Udostępnij teraz w social media:

Smartfony i komputery stacjonarne nie zawsze są dokładne, jeśli chodzi o wybór najsilniejszego połączenia do połączenia. Twój komputer lub smartfon połączy się z siecią wyłącznie w oparciu o siłę sygnału. Nie jest to najlepsze podejście, ponieważ inne czynniki, takie jak stabilność i szybkość, są ważne podczas łączenia się z siecią. Jeśli używasz systemu Windows 10, istnieje dość łatwy sposób na ustawienie kolejności połączeń Wi-Fi. Aby ustawić priorytet połączenia Wi-Fi w systemie Android, potrzebujesz aplikacji o nazwie Wi-Fi Prioritizer.

Zainstaluj WiFi Prioritizer i otwórz go. Wyświetli listę wszystkich sieci WiFi zapisanych na twoim urządzeniu. Na tej liście możesz przeciągać i upuszczać połączenia, aby ustawić ich priorytet. Połączenie u góry listy będzie preferowaną siecią do połączenia.

Sprawdź -   Udostępnij ekran swojego komputera dowolnym komputerom przez WiFi lub LAN za pomocą ScreenTask

Włącz przełącznik „Włącz zaplanowane zadanie” i na podstawie kolejności na liście urządzenie połączy się z preferowaną siecią. WiFi Prioritizer ocenia, z którym połączeniem się połączyć, na podstawie siły i słabości sygnału. Ciągle sprawdza, które połączenie jest najsilniejsze, a następnie przechodzi w dół listy, aby połączyć się z najlepszym, preferowanym.

Możesz dostosować minimalną siłę sygnału, którą musi mieć połączenie, aby Twoje urządzenie mogło się z nim połączyć w ustawieniach aplikacji. Podobnie możesz ustawić minimalną siłę sygnału, który w przypadku utraty połączenia spowoduje rozłączenie urządzenia. Podobnie możesz zmienić częstotliwość, z jaką aplikacja sprawdza siłę sygnału dostępnych sieci.

Z uruchomionym programem WiFi Prioritizer nigdy nie musisz ręcznie przełączać sieci Wi-Fi. Po ustawieniu priorytetu połączenia Wi-Fi za pomocą aplikacji nadal sprawdza siłę sygnału połączenia, ale jeśli masz dwa silne lub dwa słabe połączenia, możesz wybrać jedno z nich, które ma być preferowane. Jeśli chcesz, aby Twoje urządzenie ignorowało połączenie, ale nie chcesz go usuwać, po prostu odznacz połączenie na liście aplikacji. Aplikacja nie będzie się już z nią łączyć, niezależnie od siły sygnału.

Sprawdź -   Jak używać przycisku Home do robienia zrzutów ekranu w systemie Android [No Root]

Zainstaluj priorytet WiFi ze sklepu Google Play