Jak usunąć hałas i echo podczas spotkań online? [+4 Apps]

Zajmijmy się dwoma głównymi spojlerami, hałasem w tle i echem spotkań online i zobaczmy, jak je usunąć za pomocą wbudowanych narzędzi i aplikacji innych firm.

Zgadnij, kto chce marnować kilka godzin dziennie na dojazdy? Nikt!

W związku z tym praca zdalna (lub hybrydowa) jest nowym faworytem globalnej siły roboczej. Pomaga również firmom obniżyć wydatki związane z utrzymaniem miejsca pracy.

Tak więc jest to korzystne dla wszystkich, jeśli możesz z powodzeniem współpracować.

Ale skoro mówimy o pracy w domu, szumów tła nie da się całkowicie wyeliminować. Podobnie echo to kolejny problem, który może nękać zdalne spotkania.

Dlatego jesteśmy tutaj z tym przydatnym przewodnikiem, aby pomóc Ci zwiększyć produktywność spotkań online.

Najpierw zobaczymy natywne rozwiązania Zoom, Microsoft Teams i Google Meet. Następnie pojawi się kilka rozwiązań innych firm, zestawy słuchawkowe z redukcją szumów, a na koniec kilka ważnych wskazówek dotyczących usuwania echa.

Wskoczyć!

Wbudowane rozwiązania

Wypróbowanie ich w pierwszej kolejności nie wymaga myślenia, ponieważ może to być najszybsza naprawa bez dodatkowych opłat.

Powiększenie

Otwórz klienta pulpitu, kliknij swój awatar w prawym górnym rogu i wejdź w Ustawienia (⚙️). Następnie kliknij Audio w panelu bocznym i poszukaj profilu audio:

Istnieje wiele poziomów tłumienia szumów tła, które można wypróbować w zależności od przypadku użycia. Tryb automatyczny jest odpowiedni dla większości i automatycznie dostosowuje poziomy redukcji szumów w oparciu o wejście mikrofonu.

Jednak powinieneś również poeksperymentować z niskim, średnim i wysokim poziomem, aby uzyskać optymalne wrażenia. Oryginalny dźwięk dla muzyków nadaje się do cichego otoczenia, aby wyświetlać słuchaczom pełne spektrum częstotliwości.

Jest to również dostępne podczas aktywnego spotkania. Wystarczy kliknąć symbol mikrofonu (🎙️) w lewym dolnym rogu okna spotkania i przejść do ustawień dźwięku, aby zmienić ustawienia na żywo.

Zespoły Microsoft

Funkcje usuwania szumów Microsoft Teams są bardzo podobne do funkcji Zoom. Jednak z jakiegoś powodu ludzie (w tym ja) nie znajdują go w sekcji Ustawienia, jak powiedziano w sekcji pomocy Microsoft.

Zgodnie z Microsoft, powinno to być idealnie w Ustawienia> Urządzenia> Tłumienie szumów. Zobaczysz Auto, High, Low i Off, i możesz wybrać w zależności od warunków.

Mimo to możesz wypróbować okno spotkania na żywo, jeśli jesteś podobny do mnie (i wielu innych) i nie widzisz tego w ustawieniach.

W tym celu możesz kliknąć poziomą elipsę (…) i sprawdzić Tłumienie szumów w ustawieniach urządzenia.

Tutaj High usuwa wszystko oprócz mowy, tryb niski działa na małe dźwięki tła, takie jak wentylator, a Off służy do nagrywania wszystkiego, co jest idealne dla muzyków w konfiguracji studyjnej.

Spotkanie Google

Google Meet daje najmniej swobody w usuwaniu szumów.

Możesz uzyskać dostęp do jednego przełącznika w ustawieniach i podczas aktywnego spotkania. Kliknij pionową elipsę (⁝), a następnie Ustawienia i przejdź do Audio w panelu bocznym, aby znaleźć Usuwanie szumów.

Jednak niezależnie od abonamentu (bezpłatnego lub płatnego) nie jest to dostępne we wszystkich regionach. W takim przypadku pomocne będą poniższe sekcje. Bądźcie czujni.

Oprogramowanie innych firm

Aplikacje te wykorzystują sztuczną inteligencję (AI), aby zredukować hałas z połączeń internetowych. Narzędzia te są łatwe w konfiguracji, a przewodniki pomagają w instalacji i użytkowaniu.

Typowy proces zwykle obejmuje wybranie mikrofonu i głośnika narzędzia do usuwania szumów w ustawieniach narzędzi konferencyjnych, aby funkcja redukcji szumów została uruchomiona.

#1. Krisp

Dzięki sztucznej inteligencji możesz łatwo zintegrować Krisp z usługą wideokonferencji w celu usunięcia echa i szumów.

