Jak usunąć konto Uber Eats?

Nie jest tajemnicą, że w ostatnich latach aplikacje do dostarczania jedzenia ogromnie się rozwinęły. Jedną z takich aplikacji jest Uber Eats, która została niedawno uruchomiona przez Ubera. Uber Eats jest powszechnie używany na platformach Android i iOS, ale można również uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze. Niektóre godne uwagi funkcje, takie jak personalizacja aplikacji oparta na sztucznej inteligencji, zamówienia w przedsprzedaży, przyjazne dla użytkownika i powiadomienia push, są dobrze znane. Jeśli jednak chcesz przełączyć się na inną aplikację do dostarczania jedzenia, jeśli uważasz, że wydajesz za dużo pieniędzy lub może to być jakikolwiek powód, w tym artykule znajdziesz instrukcje dotyczące usuwania kont Uber i Uber Eats.

Jak usunąć konto Uber Eats?

W dzisiejszych czasach możesz kupić wszystko online i dostać je na wyciągnięcie ręki. W ten sam sposób zamawianie jedzenia online stało się integralną częścią życia, zwłaszcza gdy tak jest

  • długi męczący dzień
  • mieć napięty grafik w pracy
  • a nawet zbyt leniwy, by gotować

Może to być dowolny powód, ale ludzie są gotowi zapłacić dodatkowo za wygodę i komfort. Jeśli nie chcesz już korzystać z Uber Eats, proces usuwania jest prosty i łatwy. Pamiętaj, że nawet po usunięciu konta zapisy Twoich podróży Uber i dostaw posiłków zostaną zachowane na serwerze Uber. Wynika to z wymogu udokumentowania danych przez kierowcę Ubera lub Uber Eats w celu prowadzenia dziennika ich aktywności.

Opcja I: na Androidzie

Aby usunąć swoje konto Uber Eats, musisz usunąć całe konto Uber. Obejmuje to aplikację Uber, w której zamawiasz przejazdy taksówką. Jeśli chcesz usunąć tylko Uber Eats, możesz usunąć aplikację z telefonu z systemem Android lub iOS, odinstalowując ją. Pamiętaj jednak, że główne konto Uber nadal istnieje. Aby dowiedzieć się, jak usunąć konto Uber Eats na urządzeniu mobilnym, wykonaj czynności podane poniżej.

Uwaga: użyliśmy telefonu Samsung M12 z Androidem tylko w celach ilustracyjnych.

1. Uruchom aplikację Uber na swoim urządzeniu.

2. Stuknij ikonę Profil obecną w lewym górnym rogu.

3. Stuknij opcję Ustawienia.

4. Przesuń palcem w dół i dotknij opcji Prywatność w Ustawieniach konta.

5. Stuknij opcję Usuń swoje konto na dole ekranu aplikacji.

6. Zaloguj się na swoje konto Uber za pomocą poczty e-mail i dotknij Dalej.

7. Wprowadź czterocyfrowy kod otrzymany w wiadomości SMS lub zadzwoń w polu Kod weryfikacyjny i dotknij przycisku Zweryfikuj.

8. Przesuń palcem w dół i dotknij przycisku Kontynuuj na dolnej stronie.

9. Wybierz powód usunięcia konta Uber.

10. Na koniec dotknij przycisku Usuń konto, aby potwierdzić usunięcie konta.

Uwaga: po zakończeniu procesu usuwania konta zostaniesz wylogowany z konta Uber i tymczasowo dezaktywowany na 30 dni.

Opcja II: w systemie Windows

Możesz także usunąć swoje konto Uber za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Aby dowiedzieć się, jak usunąć swoje konto Uber Eats na komputerze, wykonaj poniższe czynności.

Uwaga: używaliśmy Google Chrome dla przeglądarki internetowej. Zamiast tego możesz użyć innych przeglądarek internetowych.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Chrome i kliknij Otwórz.

2. Przejdź do Strona zamykania konta Uber. Wpisz adres e-mail swojego konta Uber i kliknij DALEJ, aby przejść dalej.

3. Wprowadź swoje hasło i wybierz DALEJ.

4. Wprowadź czterocyfrowy kod otrzymany SMS-em lub zadzwoń w polu Kod weryfikacyjny i kliknij przycisk WERYFIKUJ.

5. Wybierz Kontynuuj, aby przeprowadzić usuwanie konta.

6. Wybierz powód odejścia i kliknij go.

7. Kliknij przycisk Usuń konto, aby usunąć swoje konto Uber.

Po zgłoszeniu żądania zamknięcia konta Uber, konto Uber zostanie tylko dezaktywowane. Dezaktywacja trwa do 30 dni, w międzyczasie, jeśli zmienisz zdanie, możesz ją ponownie aktywować, logując się starymi danymi uwierzytelniającymi za pośrednictwem aplikacji Uber na telefonie komórkowym. Po zalogowaniu nie musisz robić nic więcej, ponieważ konto Uber będzie takie samo, jak wcześniej, ze wszystkimi przeszłymi przejazdami, dostawami i informacjami o zawartości.

Po 30 dniach konto zostanie trwale usunięte, a Ty stracisz wszystkie kody promocyjne, kupony, zachęty, niewykorzystane kredyty lub nagrody. Dlatego proszę pomyśleć jeszcze raz i ponownie aktywować w wyznaczonym czasie dezaktywacji, zanim wszystko stracisz.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy można usunąć samo tylko konto Uber Eats?

Odp. Niestety nie, samo usunięcie konta Uber Eats nie jest możliwe. Dzieje się tak, ponieważ Twoje konta Uber Eats i Uber są takie same. Jeśli jeden zostanie usunięty, drugi również zostanie automatycznie usunięty.

Q2. Jak odzyskać konto Uber po 30 dniach?

Odp. Nie możesz odzyskać konta Uber po ominięciu 30-dniowego okresu karencji przyznanego na reaktywację. Musisz świeżo otworzyć konto Uber lub Uber Eats.

Q3. Czy możesz mieć więcej niż dwa konta Uber Eats?

Odp. Tak, możesz mieć więcej kont z różnymi numerami telefonów. Nie jest to jednak zalecane ze względów bezpieczeństwa.

Q4. Jak skontaktować się z zespołem pomocy Ubera?

Odp. Jeśli potrzebujesz wsparcia, możesz skontaktować się z Uberem za pośrednictwem tweetowania na jego uchwycie na Twitterze, składając skargę lub przesyłając opinię na temat swojej aplikacji Uber Eats, dzwoniąc do działu obsługi klienta Uber Eats (800) 253-6882 lub wysyłając pocztę na adres [email protected]

***

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny w usuwaniu konta Uber Eats. Powiedz nam, o czym chcesz się dowiedzieć dalej. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy.

x