Jak usunąć aplikacje i strony z ekranu głównego telefonu iPhone

Od lat właściciele Androida mogą ukrywać aplikacje na ekranach głównych. Teraz, o ile masz system iOS 14 lub nowszy, właściciele iPhone’ów mogą usuwać i ukrywać aplikacje oraz strony z ekranu głównego i umieszczać rzeczy w bibliotece aplikacji.

Biblioteka aplikacji to wersja szuflady aplikacji firmy Apple. Jest dostępny na ostatniej stronie ekranu głównego. Tutaj znajdziesz wszystkie zainstalowane aplikacje posortowane w różnych kategoriach. Możesz także zobaczyć listę wszystkich aplikacji w polu wyszukiwania.

Teraz, gdy wszystkie aplikacje są dostępne w bibliotece aplikacji, pojawia się pytanie. Dlaczego miałbyś mieć te same rzadko używane aplikacje również na ekranie głównym? Możesz to zrobić na dwa sposoby. Możesz usunąć określone aplikacje z ekranu głównego (nadal będą się pojawiać w wyszukiwarce Spotlight i bibliotece aplikacji) lub możesz usunąć całe strony i natychmiast ukryć wszystkie aplikacje z tej strony.

Usuń lub ukryj aplikacje na ekranie głównym swojego iPhone’a

Najpierw zobaczmy, jak możesz usunąć lub ukryć poszczególne aplikacje z ekranu głównego iPhone’a (bez ich usuwania).

Aby to zrobić, dotknij i przytrzymaj aplikację, którą chcesz usunąć. Z menu opcji wybierz opcję „Usuń aplikację”.

Stuknij Usuń aplikację w menu aplikacji

W menu usuwania aplikacji zobaczysz nową opcję. Tutaj wybierz opcję „Usuń z ekranu głównego”.

Stuknij Usuń z ekranu głównego

Aplikacja natychmiast zniknie z ekranu głównego Twojego iPhone’a. Możesz przejść do biblioteki aplikacji (przesuwając palcem do prawej strony) i wyszukać ją, aby uruchomić aplikację.

Wyszukaj aplikację w bibliotece aplikacji

Usuń lub ukryj strony na ekranie głównym swojego iPhone’a

Jeśli jesteś podobny do nas, prawdopodobnie masz kilka stron wypełnionych aplikacjami, których prawie nigdy nie odwiedzasz. Jeśli jesteś przyzwyczajony do uruchamiania aplikacji z wyszukiwania Spotlight, możesz chcieć usunąć wszystkie strony między pierwszą stroną a biblioteką aplikacji.

Aby to zrobić, dotknij i przytrzymaj pustą część ekranu głównego telefonu iPhone, aby przejść do trybu edycji. Teraz dotknij punktów strony znajdujących się nad stacją dokującą u dołu wyświetlacza urządzenia.

Dotknij kropek na stronie

Spowoduje to wyświetlenie nowego interfejsu użytkownika z listą wszystkich stron w siatce. Stuknij znacznik wyboru pod stroną, aby ją usunąć. Możesz to zrobić dla dowolnej liczby stron (z wyjątkiem pierwszej strony).

Możesz tu wrócić w dowolnym momencie, aby ponownie włączyć stronę. Po zakończeniu edycji dotknij przycisku „Gotowe”.

Odznacz strony i dotknij Gotowe

Po powrocie do ekranu głównego zobaczysz, że kropki na stronie u dołu ekranu zmniejszyły się. Możesz teraz szybko przesunąć palcem do strony biblioteki aplikacji.

Zmniejszona liczba punktów na stronach