Jak wyświetlić siłę sygnału WiFi w systemie Android 8.1

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy łączysz się z siecią Wi-Fi w domu, opcje są dość proste. Masz zamiar połączyć się z siecią, za którą zapłaciłeś. Router jest w Twoim domu i zapewni Ci najlepszą możliwą siłę sygnału Wi-Fi. Jeśli jesteś publicznie i masz możliwość wyboru publicznej sieci Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć, nie wiesz, która jest najsilniejsza. Android Oreo Cię obejmuje. Począwszy od Androida 8.1, możesz sprawdzić siłę sygnału Wi-Fi na swoim urządzeniu dla każdej sieci, która jest w zasięgu.

Aby było jasne, to działa nie tylko w sieciach publicznych. Działa we wszystkich sieciach, publicznych i prywatnych. Nie potrzebujesz hasła do sieci Wi-Fi, aby sprawdzić siłę sygnału.

Zobacz siłę sygnału WiFi

Działa to tylko w systemie Android 8.1+. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Sieć i Internet. Dotknij Wi-Fi i zaczekaj na załadowanie listy pobliskich sieci. Po wykryciu pobliskich sieci spójrz na symbol WiFi obok każdej z nich.

Zauważysz, że niektóre z nich są ciemnoszare, niektóre częściowo ciemnoszare, a inne jasnoszare. Wielkość „wypełnienia”, czyli ciemnoszary symbol WiFi, ilustruje siłę sygnału WiFi. To subtelny, ale dobry sposób na włączenie siły sygnału Wi-Fi do interfejsu użytkownika bez dodawania do niego czegokolwiek.

Android Nougat lub starszy

Ta funkcja jest dostępna tylko w najnowszej wersji Androida, która nie została jeszcze wdrożona na wszystkich urządzeniach z Androidem. W rzeczywistości spora liczba popularnych, mainstreamowych urządzeń wciąż czeka na Androida Oreo, aby je udostępnić. Jeśli nadal nie masz Androida 8.1, potrzebujesz alternatywnego sposobu sprawdzenia siły sygnału Wi-Fi. Dobrą wiadomością jest to, że będziesz rozpieszczany wyborem, ponieważ w sklepie Google Play dostępnych jest wiele aplikacji, które nie tylko informują o sile sygnału Wi-Fi wszystkich pobliskich sieci, ale także podają inne informacje o sieci, z której korzystasz. ponownie podłączony do.

  Ustaw zegar, aby uśpić urządzenie i wyłączyć muzykę [Android]

Prawdziwym wyzwaniem będzie znalezienie czegoś, co zapewnia tylko siłę sygnału Wi-Fi i nic więcej, ponieważ większość aplikacji Wi-Fi przytłacza użytkowników informacjami, których normalnie nie potrzebują. Zalecamy używanie miernika siły sygnału Wi-Fi. Jest to bezpłatna aplikacja, z reklamami, które będą zawierać listę wszystkich pobliskich sieci Wi-Fi i pokazywać ich siłę sygnału wraz z wartością dBm. Interfejs aplikacji nie jest imponujący, ale wykonuje swoją pracę i na ekranie nie ma niczego, czego nie potrzebujesz do analizy siły sygnału Wi-Fi.

x