Jak naprawić brakującą opcję „ Kopiuj tekst z obrazu ” w programie OneNote w systemie Windows 10

OneNote ma wersję aplikacji UWP. Wygląda ładnie i łączy się z interfejsem użytkownika, który mają inne aplikacje Office 365 (lub Microsoft 365). Istnieją pewne funkcje, które uległy zmianie między wersją UWP a wersją na komputery stacjonarne. Niektóre z nich są teraz oparte na chmurze i zaczynają działać nieco wolno. Przykładem jest wersja programu OneNote 2016, która umożliwiała użytkownikom kopiowanie tekstu ze zdjęcia, ale wydaje się, że brakuje go w wersji UWP. Ta funkcja nadal istnieje, ale jest oparta na chmurze.

Oto, jak możesz z niego korzystać.

Napraw brakujące polecenie „Kopiuj tekst z obrazu” w programie OneNote

Otwórz program OneNote i wstaw obraz zawierający tekst, który chcesz z niego skopiować. Po kliknięciu obrazu prawym przyciskiem myszy nie będzie opcji „Kopiuj tekst z obrazu”. Ponieważ ta funkcja jest oparta na chmurze, oznacza to, że aplikacja nie przetwarza obrazu i nie odczytuje go pod kątem żadnego tekstu. Czeka na analizę bazowej usługi w chmurze, a usługa działa wolno.

Musisz zmusić go do synchronizacji. Notatka synchronizuje się natychmiast, ale narzędzie OCR nie uruchamia się. Daj mu dziesięć minut, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy obraz i zobacz, czy pojawiła się opcja kopiowania tekstu.

Jeśli tak nie jest, edytuj stronę. Dodaj tekst lub inny obraz albo zmień kolejność treści, które już dodałeś do strony, tak aby była zmuszona do ponownej synchronizacji. Zamknij program OneNote i otwórz go ponownie. Powtórz to kilka razy. Ta funkcja wymaga czasu. Podczas testów odczytanie tekstu z obrazu zajęło OneNote co najmniej dziesięć minut.

W kolejnych testach czas ten wydłużył się do ponad 20 minut.

Możesz spróbować wymusić działanie tej funkcji na inne sposoby, na przykład wprowadzić większe zmiany na stronie lub zmienić obraz, np. Odwrócić go lub ustawić jego kolejność do przodu lub do tyłu.

Ponieważ funkcja jest tak powolna i niewiele może skłonić jej do działania poza cierpliwością, prawdopodobnie powinieneś wstawić wszystkie obrazy, z których chcesz wyodrębnić tekst, i pozostawić uruchomioną aplikację. Odczytanie tekstu z nich wszystkich nie powinno zająć więcej niż godzinę. Skróci to czas, jeśli aplikacja będzie to robić partiami, zamiast robić jeden obraz naraz.

Przeniesienie funkcji do chmury umożliwia dokładniejsze skanowanie, ponieważ tam również odbywa się przetwarzanie, ale jest zbyt wolne, aby było tak przydatne, jak funkcja była w pakiecie Office 2016.

x