01/26/2022

Bary mają dostęp do rozpraszających Cię aplikacji w telefonie, dzięki czemu możesz pracować

Udostępnij teraz w social media:

Jak często patrzysz na swój telefon, gdy pracujesz i nie masz czasu? Wiem, że kiedy muszę pilnie coś zrobić, prawie wszystko wokół mnie staje się nieskończenie ciekawsze, niż gdybym miał dużo do zabicia, a jedną bardzo rozpraszającą rzeczą jest mój telefon. Tam, gdzie mogę przejść cały dzień bez sprawdzania Facebooka, sprawdzę to kilkanaście razy podczas pracy i tak się zwlekam. Focus Lock to aplikacja na Androida, która blokuje te rozpraszające aplikacje za pomocą hasła. Są czymś w rodzaju skrzyżowania aplikacji pomodoro i skarbca. Możesz zablokować aplikacje na tak długo, jak chcesz, a po upływie tego czasu możesz zrobić sobie krótką przerwę (możesz również ustawić czas przerwy) i korzystać z zablokowanych aplikacji w tym interwale.

Sprawdź -   Jak zmienić domyślny folder Findera w systemie macOS

Domyślnie aplikacje są zablokowane na 25 minut, ale możesz dostosować okres blokady. Okres przerwy jest domyślnie ustawiony na 5 minut, ale możesz go zwiększyć lub skrócić, jeśli chcesz. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja poprosi o podanie hasła. Domyślne hasło to 0000 i możesz je później zmienić. Po wejściu zobaczysz trzy zakładki; Zablokowane, zainstalowane, ulubione.

Zakładka Zablokowane będzie pusta, o ile nie wybierzesz aplikacji do zablokowania. Karta Ulubione będzie się z czasem zapełniać, gdy aplikacja nauczy się, do których aplikacji masz najczęściej dostęp. Jest to pomocne w określeniu, gdzie możesz tracić więcej czasu. Zakładka Zainstalowane zawiera listę wszystkich aplikacji zainstalowanych w telefonie i do tego miejsca udasz się, aby wybrać aplikacje do zablokowania. Wystarczy dotknąć małego przycisku blokady obok aplikacji, aby umieścić ją na czarnej liście.

Sprawdź -   Popraw swoje poranki dzięki procedurom Alexa

zainstalowane aplikacje

Po wybraniu aplikacji zaczną one pojawiać się na karcie Zablokowane. Następnie zmień hasło i ustaw, jak długo aplikacje mają być blokowane i jak długo powinna trwać twoja przerwa. Dotknij małego budzika, a na następnym ekranie wprowadź czas w godzinach i minutach dla okresów blokady i przerwy. W tym miejscu możesz również zmienić hasło, dotykając opcji „Zmień hasło”.

czasZmień hasło

Za każdym razem, gdy spróbujesz uzyskać dostęp do zablokowanej aplikacji, zamiast tego otworzy się Focus Lock i poprosi Cię o zaczekanie na przerwę. Po zakończeniu okresu blokady aplikacja wyśle ​​powiadomienie o każdej zablokowanej aplikacji, informując o tym, że aplikacja została odblokowana.

zablokowanyodblokowany

Dotknij powiadomienia, aby trwale odblokować aplikację, lub przejdź do zakładki „Zablokowane” w Focus Lock i dotknij przycisku blokady, aby ją trwale odblokować. Gdy aplikacja ponownie się zablokuje, otrzymasz kolejne powiadomienie.

Sprawdź -   Właśnie kupiłeś Maca? 14 niezbędnych aplikacji, które należy zainstalować

W tej aplikacji są dwie wspaniałe rzeczy; jeden to przejrzysty interfejs, który jest łatwy w użyciu, a drugi to brak reklam. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie kontrolować własnego impulsu, możesz poprosić kogoś innego o ustawienie hasła i utrzymanie Cię na dobrej drodze.

Pobierz Focus Lock ze sklepu Google Play

x