powodów, dla których mówi się o tym w całym mieście.

Twórcy tej aplikacji społecznościowej w wyjątkowy sposób skoncentrowali się na spopularyzowaniu jej jako platformy do udostępniania zdjęć📸 i filmów w domenie publicznej. Aplikacja jest przydatna na całym świecie, ponieważ ludzie uważają, że interesujące jest zrobienie zdjęcia i natychmiastowe przesłanie go do posta z tagiem lokalizacji.

To, co wyróżnia ją na tle innych platform, to intrygujące filtry włączane za pomocą mobilnego aparatu📱. Zatem bez potrzeby korzystania z narzędzia do edycji obrazów możesz bezpośrednio przechwytywać zdjęcia/filmy ze swojego loginu Insta i przesyłać je do swojego kanału.

Poza możliwością edycji obrazów, masz także możliwość udostępniania zdjęć lub filmów w preferowanych sekcjach postów, rolek, relacji lub treści na żywo. Historie trwają 24 godziny🕛, a inne pozostają tak długo, jak je usuniesz.

Instagram uruchomił także tryb Vanish na profilach, który umożliwia wysyłanie wiadomości i udostępnianie zdjęć, filmów itp. innym osobom. Jednak po zakończeniu rozmowy cały czat, łącznie z plikami, zostanie usunięty.

Te proste, ale intrygujące funkcje, doskonały interfejs i łatwa dostępność sprawiają, że jest to pierwszy wybór dla młodych dorosłych do nawiązywania kontaktu z rówieśnikami. Mogą się wzajemnie śledzić lub nawiązywać kontakty, a także komunikować się za pośrednictwem osobistych SMS-ów lub komentować posty.

Toksyczność i niechciane opinie

Lubimy nawiązywać kontakt z ludźmi w naszych postach w mediach społecznościowych, gdy chętnie doceniają nasze wysiłki i wystawiają znaczące recenzje. Gdy dołączysz do Instagrama, szybko zyskuje on na popularności, gdy zaczniesz oglądać👨‍💻 filmy i historie znane i nieznane.

Jest to idealne medium do odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół lub krewnych i nawiązania wielu nowych kontaktów i obserwujących. Poznajecie się poprzez publikowanie i przeglądanie zdjęć lub krótkich filmów oraz wyrażanie swoich uczuć i opinii poprzez odpowiadanie serduszkami lub komentarzami oraz tworzenie historii na Instagramie.

Niektórzy ludzie wolą pokazywać wesołą naturę i unikać negatywnych komentarzy, ignorując to, czego nie lubią, lub odpowiadając prywatnie. Jednak wielu użytkowników Insta jest zbyt dosadnych w swoich słowach i nie waha się pisać niegrzecznych i sarkastycznych tekstów. Może to stać się niewygodne i niepożądane.

Dlatego ludzie dzieląc się swoim życiem w mediach społecznościowych, chcą także wprowadzić trochę prywatności w Internecie. Możesz także ukryć swoich obserwujących na Instagramie i uniemożliwić nikomu przeglądanie listy. Ta funkcja ma na celu ochronę Twojej prywatności, uniemożliwiając innym tworzenie wyobrażeń na temat Twoich upodobań lub antypatii.

Losowe interakcje z ludźmi często powodują tarcia ze względu na różnice w procesie myślowym każdej osoby. To jeden z negatywnych aspektów Instagrama. Prowokuje użytkowników do tworzenia ciekawych Reelów i Historii, jednocześnie wyśmiewając🃏 lub nieistotne, gorące dyskusje na temat postów innych osób.

Co ciekawe, ludzie częściej krytykują niż obejmują innych, czasami w komicznym geście, a innym razem z zazdrości.

Teraz, jeśli te punkty widzenia zostaną przesłane jako wiadomość osobista, można na nie odpowiedzieć lub je zignorować. Ale każdy komentarz dodany do wpisu jest widoczny w dyskursie publicznym📢. Słowo w dobrej wierze jest zawsze mile widziane, natomiast niestosowne wypowiedzi powodują depresję i niezadowolenie.

Możesz rozstrzygnąć komentarze bliskich przyjaciół. Jednak nie w każdym powiązaniu może być znana osoba, a komentarze mogą także zamieszczać osoby nieznajome. Podczas gdy niektórzy użytkownicy ignorują trolle w swoich postach, jest kilku wrażliwych innych, którzy czują się urażeni takimi niepożądanymi rozmowami i czują się przygnębieni.

