Mac

Jak przenieść pasek wyszukiwania Spotlight na macOS

Pasek wyszukiwania Spotlight otworzy się na środku ekranu. Jeśli używasz komputerów Mac przez całe życie, prawdopodobnie przywykłeś do tego, że zawsze jesteś w centrum. Nawet jeśli nie podoba ci się zajmowanie tego miejsca, być może nauczyłeś się żyć z nim, zasłaniając ekran, gdy chcesz coś otworzyć. Chodzi o to, że pasek wyszukiwania Spotlight można przesuwać i można go trzymać w dowolnym miejscu. Oto jak możesz przenieść pasek wyszukiwania Spotlight na macOS.

Przesuń pasek wyszukiwania Spotlight

Otwórz Spotlight, dotykając skrótu klawiaturowego Command + Spacja. Zostanie wyśrodkowany jak zawsze. Aby go przenieść, przytrzymaj klawisz Command, a następnie kliknij i przeciągnij pasek wyszukiwania Spotlight w dowolne miejsce. Nie dokuje do żadnego rogu ani krawędzi ekranu. Zwolnij przycisk myszy, a pasek wyszukiwania pozostanie. Możesz go odrzucić, a następnym razem Spotlight otworzy się w nowej pozycji.

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz, aby Spotlight nie otwierał się już na środku ekranu, i chcesz przenieść go z powrotem na środek, możesz to zrobić. Aby go cofnąć, kliknij i przytrzymaj ikonę Spotlight (pasek wyszukiwania) przez kilka sekund, a następnie ponownie pojawi się na środku. Następnym razem, gdy go otworzysz, otworzy się na środku.

Możesz swobodnie przenosić pasek wyszukiwania Spotlight w dowolne miejsce, ale dobrze jest nie przenosić go w prawy górny róg ekranu, ponieważ tam pojawiają się powiadomienia. Zasadniczo należy unikać prawej strony, ponieważ otwiera się tam centrum powiadomień, ale to od Ciebie zależy, gdzie je umieścisz.

Jeśli masz konfigurację obejmującą wiele monitorów, możesz także przenieść pasek wyszukiwania Spotlight na monitor dodatkowy. Jest to całkiem dobry sposób, aby go usunąć, ale nadal można go używać.

Od dłuższego czasu jest to funkcja w systemie macOS. Jeśli korzystasz z innego systemu operacyjnego, który zwykle ma pasek wyszukiwania gdzie indziej na ekranie, możesz skorzystać z tej sztuczki, aby ułatwić dostosowanie się do systemu macOS. Windows 10 ma pasek wyszukiwania na samym dole w pobliżu lewego rogu. Znajduje się na pasku zadań, co nie jest replikowane, ponieważ Dock jest tam na dole i zwykle zajmuje dużo miejsca, ale Docka można również przenieść.

x