Udostępnij teraz w social media:

Tworzenie GIF-ów jest dość łatwe, jeśli masz wideo na początek. Nie brakuje aplikacji, które potrafią przekonwertować prosty MP4 na plik GIF. Istnieją nawet narzędzia, które pozwalają nagrać screencast i zapisać go jako GIF. Edycja GIF klatka po klatce też nie jest trudna, ale edycja GIF to znacznie więcej niż tylko dodanie klatki lub usunięcie jej. Jeśli masz plik GIF, z którego chcesz usunąć tło i skupiasz się tylko na temacie, czeka Cię mnóstwo pracy. Unscreen to aplikacja internetowa, która może usunąć tło z GIF-a. Aplikacja ma darmową wersję, a wersja Pro jest w przygotowaniu.

Sprawdź -   Jak wyświetlać rozszerzenia plików w systemie macOS

Darmowa wersja dodaje znak wodny do GIF po usunięciu tła, które prawdopodobnie możesz edytować za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Usuń tło z GIF-a

Odwiedź Unscreen i prześlij plik GIF, z którego chcesz usunąć tło.

Tło jest usuwane automatycznie, a jeśli to zrobisz, pobierz resztki z GIF-a, nie będziesz miał znaku wodnego. Jeśli użyjesz jednej z opcji tła, otrzymasz znak wodny.

To powiedziawszy, aplikacja wykonuje dobrą robotę, usuwając tło z GIF-ów, które są żywymi tematami i tych, które są animowane.

Dzięki bezpłatnej wersji aplikacji otrzymujesz plik GIF w niskiej rozdzielczości, który może stanowić przełom. Aby uzyskać GIF w wysokiej rozdzielczości, musisz uzyskać wersję pro. Ponieważ wersja Pro jeszcze nie została wydana, nie mamy jeszcze za nią ceny i nie możemy powiedzieć, czy jest warta ceny. Aplikacja zajmuje się dużym uciążliwym usuwaniem tła. Możesz użyć innych bezpłatnych aplikacji, aby dodać nowe tło do GIF-a. Dodanie jednego jest o wiele łatwiejsze niż usunięcie go z każdej ramki.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikony Simply Circles w systemie Linux

Jeśli chodzi o usunięcie tła, zależy to od zawartości wideo i GIF. Jeśli jest oczywiste, czym jest obiekt i jakie jest tło, na końcu otrzymasz doskonały plik GIF / wideo. Statyczne tło, takie jak ściana z ruchomym obiektem pośrodku, dobrze się sprawdzi. W przypadku filmów lub GIF-ów, które nie mają określonego obiektu, np. W przypadku screencastu, w którym cały ekran pozostaje taki sam przez większość czasu z poruszaniem się kursora lub wskaźnika, wyniki nie będą tak dobre z oczywistych powodów.