Niektórzy ludzie celowo korzystają z tej platformy, aby zamieszczać niestosowne komentarze na temat postów innych osób i wprawiać ich w zakłopotanie. Skłania to twórców do całkowitego powstrzymania się od takich interakcji.

Oczywistym jest, że nie możesz poinstruować każdej osoby🧑‍🏫, aby na Twojej stronie reagowała w określony sposób. Z drugiej strony, aby zachować aktualność ze swoją marką lub tylko poprawić sobie nastrój, nie możesz zrezygnować z udostępniania postów na Instagramie.

Napięty harmonogram to kolejny czynnik, który skłania użytkowników do wyłączania komentarzy pod postami. Dzieje się tak, gdy nie mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu na konwersacyjne odpowiedzi na te komentarze💬, niezależnie od tego, czy wypowiedzi je chwalą, czy krytykują.

Uważają, że brak odpowiedzi na komentarz może zostać odebrany przez obserwujących jako ignorancja. Może to ostatecznie zepsuć wizerunek marki i spowodować straty biznesowe.

Jednym ze sposobów pozbycia się takich komentarzy jest ich całkowite wyłączenie. Dowiemy się więcej o procedurze ukrywania lub wyłączania funkcji komentowania postów na Instagramie. Ale najpierw dowiedzmy się, jakie inne opcje platforma oferuje użytkownikom.

Tak. Teraz możesz odetchnąć z ulgą i spokojnie kontynuować czytanie!

Ogólnym celem Instagrama lub jakiejkolwiek innej platformy mediów społecznościowych jest rozpowszechnianie treści wśród osób o podobnych poglądach. Algorytm działa w taki sposób, aby promować treści zgodnie z preferencjami danej osoby.

Istnieje wiele statystyk📈, które działają w zapleczu i pobierają posty z kategoriami do Twojego kanału. W ten sam sposób Twoje posty są wyświetlane z wielu stron, a ludzie mogą je udostępniać, polubić i komentować.

Przeważnie ludzie czują się nieswojo, gdy niechciane komentarze do ich postów pojawiają się na przypadkowych profilach. Wielu użytkowników Instagrama często narzeka, że ​​są to profile spamowe, które niezwykle hańbią posty innych użytkowników, wywołując kontrowersje.

Tutaj Instagram ma ustawienie kontroli prywatności🔏, dzięki któremu możesz kontrolować, kto może komentować Twój post. Wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach swojego profilu, możesz pozwolić swoim obserwującym, tym, których obserwujesz, lub obu na komentowanie Twojego postu.

Domyślnie platforma umożliwia każdemu komentowanie Twojego wpisu, co możesz w każdej chwili zmienić. Jeśli znasz jednego lub kilku sprawców, którzy chętnie próbują zakłócać Twoje posty, możesz alternatywnie zablokować tym konkretnym użytkownikom możliwość komentowania.

Wykonaj poniższe kroki, aby uniemożliwić poszczególnym osobom zamieszczanie publicznie widocznych komentarzy. Możesz także wybierać pomiędzy swoimi obserwującymi, obserwującymi lub obydwoma osobami mogącymi komentować post.

Krok 1. Otwórz aplikację mobilną Instagram i kliknij ikonę Profilu znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2. Naciśnij przycisk trzech ułożonych w stos linii obok przycisku tworzenia w prawym górnym rogu, aby wyświetlić opcje menu.

Krok 3. Wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”, aby otworzyć listę ustawień.

Krok 4. Przewiń w dół🔽 kilka linii i wybierz opcję „Komentarze” w sekcji „Jak inni mogą z Tobą wchodzić w interakcję”.

Krok 5. Tutaj możesz kliknąć opcję „Blokuj komentarze od”, aby zablokować określone profile. Wpisz inicjały w pasku wyszukiwania🔍, aby wyświetlić profil osoby na liście, i naciśnij znajdujący się obok niego przycisk „Zablokuj”. Możesz dodawać nazwiska do tej listy, aby uniemożliwić tym osobom komentowanie Twojego wpisu.