Istnieje wiele samouczków (ponad 800) dotyczących łączenia Krisp z wybranym narzędziem konferencyjnym.

Jednak to, co czyni go wyjątkowym, to dwukierunkowa redukcja szumów. Nie tylko pomaga innym słuchać Cię bez rozpraszania uwagi, ale także słyszysz to, co masz, bez żadnych zakłóceń z drugiej strony.

Płatne plany wykraczają poza usuwanie echa i szumów i są wyposażone w funkcje takie jak jednokrotne logowanie, zarządzanie zespołem, analityka spotkań, w tym zaangażowanie, czas rozmów itp., co czyni go cennym dla klientów korporacyjnych.

Krisp jest bezpłatny na zawsze przez 60 minut dziennie i możesz z niego korzystać bez podawania jakichkolwiek informacji o płatności.

#2. Transmisja NVIDIA

NVIDIA Broadcast to kolejna aplikacja zapewniająca niezakłócone wrażenia audiowizualne dla Ciebie i Twoich widzów.

Jest to bezpłatna aplikacja, ale aby rozpocząć instalację, potrzebujesz wydajnego procesora graficznego, a mianowicie NVIDIA GeForce RTX 2060, Quadro RTX 3000, TITAN RTX lub nowszego.

NVIDIA Broadcast ma również wiele funkcji, takich jak usuwanie szumów wideo, automatyczne ramki itp., dzięki czemu jest idealny dla streamerów na żywo.

Jest to jednak równie przydatne dla innych.

#3. Blokowanie szumów

Noise Blocker od Closed Loop Labs stał się moim osobistym ulubieńcem szybko po moich krótkich testach.

Próbowałem blokować różne dźwięki, takie jak chłodzenie powietrza, klawiatura, a nawet stukanie dysku twardego, aby przetestować jego skuteczność, i poradził sobie ze wszystkim bez żadnych problemów.

Jest to instalacja na komputery z systemem Windows i jest niezwykle łatwa w konfiguracji. Możesz nauczyć go rozpoznawać i blokować wszystko, o czym nie mówisz.

Używanie go z istniejącymi narzędziami konferencyjnymi również jest dość proste. W tym celu wystarczy wybrać mikrofon i głośnik Noise Blocker.

Jest darmowy do użytku przez 60 minut dziennie i ma płatną licencję za jednorazową opłatę, umożliwiającą nieograniczone korzystanie i roczne aktualizacje.

#4. Całkowicie

Zbudowany dla komputerów Mac (wkrótce Windows), Utterly to proste narzędzie do redukcji szumów, kompatybilne z większością narzędzi do wideokonferencji.

Proces korzystania z Całkowitego jest podobny do tych, które już omówiliśmy — przełącz mikrofon i głośnik na Całkowite w ustawieniach odpowiedniego narzędzia konferencyjnego.

Całkowicie to narzędzie do usuwania szumów freemium z bezpłatnym planem działającym z zakłóceniami statycznymi i płatnym skutecznym z ponad 500 szumami tła.

Najlepsze jest nieograniczone korzystanie bez ograniczeń czasowych, nawet z darmowym planem.

Słuchawki z redukcją szumów

Korzystanie z rozwiązań programowych nie jest dla każdego. Poza tym większość oferuje model abonamentowy, podczas gdy wielu z nas woli jednorazową opłatę.

W takich przypadkach użycie słuchawek z redukcją szumów może być idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest to po prostu plug-and-play za jednorazowym wydatkiem.

#1. Yealink UH36/34

Certyfikowany dla Microsoft Teams i Skype for Business, Yealink UH36/34 może działać na większości systemów operacyjnych i z głównymi usługami konferencyjnymi.

Ważący 155 gramów z regulowaną głowicą jest przeznaczony do wygodnego noszenia przez cały dzień. Obejmuje to również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i dożywotnią gwarancję.

Kontrola in-line składa się z wyciszania, odpowiedzi i dedykowanego przycisku Microsoft Teams. Yealink UH36 jest kompatybilny z komputerami PC (USB-A) i smartfonami (jack 3,5 mm).

#2. Logitech H390

Logitech H390 to kolejna lekka konstrukcja (198 g), która pomaga wyciszyć hałas po podłączeniu tylko na komputerach z systemem Windows, macOS i Chromebookach.

Poduszki nauszne, regulowana główka i kabel o długości ponad 6 stóp sprawiają, że jest to doskonały towarzysz podczas długich spotkań.

Wbudowane elementy sterujące umożliwiają regulację głośności i wyciszenie.

#3. LEW LE-HS011

LEVN LE-HS011 to bezprzewodowe rozwiązanie do hałaśliwego otoczenia. Ma ciekawą deklarację projektową i wbudowaną redukcję szumów AI, aby zapewnić krystalicznie czysty głos podczas połączeń konferencyjnych.

