01/21/2022

Jak usunąć końcowe podkreślenie adresu URL w przeglądarce Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Google Chrome umożliwia dodawanie niestandardowych wyszukiwarek do wyszukiwania w dowolnej witrynie za pomocą specjalnego słowa kluczowego. Jednak czasami Chrome dodaje końcowe podkreślenie do adresu URL, co może powodować problemy, jeśli spróbujesz wpisać go na pasku adresu.

Dlaczego to się dzieje?

Chociaż nie jest pewne, dlaczego tak się dzieje, wydaje się, że Chrome dodaje końcowe podkreślenie do niektórych adresów URL, które używają niestandardowego wyszukiwania lub słowa kluczowego do wysyłania zapytań do witryny.

Jedna z teorii mówi, że gdzieś po dodaniu niestandardowej wyszukiwarki jest ona duplikowana, a zamiast rzucać błąd i przerywać, Chrome dodaje do słowa kluczowego podkreślenie i kontynuuje tak, jakby nic się nie stało.

Sprawdź -   Jak dodać etykiety tekstowe do pulpitu w systemie macOS

Główny problem polega na tym, że słowo kluczowe wygląda bardzo podobnie do prawidłowo sformułowanego adresu URL – tylko z podkreśleniem na końcu. Gdy zaczynasz wpisywać adres URL w omniboksie, Chrome sugeruje ten adres URL zawierający podkreślenie, a następnie możesz nacisnąć klawisz Tab lub Enter, aby zakończyć czynność.

Jeśli zdecydujesz się nacisnąć klawisz Tab, możesz wprowadzić wyszukiwane hasło, aby wyszukać tę witrynę internetową – świetnie! Jeśli jednak zdecydujesz się nacisnąć Enter, Chrome spróbuje wyszukać adres IP tej witryny; gdy sonda DNS nie może niczego znaleźć, pojawia się komunikat o błędzie „Nie można połączyć się z tą witryną”.

Niestety, nie ma rymu ani powodu, dla którego ten błąd dotyczy tylko niektórych adresów URL, ale tutaj jest łatwa poprawka, która zajmuje tylko minutę lub dwie.

Sprawdź -   Jak zainstalować nowe wersje jądra Linuksa w OpenSUSE Leap

Jak usunąć końcowe podkreślenia

Chociaż możesz po prostu użyć polecenia klawiaturowego Shift + Delete w Chrome, aby usunąć ten konkretny wpis z sugestii Omnibox, ta metoda usuwa tylko wpis z historii przeglądarki. Musisz znaleźć rzeczywiste słowo kluczowe wyszukiwarki w ustawieniach wyszukiwarki Chrome.

Śmiało i uruchom Chrome, kliknij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Ustawienia”.

Kliknij przycisk menu, a następnie kliknij opcję Ustawienia

Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Wyszukiwarka, a następnie kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami”.

Kliknij

Jeśli nie znasz dokładnego adresu URL do wyszukania, możesz przewinąć listę lub wpisać podkreślenie (_) w pasku wyszukiwania u góry okna. Ponieważ uwzględniony jest każdy adres URL zapytania zawierający podkreślenie, należy zwrócić uwagę na słowo kluczowe każdego wpisu.

Sprawdź -   Encrypt Care to bezpłatne oprogramowanie do szyfrowania dla systemu Windows 10

Wpisz podkreślenie w pasku wyszukiwania, aby zlokalizować wszelkie wystąpienia słowa kluczowego zawierającego słowo kluczowe.

Następnie kliknij trzy kropki obok kłopotliwej wyszukiwarki. Jeśli chcesz ją całkowicie usunąć, kliknij „Usuń z listy”, aby ją usunąć. W przeciwnym razie, jeśli chcesz go zachować i po prostu usunąć podkreślenie, kliknij „Edytuj”.

Kliknij trzy kropki, a następnie kliknij

Teraz usuń podkreślenie ze słowa kluczowego lub wprowadź nową nazwę, a następnie kliknij „Zapisz”.

Usuń podkreślenie lub całkowicie zmień słowo kluczowe, a następnie kliknij

Jeśli masz więcej niż jeden znak podkreślenia na końcu adresu URL, powtórz ten proces dla każdego na stronie ustawień „Zarządzanie wyszukiwarkami”.

Chociaż ten błąd może nie dotyczyć wszystkich, jest to szybki i prosty sposób na usunięcie końcowego podkreślenia i naprawienie ciągu słowa kluczowego Twojej wyszukiwarki. Teraz będziesz mógł wprowadzić adres URL bez wysyłania na stronę błędu w Chrome.

x