Krok 6. Wróć do poprzedniej sekcji Kontrola komentarzy i wybierz opcję „Zezwalaj na komentarze od”. Tutaj możesz wybrać dowolną opcję spośród opcji „Wszyscy”, „Osoby, które obserwujesz”, „Twoi obserwujący” i „Osoby, które obserwujesz i Twoi obserwujący”.

Krok 7. Wróć do poprzedniej sekcji i włącz/wyłącz przycisk przed „Zezwalaj na komentarze GIF”, aby zezwolić lub wyłączyć komentarze do Twoich GIF-ów w postach i rolkach.

Wróć do swoich kanałów i rozpocznij publikowanie. Osoby, którym zablokowałeś możliwość komentowania, nie dowiedzą się o zmianach, ponieważ ich komentarze będą widoczne tylko dla nich.

Kroki, aby ograniczyć osobę na Instagramie

To alternatywna metoda blokowania🔐, a raczej ograniczania danej osoby w reakcji na Twoje posty. Precyzyjnie kontroluje daną osobę, ograniczając jej możliwość komentowania Twoich postów, co będzie widoczne dla Ciebie i tej osoby.

Zatem główna różnica między funkcją ograniczania a blokowania komentarzy polega na tym, że twórca posta może zobaczyć komentarz opublikowany przez osobę z ograniczeniami👮. Natomiast komentarz opublikowany przez zablokowaną osobę będzie widoczny dla niej, ale nie dla twórcy wpisu.

Podobieństwo między tymi dwiema funkcjami polega na tym, że zarówno osoba zablokowana, jak i osoba z ograniczeniami nie dowie się, że jej komentarze są kontrolowane przez twórcę wpisu.

Krok 1. Otwórz swoje konto na Instagramie na swoim smartfonie i wyszukaj profil danej osoby za pomocą ikony wyszukiwania🔍 podanej na dole.

Krok 2. Otwórz profil osoby i kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.

Krok 3. Kliknij opcję „Ogranicz” w wyświetlonych pozycjach menu i wyjdź z profilu.

Teraz możesz publikować bez niepokojenia się niechcianą pogawędką.

Programiści Meta zaoferowali użytkownikom Insta znaczące sposoby radzenia sobie z komentarzami do postów w ustawieniach prywatności. Jeśli więc sprawcami kłopotów jest kilka znanych profili👤, możesz je z łatwością zablokować. Możesz także ograniczyć komentarze do postów tylko do swoich obserwujących lub osób, które obserwujesz, wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach kontroli komentarzy.

Ale czasami nasi bliscy również nie szczędzą nam trollowania na podium. Nie przejmują się tym, co mówią i czy drugiej osobie się to podoba. W takich przypadkach wyłączenie komentarzy jest o wiele bardziej odpowiednie niż zezwolenie komukolwiek.

Jednak dopuszczenie każdej opinii na Twojej stronie📟 może mieć wiele pozytywnych aspektów, gdy poznasz drugą stronę sprawy. Czasami jednak lepiej jest wyłączyć ingerencję innych osób podczas tworzenia filmów i historii.

Istnieją różne sposoby, które możesz zastosować w aplikacji mobilnej Insta, aby wyłączyć komentarze. Zawiera szczegółowe kroki umożliwiające wyłączenie komentarzy do treści na żywo, historii lub filmów, a także przed opublikowaniem na platformie i po nim.

Opublikowałeś coś na swojej stronie na Instagramie, co przyciąga wielu trolli i spamerów. Następnie zamiast usuwać post, możesz wyłączyć funkcję komentowania dla tego konkretnego wpisu.

Krok 1. Stuknij ikonę Instagrama na telefonie komórkowym, aby go otworzyć, a następnie kliknij ikonę zdjęcia profilowego👤 w lewym dolnym rogu.

Krok 2. Przewiń do wpisu, który otrzymuje niepożądane komentarze.

Krok 3. Kliknij post, aby go otworzyć i naciśnij trzy kropki podane po jego prawej stronie.

Krok 4. Z wyświetlonych funkcji kliknij opcję „Wyłącz komentowanie”.

Możesz sprawdzić, czy pod postem podświetlona jest opcja „Komentarze są wyłączone”. Wszystkie poprzednie komentarze również zostaną usunięte. Dobranoc!

