Jak zmienić urządzenia wyjściowe dźwięku na komputerze Mac

Jeśli nie słyszysz dźwięku systemu z określonego urządzenia podłączonego do Maca – takiego jak monitor z wbudowanymi głośnikami, urządzenie Bluetooth lub interfejs audio USB – czas sprawdzić ustawienia urządzenia wyjściowego dźwięku. Oto jak.

Najpierw kliknij menu Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemowe”.

W Preferencjach systemowych kliknij „Dźwięk”.

Kliknij ikonę Dźwięk w Preferencjach systemowych na Macu

W oknie preferencji „Dźwięk” kliknij przycisk „Wyjście”.

Kliknij kartę Wyjście w preferencjach dźwięku na komputerze Mac

W preferencjach Wyjście zobaczysz listę podłączonych i rozpoznanych urządzeń wyjściowych audio. Kliknij wpis dotyczący urządzenia, którego chcesz użyć, a dźwięk systemowy zostanie przekierowany na to urządzenie.

Wybierz urządzenie wyjściowe audio w Preferencjach dźwięku na Macu

Ponadto, jeśli w preferencjach dźwięku włączono opcję „Pokaż głośność na pasku menu”, możesz również szybko przełączać się między urządzeniami wyjściowymi audio, klikając ikonę głośnika na pasku menu.

Wybór urządzenia wyjściowego dźwięku za pomocą ikony głośnika na pasku menu na komputerze Mac

Podczas przełączania urządzeń wyjściowych audio możesz zauważyć, że niektóre z nich nie obsługują sterowania głośnością wyjściową przez macOS (za pomocą suwaków oprogramowania lub przycisków głośności na klawiaturze). W takim przypadku musisz wyregulować głośność tego urządzenia za pomocą elementu sterującego na samym urządzeniu – takiego jak pokrętło, suwak lub przyciski.

Rozwiązywanie problemów z wyjściem dźwięku Mac

Jeśli masz problem z kierowaniem dźwięku do urządzenia łączącego się przez Bluetooth (takiego jak AirPods lub głośniki Bluetooth), otwórz Preferencje systemowe, kliknij „Bluetooth” i upewnij się, że urządzenie jest aktualnie podłączone.

Jeśli kłopotliwym urządzeniem jest interfejs audio USB, sprawdź w witrynie internetowej producenta najnowsze sterowniki dla komputerów Mac. Może być konieczne ich zainstalowanie, aby urządzenie zostało rozpoznane na komputerze Mac. Możesz także spróbować użyć innego kabla USB, aby podłączyć urządzenie do komputera Mac. Kable USB czasami ulegają uszkodzeniu.

W dzisiejszych czasach przy tak wielu monitorach, w tym głośnikach, można łatwo założyć, że każdy monitor ma je wbudowane, ale wiele z nich nie. Sprawdź specyfikacje monitora, aby zobaczyć, czy wyjście audio jest dołączone. Jeśli nie, może być konieczne podłączenie głośników zewnętrznych do komputera Mac, aby słyszeć dźwięk na wygodnym poziomie.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj zaktualizować oprogramowanie komputera Mac lub ponownie uruchomić system, co może rozwiązać szeroki zakres problemów z dźwiękiem związanych z oprogramowaniem. Powodzenia!

x