Jak uruchomić aplikację z Szybkich ustawień [Android]

Odcień powiadomień w systemie Android ma kafelki do przełączania szybkich ustawień. Android nie ma wbudowanego narzędzia do tworzenia niestandardowych kafelków, chociaż dostępne są aplikacje przeznaczone tylko do tego celu. Przełączniki zwykle łączą się z ustawieniem systemowym, takim jak przełącznik Bluetooth lub WiFi w telefonie. Dzięki aplikacjom innych firm możesz dodawać kafelki z pogodą lub jedną lub dwie aplikacje. Shortcutter to bezpłatna aplikacja na Androida, która dodaje niezliczone kafelki do Szybkich ustawień. Możesz dodać kafelek, aby uzyskać dostęp do kamery, nagrać ekran lub uzyskać dostęp do tunera SystemUI. Pozwala także dodać kafelek, aby uruchomić aplikację z Szybkich ustawień. Oto jak skonfigurować kafelek aplikacji za pomocą skrótu.

Zainstaluj program Shortcutter i zezwól mu na dostęp zarówno do telefonu, jak i folderu multimediów itp. Jeśli nie zezwolisz aplikacji na dostęp do aplikacji telefonu, nie będzie można utworzyć niestandardowego kafelka aplikacji.

Otwórz aplikację Shortcutter i dotknij obrazu u dołu aplikacji. Przeniesie Cię bezpośrednio do panelu Szybkie ustawienia. Stuknij przycisk edycji u góry i przewiń w dół.

Dotknij opcji „Kafel niestandardowy 1” w siatce kafelków, które nie zostały dodane do Szybkich ustawień. Przeciągnij go do siatki włączonych kafelków i wyjdź z trybu edycji. Następnie dotknij właśnie dodanego kafelka. Nadal go konfigurujesz, więc na razie będzie nazywał się „Niestandardowy kafelek 1”.

Dotknij go, a aplikacja Shortcutter zostanie otwarta. Stuknij przycisk niebieskiej strzałki w prawym dolnym rogu, aby wybrać, która aplikacja zostanie otwarta po dotknięciu tego kafelka. Wybierz „Własny kafelek 1” z listy Własnych kafelków.

Zobaczysz listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Wybierz aplikację, którą chcesz uruchomić, z właśnie dodanego kafelka. To wszystko, czego potrzeba, aby ustawić kafelek.

Otwórz panel Szybkie ustawienia, a nazwa kafelka „Niestandardowy kafelek 1” zostanie zmieniona na aplikację, którą ustawiłeś jako otwartą. W tym przypadku jest ustawione, aby otworzyć Chrome. Shortcutter nie gwarantuje, że kafelek będzie wyglądał jak oryginalna ikona aplikacji. Stuknij kafelek, aby otworzyć aplikację, z którą jest połączony.

Shortcutter wyróżnia się na tle innych aplikacji z dwóch powodów; działa świetnie i jest łatwy w konfiguracji. Aplikacja ma wersję bezpłatną i płatną. Darmowa wersja umożliwia dodanie jednego niestandardowego kafelka aplikacji do Szybkich ustawień. Wersja płatna umożliwia dodawanie wielu kafelków aplikacji. Jeśli masz zrootowane urządzenie, aplikacja oferuje bogatsze funkcje kafelków. Aby używać programu Shortcutter, musisz mieć system Android 7.0 lub nowszy.

Zainstaluj program Shortcutter ze sklepu App Store

x