Jak ukryć skróty witryny na stronie nowej karty Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Strona nowej karty w Chrome zawsze miała szybkie wybieranie; to zestaw witryn, które użytkownicy najczęściej odwiedzają, i daje użytkownikom szybki sposób na ich otwarcie. Szybkie wybieranie używane do zapełniania na podstawie historii przeglądania użytkownika, co oznaczało, że może on zaktualizować, jeśli użytkownik zmieni, które witryny odwiedza najczęściej. Chrome ostatnio dodał możliwość samodzielnego ustawiania skrótów szybkiego wybierania / skrótów do stron internetowych, co oznacza, że ​​nie zmieniają się one w zależności od historii przeglądania. Jest to przydatne, ale jeśli nie podoba ci się ta funkcja, możesz ukryć skróty do witryny na stronie nowej karty Chrome.

Ukryj skróty do stron internetowych w Chrome NTP

Otwórz Chrome i nową kartę. Kliknij przycisk Dostosuj w prawym dolnym rogu. W oknie, które zostanie otwarte, przejdź do zakładki Skróty. U dołu zobaczysz przełącznik „Ukryj skróty”. Włącz to.

  Jak naprawić brak mikrofonu w aplikacjach po aktualizacji Spring Creators

Po otwarciu strony nowej karty wszystkie skróty zostaną ukryte. Pasek wyszukiwania nadal będzie dostępny. Skróty właśnie zostały ukryte. Jeśli ponownie wyłączysz przełącznik, skróty powrócą bez zmian. Nie będziesz musiał dodawać ich od nowa.

Chrome dodał wiele opcji dostosowywania strony nowej karty. Większość nowych opcji dostosowywania, które widzisz teraz, były możliwe tylko z rozszerzeniami.

Karta Skróty w wyskakującym oknie Dostosuj ma jeszcze jedną opcję; „Najczęściej odwiedzane strony”. Jeśli wybierzesz tę opcję zamiast wyłączenia skrótów, zmienisz zachowanie szybkiego wybierania na stronie nowej karty. Najczęściej odwiedzane witryny będą przełączać się z niestandardowych witryn, które ustawiłeś ręcznie, i zapełniają się na podstawie historii przeglądania.

  Jak naprawić opóźnienie klawiatury w systemie Windows 10

Powinieneś wiedzieć, że jest to jedno z ustawień synchronizowanych z synchronizacją Chrome. Jeśli chcesz tylko ukryć skróty do witryn z konkretnej instalacji Chrome, powinieneś wyłączyć synchronizację Chrome lub wyłączyć „Ustawienia” w opcjach synchronizacji. Możesz także spróbować użyć różnych kont w instalacjach Chrome, dla których chcesz mieć różne ustawienia, ale z tej opcji powinieneś korzystać tylko wtedy, gdy nie potrzebujesz innych danych, takich jak zakładki i historia przeglądania, aby zsynchronizować wszystkie instancje Chrome.

Skróty internetowe zapewniają szybki dostęp do stron internetowych, ale wielu użytkowników preferuje przejrzysty interfejs, którego mogą użyć do wyszukiwania czegoś. Historia Chrome nadal pozwala na wpisanie części adresu URL i autouzupełnianie pozostałej części. Nie jest tak szybki jak szybkie wybieranie, ale działa z klawiaturą i może dla niektórych jest lepszą opcją.

x