Jak usunąć dźwięk z wideo za pomocą VLC Player

Wyodrębnianie dźwięku z wideo jest niezwykle łatwe, jeśli masz aplikację do konwersji plików. Możesz nagrać prawie każdy rodzaj wideo i przekonwertować go do formatu MP3, aby uzyskać tylko dźwięk. Jeśli z drugiej strony chcesz usunąć dźwięk z wideo, może się to wydawać trochę trudne. Szybkie wyszukiwanie może dać sugestie dotyczące różnych aplikacji, które mogą załatwić sprawę, ale wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to odtwarzacz VLC.

Chcesz stworzyć wideo, a dokładniej screencast? Odtwarzacz VLC Cię obejmuje.

Usuń dźwięk z filmu

Otwórz odtwarzacz VLC z menu Media na pasku tytułu i wybierz Konwertuj / Zapisz.

W oknie Open Media kliknij przycisk Dodaj i wybierz wideo, z którego chcesz usunąć dźwięk, a następnie kliknij strzałkę rozwijaną obok przycisku Konwertuj / Zapisz. Z menu rozwijanego wybierz opcję Konwertuj.

Otworzy się nowe okno. W tym oknie zobaczysz pole Profil. Kliknij przycisk klucza. Otworzy się okno edycji profilu. Nadaj profilowi ​​nazwę, dowolną nazwę. Przejdź do zakładki Audio Codec i upewnij się, że opcja Audio nie jest zaznaczona. Kliknij Utwórz, aby powrócić do poprzedniego okna. Nadaj plikowi nazwę w polu Plik docelowy i kliknij przycisk Start.

Nie zobaczysz odtwarzania wideo w odtwarzaczu VLC, jednak pasek wyszukiwania, który normalnie pokazuje postęp wideo, pokaże postęp konwersji. Konwersja nie potrwa zbyt długo, chyba że masz plik, który trwa kilka godzin. Po zakończeniu otwórz tę samą lokalizację, w której zapisano oryginalny plik, a znajdziesz jego kopię z usuniętym dźwiękiem.

Plik wyjściowy ma taką samą jakość jak oryginał, bez dźwięku. Możesz także użyć tego samego okna konwersji, aby zmienić format wyjściowy wideo. W oknie Profile Edition można wybrać inny kodek do konwersji wideo. Powinieneś przeczytać, które kodeki są najlepsze do konwersji na określone formaty plików, a następnie wybrać właściwy.

Wspomnieliśmy wcześniej, że możesz wyodrębnić dźwięk z wideo, konwertując go na plik MP3. Jeśli to jest to, co musisz zrobić, możesz również użyć do tego odtwarzacza VLC. Postępuj zgodnie z powyższą metodą, ale zamiast pozostawić niezaznaczony kodek audio, zaznacz go iz listy rozwijanej Kodek wybierz MP3. Rozpocznij konwersję, a zostanie utworzony nowy plik zawierający tylko dźwięk z wideo. Nie powinno to zająć zbyt dużo czasu, ale ponownie, podobnie jak w przypadku usuwania dźwięku, jeśli plik trwa kilka godzin, konwersja do formatu MP3 może trochę potrwać.

x