Niektóre z jego funkcji obejmują:

 • Ładowanie typu c
 • 35 godzin rozmów
 • 2 godziny czasu ładowania
 • Bluetooth 5.0 o zasięgu 15 m
 • Przycisk głośności +/- i wyciszania
 • CVC 8.0

Jest to również lekka opcja, ważąca zaledwie 83,9 grama. Łączy się przez Bluetooth, a jego klucz sprzętowy można również używać do urządzeń innych niż Bluetooth z portem USB-A.

#4. Avantree BTHS-AS90-BLK

BTHS-AS90-BLK firmy Avastree jest składany z regulowanymi głowicami i ma podwójną łączność (bezprzewodową i przewodową).

Cechy:

 • Odłączany mikrofon na wysięgniku
 • Regulowana głowica
 • Sterowanie multimediami
 • 35 godzin rozmów
 • 2 godziny czasu ładowania
 • 2 lata gwarancji
 • Bluetooth 5.0
 • ANC

Ma również dedykowany przycisk, którego można używać z Siri i Asystentem Google. Połączenia przewodowe i bezprzewodowe sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie musisz się martwić o słabnącą baterię.

Ogólnie rzecz biorąc, są to w pełni funkcjonalne słuchawki z redukcją szumów, ważące nieco po wyższej stronie przy 230 g.

#5. Jabra Evolve 65

Evolve 65 firmy Jabra to przewodowo-bezprzewodowe słuchawki z pasywną redukcją szumów. Zaprojektowany głównie dla centrów wsparcia, ma wskaźnik zajętości, który włącza się podczas aktywnego połączenia.

Posiada regulowaną głowicę, zasięg 100 stóp i 14 godzin odtwarzania z 2 godzinami ładowania. Seria Jabra Evolve jest certyfikowana dla Microsoft Teams, Skype for Business, Cisco i innych.

Oprócz przewodowego połączenia USB może wykorzystywać natywny Bluetooth urządzenia lub daną przejściówkę USB. Co więcej, możesz użyć połączenia bezprzewodowego, aby sparować to z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Jabra Evolve 65 jest kompatybilny z Windows PC, macOS, iOS i Android i jest najlżejszymi słuchawkami na tej liście, ważącymi zaledwie 45,3 grama.

Usuwanie echa

Echo to inny problem, którego większość z wyżej wymienionych rozwiązań nie rozwiązuje. I być może trzeba będzie zmienić fizyczną konfigurację (siebie lub poprosić innych o to samo), aby zredukować lub wyeliminować echo.

Ergo, wymienimy kilka kroków, które możesz wdrożyć sekwencyjnie, aby sprawdzić stan echa.

1. Najczęstszą przyczyną echa jest głos powracający do mikrofonu przez zewnętrzne głośniki, tworząc irytującą pętlę.

Pierwszą rzeczą, którą możesz chcieć sprawdzić, jest bliskość mikrofonu i głośników. Poza tym upewnij się, że któryś z nich jest wyłączony, jeśli dołączasz przez komputer, ale rozmawiasz przez linię telefoniczną.

Poza tym możesz usłyszeć echo, jeśli któryś z twoich kolegów ze spotkania ma taką samą konfigurację. W takim przypadku najlepszą opcją jest poproszenie wszystkich o wyciszenie mikrofonów oprócz mówcy.

2. Czy prowadzisz wideokonferencje z innymi osobami w pobliżu? Spróbuj użyć jednego głośnika lub wyłącz swój, jeśli wyprowadzka w innym miejscu nie jest możliwa.

Ponieważ dźwięk pochodzący z wielu głośników niekoniecznie ma takie same opóźnienia i może być gorzej, gdy mikrofony wychwytują cały ten hałas.

Innym możliwym rozwiązaniem jest użycie słuchawek i porzucenie zewnętrznych głośników.

3. Czasami akustyka przestrzeni (np. pustego pokoju) wytwarza echo, przed którym nie można uciec. I chociaż istnieje niezliczona ilość (drogich) rzeczy, które można z tym zrobić, najprostszym jest przejście na słuchawki z redukcją szumów.

Usuń szum i echo

Chodziło więc o to, jak usunąć hałas i echo za pomocą ustawień aplikacji do wideokonferencji, oprogramowania innych firm i specjalnie zaprojektowanych słuchawek.

Uniwersalną poprawką, którą sugerowałbym, jest użycie narzędzia Noise Blocker wraz ze słuchawkami.

A skoro już tu jesteś, nie mogę się oprzeć sugestii Amazon Chime jako doskonałej alternatywy dla Twojej istniejącej aplikacji do obsługi wideokonferencji dla niezrównanego dostarczania wideo.