Jak dodać niestandardowe kafelki do szybkich ustawień w systemie Android

Udostępnij teraz w social media:


Android 6.0 i nowsze mają schludny panel Szybkie ustawienia w cieniu Powiadomień. Panel Szybkie ustawienia zawiera kilka gotowych przełączników, które pozwalają przełączać blokadę Bluetooth, Wi-Fi i orientację ekranu. Android nie zapewnił wyłączności systemu operacyjnego panelu Szybkie ustawienia i użytkownicy mogą dodawać lub usuwać do nich kafelki. Aby dodać niestandardowe kafelki, użytkownicy muszą pobrać aplikację, która doda żądany kafelek. Te aplikacje są dostępne w obfitości w sklepie Google Play. Oto, jak dodać niestandardowe kafelki do Szybkich ustawień w systemie Android.

Znajdź odpowiednią aplikację

Otwórz aplikację Sklep Google Play i wyszukaj szybkie ustawienia. W wynikach pojawi się długa lista aplikacji, które dodają kafelki do panelu Szybkie ustawienia. Obejmuje to, ale nie ogranicza się do kafelków dla pogoda, timeryi aparat fotograficzny. Pobierz aplikację, która dodaje żądany kafelek. Te aplikacje mogą, ale nie muszą, pojawiać się w szufladzie aplikacji.

  Menu zestawu słuchawkowego dodaje menu przełączania aplikacji, gdy zestaw słuchawkowy jest podłączony [Android]

Dodaj do szybkich ustawień

Całkowicie pociągnij obszar powiadomień. Naciśnij przycisk edycji, ikonę samotnego ołówka obok identyfikatora użytkownika, aby przejść do trybu edycji. Kafelek Szybkie ustawienia zostanie podzielony na dwie sekcje. W sekcji „Przeciągnij, aby dodać kafelki” znajdź kafelek, który właśnie zainstalowałeś za pomocą aplikacji. Przeciągnij i upuść go na panel dodanych kafelków. Po dodaniu dotknij kafelka w panelu Szybkie ustawienia, aby go uruchomić.

Niektóre kafelki, takie jak kafelek pogody lub kafelek kamery, mogą prosić o dodatkowe uprawnienia do uruchomienia. Kafelek Pogoda prosi o pozwolenie na użycie Twojej lokalizacji. Kafelek kamery prawdopodobnie zażąda pozwolenia na dostęp do kamery. Przyznaj mu pozwolenie na uruchomienie.

  Dostosuj głośność powiadomień na podstawie stanu uśpienia i przebudzenia [Android]

To wszystko, czego potrzeba. Aby dodać niestandardowe kafelki do szybkich ustawień, musisz polegać na aplikacji. Nie możesz po prostu dodać dowolnej wybranej aplikacji jako kafelka do panelu Szybkie ustawienia, co jest zrozumiałe.

za pośrednictwem XDA Developers

x