Jak ukryć swoją aktywność na Steamie

Kiedy grasz w gry na Steam, musisz najpierw utworzyć konto, zainstalować aplikację, a następnie użyć utworzonego konta do pobierania gier. To dość proste, ale Twoje konto ma również aspekt społecznościowy. Większość informacji jest domyślnie publicznych, co oznacza, że ​​między innymi informacje o tym, kiedy ostatnio grałeś w grę (czyli kiedy ostatnio byłeś aktywny na Steam). Udostępnia również innym użytkownikom odwiedzającym Twój profil informacje o grach, w które grasz, oraz o innych aliasach, z których korzystałeś w przeszłości. Oto, jak możesz ukryć swoją aktywność na Steam, a także ukryć dane osobowe.

Ukryj aktywność Steam

Możesz ukryć swoją aktywność na Steamie, zmieniając ustawienia prywatności. Można to zrobić, uzyskując dostęp do witryny Steam za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej lub za pośrednictwem aplikacji Steam zainstalowanej w systemie.

W aplikacji Steam kliknij swój profil w prawym górnym rogu i wybierz z menu opcję Wyświetl mój profil. Strona profilu ma opcję „Moje ustawienia prywatności”. Kliknij go, a zobaczysz wszystkie elementy, dla których możesz zmienić widoczność.

Te elementy są; Twój profil, szczegóły gry, lista znajomych i ekwipunek. Twój profil jest głównym nagłówkiem, więc jeśli ustawisz go jako prywatny, wszystko inne, co się pod nim znajduje, tj. Szczegóły gry, lista znajomych i ekwipunek również zostanie ustawione jako prywatne. Możesz zachować swój profil jako publiczny i ustawić te elementy jako prywatne indywidualnie.

Dzięki temu każdy opis, który wprowadziłeś w swoim profilu i zdjęcie profilowe, pozostaną publiczne, ale wszystko inne będzie ukryte.

Po zmianie tych ustawień warto także kliknąć przycisk Edytuj profil obok zdjęcia profilowego. Na ekranie edycji profilu zobaczysz pole, w którym mieszkasz. Możesz również ograniczyć grono odbiorców dla tych informacji.

Te same ustawienia znajdziesz w interfejsie internetowym Steam. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i przejdź do swojego profilu, aby wprowadzić tam te same zmiany.

Twoja aktywność na Steam nie jest dokładnie tym samym, co powiedzmy numer telefonu, ale jeśli zachowasz to wszystko publicznie, nadal możesz zdradzić, jak często grasz, a nawet kiedy grasz. Rodzaje gier, w które grasz, mogą również przyciągać niechcianą uwagę i opinie w życiu osobistym lub w życiu gracza.

Podobnie jak większość ustawień prywatności, możesz ukryć wszystko przed wszystkimi lub po prostu ukryć to przed osobami, z którymi nie jesteś znajomym.