20 najlepszych aplikacji i wskazówek na Androida 2016

Android Marshmallow został wydany w 2016 roku i jest wprowadzany na wszystkie urządzenia z Androidem powoli. Nowa wersja Androida nie ma takiego samego wskaźnika rozpowszechnienia, jak nowa wersja iOS, a większość operatorów i producentów nadal jest w trakcie wdrażania jej dla użytkowników Androida. To nie był zły rok dla Androida, a oto najlepsze aplikacje na Androida i wskazówki 2016 roku

Po podłączeniu urządzenia z systemem Android do komputera zwykle łączy się ono jako urządzenie PTP lub w trybie ładowania. Jeśli wolisz, aby Twoje urządzenie z Androidem łączyło się przez inne połączenie, ale nie chcesz go wybierać za każdym razem, możesz zmienić domyślny typ, z którym się łączy.

android-6-dev-options podłączenie-android-6-usb

YouTube ma funkcję autoodtwarzania, która automatycznie odtworzy następny sugerowany film. Działa zarówno w wersji internetowej, jak i aplikacjach mobilnych. Oto, jak możesz to wyłączyć.

youtube-autoplay youtube-autoplay-off

Android ma kilka rodzajów blokad, które możesz zastosować na swoim urządzeniu. Masz zwykły kod PIN, hasło i wzorce przesuwania, ale masz też odciski palców i rozpoznawanie twarzy. Rozpoznawanie twarzy umożliwia dodanie twarzy jako zaufanej twarzy i odblokowanie urządzenia, patrząc na nie.

zaufana-twarz-androida android-added-trust-face

Jeśli Whatsapp jest Twoją ulubioną aplikacją do przesyłania wiadomości, możesz chcieć być na bieżąco z wiadomościami bez ciągłego przełączania się między aplikacjami. Chat Helper to mała aplikacja, która dodaje do ekranu pływający widżet do czytania wiadomości Whatsapp.

Pomocnik czatu dla WhatsApp Pomocnik czatu dla WhatsApp-on

Instagram dodał nową funkcję, która umożliwiła użytkownikom udostępnianie znikających zdjęć i filmów. To coś, co skopiowali ze Snapchata. Oto jak to działa.

instagram-znikające-zdjęcia instagram-znikające-zdjęcia-1

Android od dawna obsługuje Chromecasta, ale niewiele osób może wiedzieć, że obsługuje przesyłanie na urządzenia, które go obsługują. Windows 10 umożliwia teraz natywne przesyłanie do niego ekranów. W rezultacie masz urządzenia z Androidem, które mogą przesyłać do systemu Windows 10 bez konieczności korzystania z aplikacji innych firm.

android-cast Android-Cast-devices

Aktualizacja Chrome wprowadziła sugerowane treści na stronie Nowa karta. Zastąpił szybkie wybieranie dobrego ole ’, które było faktycznie przydatne. Oto, jak możesz to wyłączyć.

chrome-new-tab chrome-content-flag

Pokèmon Go był hitem w dniu premiery. Gracze szybko zdali sobie sprawę, że gra różni się od innych gier na smartfony; wymagało to zawsze widocznego na ekranie. Jeśli nadal utknąłeś z grą, oto jak możesz w nią grać przy wyłączonym ekranie.

Przedłużacz baterii GO-action Przedłużacz baterii GO-aktywuj

Gdy strony internetowe ładują się w przeglądarkach mobilnych, mają tendencję do skakania. Jeśli zaczniesz czytać stronę, szybko stracisz swoje miejsce, ponieważ strona będzie przewijać się w dół, gdy ładuje się więcej elementów. Jest mała flaga Chrome, która to powstrzymuje.

chrome-flags-android chrome-flag-scroll-anchoring

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego czasami telefon ładuje się długo, a innym razem ładuje się w ciągu kilku godzin? Może to być problem z używanym źródłem zasilania lub kablem danych. Oto, jak dostać się do sedna wolno ładującego się telefonu z Androidem.

