Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje w systemie Windows 10 zmieniają kolor paska tytułu, aby dopasować kolor akcentu do menu Start, paska zadań i panelu Centrum akcji. Firefox nie obsługiwał tej konkretnej funkcji przez długi czas, ale obecna stabilna wersja ma teraz kolorowe paski tytułu. Nie ma nic do krytykowania wykonania tej funkcji; Firefox ma kolorowe paski tytułu, podobnie jak inne aplikacje w systemie Windows 10, mają kolorowe paski tytułu. Jeśli lubisz trochę więcej kolorów, możesz wypróbować dodatek Native Dark dla przeglądarki Firefox i uzyskać kolor akcentu systemu Windows 10 na pasku adresu URL w przeglądarce Firefox.

Sprawdź -   Jak wyodrębnić tapety z pliku motywu w systemie Windows 10

Kolorowy pasek adresu URL w przeglądarce Firefox

zainstalować Native Dark w przeglądarce Firefox. Otwórz nową kartę, a zobaczysz pasek tytułu i pasek adresu URL, które odzwierciedlają kolor akcentu. Dodatek dokonał niewielkiej modyfikacji polegającej na tym, że pasek adresu URL zawsze będzie miał nieco ciemniejszy odcień koloru akcentującego. Pomyśl o tym, jak kolor paska tytułu zawsze różni się od koloru paska zadań, a uzyskasz pomysł, jak będzie wyglądać.

Przyciski nie znikają, jeśli wybierzesz ciemny lub jasny kolor. W przypadku ciemnego koloru akcentującego przyciski Dalej, Wstecz, Odśwież, Strona główna, Zakładki itp. Stają się białe. Gdy wybierzesz jasny akcent kolorystyczny (na przykład szary lub żółty), przyciski obok paska adresu URL stają się czarne. Po kliknięciu wewnątrz paska adresu URL, tj. Jest on zaznaczony, wokół niego pojawia się niebieski kontur. Chodzi o to, że dodanie tego dodatkowego koloru nie zagraża użyteczności przeglądarki. Pasek tytułu i tekst paska adresu URL są doskonale czytelne.

Sprawdź -   Jak otwierać aplikacje UWP z wiersza poleceń w systemie Windows 10

Kolory aktualizują się automatycznie, tj. Za każdym razem, gdy zmienisz kolor akcentu w aplikacji Ustawienia w systemie Windows 10, pasek tytułu przeglądarki Firefox i kolory paska adresu zmieniają się wraz z nim.

Powinniśmy zwrócić uwagę, że w Widows 10 nie wszystkie kolory są obsługiwane po ustawieniu niestandardowego koloru akcentu. Windows 10 udostępnia próbnik kolorów i możesz wprowadzić wartości kolorów RGB, ale jeśli wprowadzisz nieobsługiwany kolor, nie będziesz mógł go wybrać. W tym samym duchu istnieje również kilka kolorów, które możesz ustawić, ale będą one trudne do zobaczenia w systemie Windows 10. Jeśli wybierzesz jeden z tych kolorów, możliwe jest, że ciemny kolor paska adresu URL w przeglądarce Firefox może nie wyglądać tak dobrze lub być tak łatwym w obsłudze. Poza tym jednym scenariuszem dodatek jest inteligentnie tworzony i zapewnia to, co obiecuje.

Sprawdź -   Jak używać nazwy folderu do zmiany nazw plików w systemie Windows 10