Jak ustawić alarm na telefonie z Androidem

Nie ma gorszego uczucia niż spóźnienie się na ważne spotkanie lub zbyt długie spanie. Na szczęście aplikacja zegara zainstalowana fabrycznie na Twoim urządzeniu ma wszystkie funkcje, dzięki którym zawsze dotrzesz na czas.

Przyjrzyjmy się, jak możesz przekształcić swoje urządzenie z Androidem w budzik typu „wszystko w jednym”!

Użyj aplikacji Zegar Google, aby ustawić alarm

Najprostszym sposobem ustawienia nowego alarmu bez pobierania aplikacji innej firmy jest użycie aplikacji zegara, która jest preinstalowana na urządzeniu. Aplikacja Zegar Google jest zazwyczaj domyślną aplikacją zegara na większości urządzeń z Androidem. Jeśli nie możesz jej znaleźć na swoim urządzeniu, możesz pobrać ją ze Sklepu Google Play.

Pobierać: Zegar

Uruchom aplikację Zegar Google i wykonaj poniższe czynności, aby ustawić alarm:

 • W menu u dołu ekranu zobaczysz szereg zakładek. Wybierz Alarm i dotknij przycisku Plus (+), aby dodać alarm.
 • Użyj suwaków godzin i minut, aby ustawić godzinę nowego alarmu. Upewnij się, że wybrałeś właściwą opcję AM lub PM.
 • Jeśli często ustawiasz nowe alarmy i używasz aplikacji Zegar na Androida do zarządzania codziennymi czynnościami, zalecamy oznaczenie nowych alarmów opisowymi nazwami, np. „Poranny trening” lub „Przypomnienie o spotkaniu”. Aby to zrobić, dotknij symbolu zastępczego nazwy alarmu.
 • Domyślnie nowy alarm zostanie ustawiony tak, aby zadzwonił dopiero następnego dnia. Jeśli chcesz utworzyć alarm, który będzie dzwonił w określone dni tygodnia, dotknij opcji Niestandardowy i wybierz dni.
 • Natywna aplikacja Zegar na Androida oferuje różnorodne dźwięki alarmu. Aby zmienić dźwięk alarmu, dotknij opcji Dzwonek.
 • Kliknij ikonę zaznaczenia, aby zapisać nowy alarm.
 • Użyj aplikacji Zegar firmy Samsung, aby ustawić alarm

  Jeśli masz urządzenie Samsung Galaxy, możesz użyć aplikacji Zegar firmy Samsung do ustawiania alarmów, edytowania istniejących i włączania odprawy Bixby. Oto jak ustawić alarm w telefonie Samsung:

 • Otwórz aplikację Zegar na ekranie aplikacji.
 • Stuknij przycisk Plus (+), aby dodać nowy alarm.
 • Po ustawieniu godziny alarmu dostosuj ustawienia alarmu do swoich potrzeb. Oznacz swój alarm, dotykając symbolu zastępczego nazwy alarmu.
 • Możesz także wybrać pomiędzy alarmem jednorazowym lub alarmem cyklicznym. Po prostu wybierz dni, w które chcesz, aby alarm był powtarzany, na pasku dni powszednich.
 • Jeśli z wyprzedzeniem ustawiasz alarm dla wydarzenia, możesz zaplanować jego automatyczne włączenie, dotykając ikony Kalendarza.
 • Aby zmienić dźwięk odtwarzany po włączeniu alarmu, dotknij opcji Dzwonek. Jeśli chcesz rozpocząć poranek przy dźwiękach ulubionych piosenek, możesz ustawić playlistę Spotify jako budzik na swoim urządzeniu z Androidem.
 • Ustaw alarm za pomocą Bixby lub Asystenta Google

  Jeśli się spieszysz, najprostszym sposobem ustawienia nowego alarmu jest poproszenie o to Bixby lub Asystenta Google.

  W przypadku urządzeń Samsung funkcję Bixby można aktywować, naciskając i przytrzymując boczny przycisk urządzenia lub mówiąc „Cześć, Bixby”. Po prostu poproś Bixby o ustawienie nowego alarmu, wydając polecenia takie jak „Ustaw alarm na jutro na 7 rano” lub „Obudź mnie za 30 minut”.

  Jeśli codziennie spóźniasz się do pracy, możesz także poprosić Bixby o ustawienie powtarzających się alarmów. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć coś w rodzaju: „Obudź mnie w każdy dzień powszedni o 7 rano”.

  Oprócz tworzenia i wyłączania alarmów Bixby Briefing może także wyświetlać aktualny czas, wiadomości i prognozę pogody, gdy dzwoni budzik. Aby włączyć tę funkcję, dotknij Bixby Alarm podczas wybierania dzwonka alarmu.

  Aby ustawić alarm za pomocą Asystenta Google, obudź go, naciskając i przytrzymując przycisk strony głównej urządzenia lub mówiąc „Hej Google” lub „OK Google”. Teraz powiadom Asystenta Google o godzinie alarmu, mówiąc na przykład „Ustaw alarm jutro na 5 rano”. Podobnie możesz utworzyć alarm cykliczny, mówiąc: „Ustaw alarm na 7 rano w każdy piątek”.

  Dni spóźnień już dawno minęły

  Jeśli masz dość rozpoczynania dnia w pośpiechu i niedotrzymywania ważnych terminów, świetnym pomysłem będzie skorzystanie z aplikacji Zegar, aby utrzymać się na właściwej drodze. Aplikacje Zegara na Androida potrafią o wiele więcej, niż tylko Cię obudzą. Aplikacja zegara na urządzeniu z Androidem ma wbudowany stoper, minutnik i zegar światowy, dzięki którym możesz sprawdzić godzinę w dowolnym miejscu na Ziemi.