Jak usunąć konto telegramu

Udostępnij teraz w social media:

Telegram otrzymał ostatnio wiele krytyki ze strony ekspertów ds. bezpieczeństwa z całego świata. Głównym punktem, którego używają eksperci, aby odwrócić od niego głowy konsumentów, jest odkrycie, że Telegram domyślnie nie używa szyfrowania typu end-to-end.

Czy rozważasz opuszczenie Telegrama z wyżej wymienionego powodu, czy tylko dlatego, że więcej Twoich znajomych korzysta z innej aplikacji? Tak czy inaczej, jesteś we właściwym miejscu. Postępuj zgodnie z poniższą szczegółową listą, aby w mgnieniu oka odciąć krawaty z aplikacji.

Jak trwale usunąć konto Telegram z komputera?

Regularny proces usuwania dla użytkowników Telegrama – który wymaga okresu nieaktywności aplikacji – może trwać wiele miesięcy. Jednak dla każdego, kto się spieszy, twórcy zostawili wyjście awaryjne. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby usunąć swoje konto Telegram na komputerze i bez długiego oczekiwania.

Otworzyć strona dezaktywacji konta.

Wypełnij wymagane pole swoim numerem telefonu (w tym kod kraju) i kliknij „Dalej”.

Wróć do aplikacji Telegram, powinieneś otrzymać wiadomość zawierającą kod.

  Jak znaleźć wartość wskaźnika zużycia dysku SSD w systemie Windows 10

Wpisz kod w wymaganym polu na stronie.

Przejdź do „Usuń konto” z sekcji „Rdzeń telegramu”.

Jeśli chcesz, możesz zostawić komentarz, dlaczego opuszczasz aplikację, ale nie jest to obowiązkowe. Kliknij „Usuń moje konto”. Aplikacja zapyta, czy na pewno chcesz kontynuować. Kliknij „Tak” i proces jest zakończony.

Po zakończeniu tego kroku wszystkie Twoje informacje, rozmowy i kontakty zostaną trwale usunięte z serwerów Telegrama.

Jak trwale usunąć konto Telegram z iPhone’a?

Użytkownicy urządzeń mobilnych nie mają możliwości szybkiego usunięcia konta Telegram. Istnieje proces dezaktywacji, którego należy przestrzegać. Oznacza to, że będziesz musiał ustawić okres usuwania, w którym aplikacja będzie nieużywana w telefonie. Twoje konto zostanie wtedy trwale usunięte wraz z wszelkimi danymi, historią rozmów i kontaktami po wygaśnięciu okresu.

Oto kroki, aby usunąć swoje konto Telegram z iPhone’a:

Otwórz aplikację Telegram i przejdź do „Ustawień”.

Otwórz „Prywatność i bezpieczeństwo”.

Znajdź opcję „Jeśli z dala od…”.

Wybierz czas z menu rozwijanego.

Pozostaw swoje konto bezczynne przez określony czas, a zostanie ono automatycznie usunięte.

Jak trwale usunąć konto Telegram z urządzenia z Androidem?

Proces jest prawie taki sam dla użytkowników Androida i postępuje zgodnie z następującymi krokami:

Otwórz „Ustawienia”, wchodząc do aplikacji.

Otwórz „Prywatność i bezpieczeństwo”.

Wybierz opcję „Jeśli z dala od…”.

Wybierz odpowiednią ilość czasu.

Zapisz zmiany.

Konto zostanie usunięte, jeśli pozostanie bezczynne przez określony czas.

  Jak używać polecenia limitu czasu w systemie Linux

Jakie są „bezpieczne” alternatywy?

Bezpieczna komunikacja to nie mit. Nowoczesne aplikacje, takie jak Viber, WhatsApporaz Sygnał używaj szyfrowania typu end-to-end, aby ukryć swoje dane przed osobami trzecimi, które mogą być zainteresowane tym, o czym mówisz. Jednak nie wszystkie aplikacje mają ten sam poziom ochrony. Niektóre aplikacje są tworzone przez organizacje non-profit, podczas gdy inne (np. WhatsApp) należą do dużych korporacji (Facebook).

Szyfrowanie typu end-to-end oznacza, że ​​wiadomości są zaszyfrowane w niezidentyfikowany kod, który może odszyfrować tylko urządzenie odbierające wiadomość. Nawet jeśli aplikacja może to mieć, czasami trzeba to włączyć.

Co więcej, najlepsze aplikacje do przesyłania wiadomości są typu open source, co oznacza, że ​​ich kod jest dostępny publicznie, aby przeglądać i zgłaszać błędy.

Jeśli szukasz „bezpiecznych” alternatyw, oto lista kilku, co wiemy o tym, jak traktują Twoje dane i jakie usługi świadczą:

1. SYGNAŁ

Plusy

Oceniono jako najbardziej zaszyfrowaną aplikację 2021. Swobodny w użyciu Wykorzystuje zaawansowane metody szyfrowania, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne (ustawione domyślnie) Praca na wszystkich głównych platformach (Android, IOS, Windows itp.) Dzięki niemu możesz: wysyłać wiadomości tekstowe, udostępniać (zdjęcia, wideo i pliki), prowadzić rozmowy wideo i głosowe oraz dołączać do grup czatuMożesz ustawić, aby wiadomości znikały po określonym czasieAplikacja jest własnością organizacji non-profit

  Jak importować / eksportować listy odtwarzania i utwory z jednego konta Spotify na drugie

Cons

Jedynym minusem jest to, że nie jest anonimowy; nadal musisz podać swój numer telefonu

2. WICKR

Plusy

Ponadto jedna z najbardziej zaszyfrowanych aplikacji 2021Domyślne szyfrowanie typu end-to-endOpen-sourceNależy do organizacji non-profitUżywane na wszystkich popularnych platformach

Cons

Posiadaj wersje bezpłatne i płatneWersja bezpłatna obejmuje udostępnianie plików, rozmowy głosowe/wideo jeden na jednego, wiadomości tekstowe i grupy do 10 członków Wersja płatna ma opcję szyfrowanych rozmów wideo/głosowych do 70 osób

3. VIBER

Plusy

Darmowy w użyciuDomyślne szyfrowanie od końca do końcaPosiada funkcję oznaczania kolorem stopnia bezpieczeństwa rozmowyMoże być używany na wszystkich głównych platformachGrupy, wiadomości tekstowe, udostępnianie (zdjęcia, filmy i pliki), czat głosowy/wideo

Cons

Nie jest to oprogramowanie typu open source, więc bardziej podatne na błędy i mniej przejrzyste Należy do Rakuten, dużej firmy e-commerce z siedzibą w JapanGroup. Czaty nie mają pełnego szyfrowania

Wybierz swoje przeznaczenie

Teraz, gdy pomogliśmy Ci trwale usunąć Twoje konto Telegram, pozostało Ci tylko wybrać aplikację, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli jesteś kimś, kto dba o prywatność i ochronę informacji, rozważ opcje, które Ci daliśmy, i oczywiście przeprowadź samodzielnie kilka badań, zanim podejmiesz decyzję.

Czy używasz już innej aplikacji? Masz coś do dodania do naszej listy? Czy artykuł odniósł sukces w odpowiedzi na Twoje potrzeby? Napisz do nas w sekcji komentarzy, aby nas o tym powiadomić.

x