Jak usunąć zielone tło ekranu z obrazu w systemie Windows 10

Zielony ekran to technologia, która jest zwykle zarezerwowana do użytku w wideo. Zasadniczo zielone tło jest umieszczane za obiektem, który będzie w ruchu i jest rejestrowane. W postprodukcji zielone tło jest usuwane i dodawane jest tło CGI lub zdjęcie. Zielony ekran jest łatwiejszy do śledzenia w edytorach obrazów / filmów, dlatego jest używany. Zielone ekrany są również używane z obrazami i, podobnie jak filmy, musisz usunąć zielone tło ekranu z obrazu w postprodukcji. Oto jak możesz to zrobić w GIMP.

To jest obraz, od którego zaczynamy.

Usuń zielone tło ekranu

Narzędziami potrzebnymi do usunięcia zielonego tła ekranu w systemie Windows 10 są GIMP. Możesz także użyć Photoshopa lub innego edytora obrazów, ale korzystamy z GIMP, ponieważ jest bezpłatny. Pobierz i zainstaluj go na komputerze z systemem Windows 10 i wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz obraz, z którego chcesz usunąć zielone tło ekranu w GIMP. Możesz użyć opcji Plik> Otwórz, aby go wybrać i otworzyć.
 2. Po otwarciu obrazu poszukaj panelu Warstwy. Powinna być tylko jedna warstwa.
 3. Kliknij warstwę prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz „Dodaj kanał alfa”.
 4. Po dodaniu kanału alfa należy wybrać „narzędzie wyboru rozmytego” lub, jak można go rozpoznać; narzędzie różdżki.
 5. Kliknij zieloną część obrazu i zostanie on wybrany. Cała zieleń może nie zostać wybrana jednym kliknięciem, więc przytrzymaj klawisz Shift i kliknij inne części zielonego obszaru na obrazie, aby je wybrać. Kontynuuj wybór, aż uzyskasz tyle zielonej części, ile możesz.
 6. Stuknij Usuń.
 7. Użyj narzędzia do wymazywania, aby usunąć wszelkie duże, niepowiązane fragmenty zielonego ekranu.

Udoskonalanie krawędzi

Nadal pozostanie trochę zieleni wokół krawędzi, gdzie jest cień. Najlepszym sposobem na usunięcie go, jeśli nie znasz się na narzędziu do wymazywania, jest skorzystanie z narzędzia Ścieżki.

 1. Wybierz narzędzie Ścieżki.
 2. Kliknij na początku obszaru, który chcesz usunąć, aby rozpocząć ścieżkę.
 3. Zacznij określać obszar, który chcesz usunąć. Kliknij raz, aby dodać nowy róg, kliknij i przeciągnij, aby dodać zakrzywioną linię.
 4. Kontynuuj dodawanie punktów wzdłuż ścieżki, aż nakreślisz obszar, który chcesz usunąć.
 5. Zamknij ścieżkę, tzn. Upewnij się, że zarysowana ścieżka ma zamknięty kształt, w którym znajduje się część, którą chcesz usunąć. Kształt może być dowolny i nie musi być poprawnym, geometrycznym kształtem.
 6. W panelu Warstwy przejdź do zakładki Ścieżki.
 7. Kliknij ścieżkę prawym przyciskiem myszy i wybierz „Dodaj do wyboru”.
 8. Naciśnij klawisz Usuń.

Część opisana na ścieżce zostanie usunięta. Możesz teraz wyeksportować / zapisać obraz lub powtórzyć, aby go bardziej dopracować.

Oto co skończyliśmy.