Jeśli nie chcesz spotkać się z komentarzami pod swoim następnym postem, lepiej wyłączyć tę funkcję przed opublikowaniem go publicznie.

Krok 1. Otwórz aplikację i naciśnij ikonę „+” w środkowym dolnym rogu, aby utworzyć nowy post.

Krok 2. Wybierz obraz/film lub cokolwiek, co chcesz opublikować, i kliknij przycisk „Dalej” w prawym górnym rogu.

Krok 3. Edytuj post i w razie potrzeby użyj filtrów, a następnie ponownie kliknij przycisk „Dalej”.

Krok 4. Kliknij opcję „Ustawienia zaawansowane” ⚙️ i na następnej stronie włącz funkcję „Wyłącz komentowanie”.

Krok 5. Wróć i naciśnij przycisk „Udostępnij” u góry, aby opublikować treść.

Twój nowy post nie będzie miał sekcji komentarzy i możesz go sprawdzić, umieszczając pod postem podpis „Komentarze są wyłączone”.

Instagram oferuje wyspecjalizowany system kontroli🕹️ tego, co może pojawić się obok Twojego posta. Całkowite wyłączenie opcji komentowania wpisu może nie być możliwe. Prawdopodobnie chcesz wchodzić w interakcję z ludźmi na temat swojego wpisu, ale jednocześnie wahasz się przed niepożądanymi argumentami o negatywnym podejściu.

Poniższe kroki pomogą Ci ukryć komentarze na Instagramie zawierające wybrane przez Ciebie słowa lub frazy.

Krok 1. Zaloguj się do swojej aplikacji Instagram i otwórz sekcję profilu w lewym dolnym rogu.

Krok 2. Kliknij trzy nałożone na siebie linie w prawym górnym rogu.

Krok 3. Wybierz pozycję menu „Ustawienia i prywatność” i przewiń w dół, aby kliknąć opcję „Ukryte słowa”. Domyślnie opcja „Ukryj komentarze” jest włączona, aby odfiltrować szkodliwe i obraźliwe komentarze.

Krok 4. Włącz także opcję „Zaawansowane filtrowanie komentarzy”.

Krok 5. Włącz opcję „Ukryj komentarze”🥷 pod nagłówkiem „Własne słowa do wiadomości i komentarzy.

Krok 6. Teraz kliknij opcję „Zarządzaj niestandardowymi słowami i frazami”.

Krok 7. Wpisz jedno lub więcej słów lub wyrażeń oddzielonych przecinkiem w odpowiednim miejscu na następnej stronie.

Krok 8. Kliknij przycisk „Dodaj”, aby dodać słowa do filtra.

Wróć do ekranu głównego, a teraz w Twoich postach będą wyświetlane tylko przefiltrowane komentarze.

Instagram jest powszechnie akceptowanym medium ze względu na wysoce interaktywny interfejs i łatwość tworzenia postów, historii i filmów. Posiada funkcje, które pozwalają kontrolować sposób promowania wizerunku Twojej marki👨.

Posty, w których ludzie biorą udział w rozmowie, zyskują więcej wyświetleń i obserwujących. Dlatego nie zawsze zaleca się całkowite wyłączanie komentarzy pod postami na Insta i unikanie interakcji, ponieważ możesz przegrać z konkurencją i zmniejszyć zaangażowanie. Alternatywnie możesz zignorować trolli lub odpowiedzieć🗨️ im w kilku słowach, dzięki czemu poczują się wysłuchani.

Jednak niektóre osoby celowo zamieszczają obraźliwe uwagi pod postami, aby zainicjować kłótnię🙅‍♂️. Może to negatywnie wpłynąć na widzów i obserwujących. W takich przypadkach najlepiej jest zablokować komentarze takich osób.

Wręcz przeciwnie, jeśli Twój post zawiera treści drażliwe, którymi Twoim zdaniem należy podzielić się z innymi, możesz ograniczyć🛂 komentarze do swoich obserwujących lub obserwujących. Zaufane osoby mogą Cię dobrze zrozumieć i przedstawić realistyczne opinie w komentarzach.

Przeczytaj także, jak ukryć swoich obserwujących na Instagramie i zachować prywatność.

Dowiedz się wszystkiego o trybie Vanish na Instagramie, zapewniającym bezpieczną i tymczasową rozmowę.

x