Jak naprawić brakującą opcję Bluetooth w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

W przeszłości Bluetooth był używany do łączenia klawiatur lub słuchawek i głośników. Teraz Bluetooth jest używany do łączenia wszelkiego rodzaju urządzeń. W systemie Windows 10 możesz sparować słuchawki, głośniki, telefony, długopisy i inne elementy z komputerem. Funkcja blokady dynamicznej w systemie Windows 10 zależy od Bluetooth, aby działać. Podłączenie urządzenia Bluetooth w systemie Windows 10 jest dość łatwe, chyba że oczywiście nie ma opcji jego włączenia. Jest to rzadkie, ale brakująca opcja Bluetooth w systemie Windows 10 od jakiegoś czasu nęka użytkowników. Oto kilka sposobów, aby to naprawić.

Przycisk Bluetooth można znaleźć w aplikacji Ustawienia. Przejdź do Urządzenia> Bluetooth. Jeśli go tam nie ma, wypróbuj poniższe rozwiązania.

Sprawdź BIOS

Jeśli właśnie kupiłeś zupełnie nowy laptop, o którym wiesz, że jest wyposażony w Bluetooth, sprawdź BIOS, aby zobaczyć, czy nie jest domyślnie wyłączony. BIOS laptopa lub komputera stacjonarnego różni się w zależności od producenta i modelu, więc nie możemy wskazać, gdzie powinieneś szukać, ale sprawdź pod dowolną konfiguracją sprzętową i przełącznikami radiowymi. Jeśli rzeczywiście jest wyłączony, włącz go i uruchom komputer na pulpicie. Windows 10 prawdopodobnie będzie musiał zainstalować sterowniki. Pozwól, a następnie sprawdź, czy brakująca opcja Bluetooth została naprawiona.

Zaktualizuj lub przywróć sterowniki

Jeśli opcja Bluetooth nagle zniknęła po dużej aktualizacji systemu Windows 10, np. Zaktualizowałeś z Creators Update do Fall Creators Update, możliwe, że ogólne sterowniki Bluetooth używane przez system Windows 10 nie są już kompatybilne z twoim sprzętem. Jest to prawdopodobne, jeśli masz wyjątkowo stary laptop.

  Jak uzyskać przejście do zamykania w systemie Windows 10

Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń urządzenie Bluetooth. Kliknij dwukrotnie urządzenie Bluetooth, aby przejść do jego właściwości. Przejdź do zakładki Sterownik. Kliknij przycisk Cofnij zmiany, jeśli jest aktywny. Jeśli nie jest aktywna, oznacza to, że nie ma poprzedniej wersji, do której można wrócić. W takim przypadku sprawdź dostępność aktualizacji.

Jeśli system Windows nie może znaleźć aktualizacji, przejdź do następnego rozwiązania poniżej.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj urządzenia Bluetooth

Otwórz Menedżera urządzeń, rozwiń urządzenie Bluetooth, kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie Bluetooth i wybierz „Odinstaluj urządzenie”. Powtórz te czynności dla wszystkich innych urządzeń Bluetooth wymienionych w sekcji Bluetooth. Uruchom ponownie system, a po uruchomieniu wyszuka i zainstaluje nowe sterowniki.

Sterowniki Bluetooth od producenta

Możliwe, że producent laptopa / komputera stacjonarnego wydał sterowniki Bluetooth zgodne z najnowszą wersją systemu Windows 10. Ogólne sterowniki instalowane w systemie Windows 10 mogą nie działać, ale te, które wydał producent, mogą nie działać. Odwiedź witrynę producenta i poszukaj sterowników do swojego komputera. Zainstaluj je i uruchom ponownie system, aby naprawić brakującą opcję Bluetooth w systemie Windows 10.

  Jak oznaczyć kogoś w wiadomości e-mail w aplikacji pocztowej w systemie Windows 10

x