Jak usunąć aplikacje na Apple TV

Może istnieć wiele powodów, dla których konieczne może być usunięcie aplikacji na Apple TV. Być może ekran główny Apple TV wydaje się być całkowicie zagracony wszystkimi aplikacjami dodanymi do Apple TV i chcesz dostosować ekran główny od zera, usuwając wszystkie zbędne aplikacje. Być może Twój Apple TV stał się zbyt powolny i chcesz usunąć wszystkie bezużyteczne aplikacje i gry Apple TV, w które już nie grasz, aby zwolnić cenne miejsce. Bez względu na przyczynę, oto jak usunąć aplikacje na Apple TV.

Odinstaluj aplikacje na Apple TV (2022)

Pamiętaj, że usunięcie aplikacji powoduje również usunięcie wszystkich powiązanych danych. Pamiętaj też, że usunięta aplikacja zostanie również usunięta z wszystkich innych telewizorów Apple TV, które używają konfiguracji ekranu głównego iCloud. Chociaż możesz ponownie pobrać dowolną aplikację, którą kupiłeś w App Store, Twoje dane mogą nie zostać przywrócone.

Usuń aplikacje na Apple TV za pomocą pilota Siri drugiej generacji

 • Aby rozpocząć, wybierz aplikację, którą chcesz usunąć.

 • Teraz naciśnij i przytrzymaj środek panelu dotykowego, aż aplikacja zacznie się poruszać. Następnie naciśnij przycisk Odtwórz/Wstrzymaj, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji.

 • Następnie kliknij Usuń i potwierdź.

Odinstaluj aplikacje na Apple TV za pomocą pilota Siri pierwszej generacji

Usuwanie aplikacji Apple TV za pomocą Siri Remote pierwszej generacji jest równie proste.

 • Po pierwsze, przejdź do aplikacji, której chcesz się pozbyć, i wybierz ją.
 • Teraz naciśnij i przytrzymaj powierzchnię dotykową pilota Siri Remote pierwszej generacji, aż aplikacja wejdzie w tryb drgania.
 • Następnie przytrzymaj przycisk odtwarzania/pauzy, aby wyświetlić więcej opcji.
 • Na koniec kliknij Usuń i potwierdź akcję.

Usuń aplikacje na Apple TV z Ustawień

Podobnie jak iOS i iPadOS, tvOS oferuje również sposób usuwania aplikacji na Apple TV z aplikacji Ustawienia. Czasy, kiedy szukasz najbardziej zajmujących pamięć aplikacji i usuwasz je, może się bardzo przydać. Prawdopodobnie najlepszą częścią tej metody jest to, że wyświetla listę aplikacji na podstawie ilości zużytej pamięci. Dlatego znalezienie tych, które zjadły w większej przestrzeni, nie jest wielkim problemem.

 • Aby rozpocząć, uruchom aplikację Ustawienia na swoim Apple TV.

 • Następnie kliknij Zarządzaj pamięcią masową.

 • Na tym ekranie powinieneś zobaczyć długą listę aplikacji wymienionych na podstawie całkowitej ilości miejsca, które zużyli. Teraz kliknij przycisk usuwania tuż obok określonej aplikacji i potwierdź usunięcie.

Usuń folder na Apple TV

Jeśli nie chcesz już trzymać folderu na ekranie głównym, możesz się go również pozbyć.

 • Przejdź do aplikacji w folderze, który chcesz usunąć.

 • Teraz naciśnij i przytrzymaj środek/powierzchnię dotykową panelu dotykowego na pilocie Siri Remote, aby przejść do trybu edycji (tryb drgania).
 • Naciśnij przycisk odtwarzania/pauzy i w wyświetlonych opcjach kliknij „Przenieś do ekranu głównego”.

 • Powtórz powyższe kroki dla każdej aplikacji w folderze. Po usunięciu wszystkich aplikacji folder zostanie automatycznie usunięty.

Odinstaluj aplikacje z wielu Apple TV jednocześnie

W modelach Apple TV 4th lub 4K możesz ustawić telewizory (skojarzone z tym samym Apple ID) tak, aby usuwały aplikacje ze wszystkich urządzeń za jednym razem. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz włączyć funkcję One Home Screen, która zapewni, że wszystkie Twoje Apple TV będą miały te same aplikacje, rozmieszczone w ten sam sposób na ekranie głównym.

 • Otwórz aplikację Ustawienia na Apple TV i wybierz Użytkownicy i konta.

 • Teraz wybierz swoje konto użytkownika.

 • Następnie upewnij się, że opcja One Home Screen jest włączona.

Teraz możesz usuwać aplikacje z dowolnego telewizora podłączonego do Twojego Apple ID, a aplikacje zostaną usunięte ze wszystkich Twoich Apple TV.

Usuń niepotrzebne aplikacje na Apple TV, aby zwolnić miejsce

Wszystko sprowadza się więc do usuwania aplikacji i zarządzania nimi w systemie tvOS. Apple oferuje żądaną kontrolę nad aplikacjami na Apple TV, a także pozwala dostosować ekran główny do własnych upodobań. A jeśli masz wiele telewizorów Apple TV, funkcja One Home Screen sprawia, że ​​zarządzanie aplikacjami jest jeszcze wygodniejsze. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące usuwania aplikacji z Apple TV, daj nam znać w komentarzach poniżej.

x