ładowanie Androida wolne ładowanie Androida

Jeśli masz kogoś, kto czeka na wiadomość, że dotarłeś bezpiecznie do domu lub pracy, ale często zapominasz o tym, by dać mu znać, powinieneś rozważyć zautomatyzowanie wiadomości. Możesz skonfigurować wiadomości oparte na lokalizacji, które będą wysyłane automatycznie do wybranego przez Ciebie odbiorcy po wejściu w określone miejsce.

lokalizacja brzęczyka Komunikat o lokalizacji-brzęczyka

Jeśli często podejrzewasz, że Twoja sieć Wi-Fi jest używana przez kogoś poza domem i chcesz ją monitorować za pomocą telefonu, istnieją aplikacje, które mogą skanować Twoją sieć. Home WiFi Alert to zgrabna aplikacja na Androida, która wyświetla listę wszystkich podłączonych urządzeń w Twojej sieci.

Home Wifi Alert - Wifi Analyzer-scan Home Wifi Alert - Wifi Analyzer

Jeśli chcesz przesłać dźwięk z komputera do telefonu z systemem Android, SoundWireFree to aplikacja, która załatwia sprawę. Musisz uruchomić aplikację serwera na swoim komputerze i użyć jej do przesyłania dźwięku do urządzenia z systemem Android.

SoundWire Korektor SoundWire

Firma Google uruchomiła zgrabną, małą aplikację o nazwie PhotoScan zarówno na Androida, jak i iOS, która umożliwia digitalizację starych zdjęć. To znacznie łatwiejsze niż skanowanie ich jeden po drugim za pomocą skanera. Wyniki są całkiem dobre.

skanowanie zdjęć fotokorekta

Urządzenie z Androidem potrzebuje trochę czasu, zanim nauczy się, jakich słów używasz najczęściej. Te wyuczone słowa zapewniają lepsze wrażenia podczas pisania. Jeśli masz kilka urządzeń z Androidem lub właśnie masz nowe, możesz zsynchronizować z nim wyuczone słowa i słownik.

google-lang-input

Aplikacje serwera multimediów są niezbędne, jeśli masz Chromecasta. Jeśli chcesz mieć możliwość odtwarzania filmów z serwera multimediów tylko z telefonu, są aplikacje, które to umożliwiają.

Serwer Cast Chromecast-SmartTV Serwer Cast Chromecast-SmartTV-play

Scarlett for Chromecast to zgrabna mała aplikacja na Androida, która może przesyłać dowolny kanał Reddit, oś czasu na Twitterze lub kanał YouTube na telewizor za pośrednictwem Chromecasta.

Scarlett dla źródeł Chromecast Scarlett dla Chromecast-cast

Wiadomości na ekranie blokady to świetny sposób na umieszczenie informacji alarmowych lub ważnych notatek w łatwo dostępnym miejscu. Android 7.0 umożliwia ustawienie komunikatu na ekranie blokady. Możesz to zrobić za pomocą wbudowanej funkcji; nie są potrzebne żadne aplikacje innych firm ani root.

wyświetlanie wiadomości na ekranie blokady

Aplikacje VR są obecnie nadal efektowne. Nie ma wielu przydatnych dostępnych, szczególnie dla Google Cardboard i innych low-endowych zestawów VR. Przemówienia publiczne dla Cardboard to jedna z niewielu aplikacji VR, które są naprawdę przydatne. Pozwala ćwiczyć wystąpienia publiczne przed wirtualną publicznością.

Wystąpienie publiczne w sprawie Cardboard

Klawiatura Google w systemie Android 7 umożliwia wyszukiwanie i wysyłanie GIF-ów z klawiatury w aplikacji do obsługi wiadomości. Wsparcie dla niego rozszerza się powoli, bardzo powoli, na inne aplikacje.

klawiatura android android-keyboard-gif