Jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone’a?

Być może przygotowujesz się do przejścia na Androida z powodu braku ekscytujących funkcji w iOS 15 lub mnóstwa irytujących problemów, które pojawiły się w najnowszej iteracji iOS. Być może przygotowujesz urządzenie z systemem iOS do wysłania do pomocy technicznej Apple w celu naprawy. A może planujesz przekazać urządzenie jednemu z członków rodziny. W takich sytuacjach możesz chcieć usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone’a, aby upewnić się, że żadne prywatne ujęcia ani klipy wideo nie pozostaną ukryte w jakichkolwiek albumach. Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz uporządkować bibliotekę zdjęć, czy chcesz wymazać wszystko, co jest przechowywane w aplikacji do zdjęć, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć wszystkie zdjęcia i filmy z iPhone’a i iPada jednocześnie.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone’a i iPada na raz?

7 sposobów na łatwe usuwanie zdjęć z iPhone’a (2022)

1. Wyłącz Zdjęcia iCloud na iPhonie i iPadzie

Pamiętaj, że jeśli korzystasz ze Zdjęć iCloud, usunięcie zdjęć z jednego urządzenia powoduje również usunięcie ich z innych urządzeń połączonych z tym samym Apple ID. Dlatego pamiętaj, aby wyłączyć Zdjęcia iCloud na urządzeniu, na którym chcesz wyczyścić zdjęcia, aby nie wpłynąć na zdjęcia na innych urządzeniach.

 • Otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie lub iPadzie. Teraz przewiń w dół i wybierz aplikację Zdjęcia.

 • Wyłącz przełącznik obok Zdjęcia iCloud, jeśli chcesz wpływać tylko na obrazy znajdujące się na tym urządzeniu, a nie na innych urządzeniach Apple połączonych z tym samym kontem iCloud. Teraz na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z napisem:

„Czy chcesz pobrać kopię swoich zdjęć iCloud na tego iPhone’a / iPada? Zdjęcia i filmy, które zostały zoptymalizowane w celu zaoszczędzenia miejsca, zostaną usunięte z tego iPhone’a/iPada. Oryginalne, pełne wersje będą nadal dostępne na innych urządzeniach korzystających ze Zdjęć iCloud.”

 • Wybierz opcję Usuń z iPhone’a / iPada w wyskakującym okienku, aby usunąć wszystkie obrazy z tego urządzenia. Pamiętaj, aby wyłączyć przełącznik obok opcji „Albumy udostępnione”, jeśli chcesz całkowicie wyczyścić wszystkie obrazy przechowywane w aplikacji do zdjęć stockowych. W przypadku niewtajemniczonych wyłączenie albumów udostępnianych powoduje usunięcie wszystkich udostępnionych zdjęć z urządzenia.

2. Usuń zdjęcia z Biblioteki głównej na iPhonie i iPadzie

Po utworzeniu kopii zapasowej zdjęć postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wyczyścić bibliotekę zdjęć.

1. Na iPhonie lub iPadzie uruchom aplikację Zdjęcia, a następnie stuknij kartę Biblioteka na dole. Następnie kliknij kartę „Wszystkie zdjęcia” w prawym dolnym rogu ekranu.

2. Teraz dotknij „Wybierz” w prawym górnym rogu ekranu. Następnie dotknij wszystkich obrazów, których chcesz się pozbyć.

Wskazówka:

 • Aby szybciej wybrać obrazy do usunięcia, dotknij co najmniej jednego obrazu, aby pojawił się niebieski znacznik wyboru.
 • Następnie naciśnij i przesuń palec w górę gestem przewijania, aby wybrać wiele zdjęć.
 • Pamiętaj, aby pozostawić palec na ekranie, aby kontynuować przewijanie i wybieranie obrazów szybciej.

Ponieważ nie ma przycisku „Wybierz wszystko”, musisz ręcznie wybrać wszystkie obrazy, które chcesz usunąć.

3. Po wybraniu wszystkich obrazów, które chcesz usunąć, kliknij ikonę kosza, która pojawia się w prawym dolnym rogu ekranu. Teraz powinieneś zobaczyć okno dialogowe z wieloma obrazami, które zostaną zmienione. Na koniec naciśnij Usuń, aby potwierdzić.

Notatka:

 • Jeśli dodałeś zdjęcia do swojego iPhone’a, podłączając urządzenie iOS do komputera, nie będziesz w stanie usunąć ich bezpośrednio z urządzenia w aplikacji Zdjęcia.
 • Jeśli podczas próby usunięcia dowolnego zdjęcia z iPhone’a pojawi się szary przycisk kosza, może być konieczne zatrzymanie synchronizacji zdjęć z komputera.

3. Jak trwale usunąć zdjęcia na iPhonie i iPadzie?

Warto zauważyć, że po usunięciu zdjęć i filmów w aplikacji Zdjęcia na iOS/iPadOS są one przechowywane w albumie „Ostatnio usunięte”. Twoje usunięte obrazy pozostają w tym albumie przez 30 dni. Po 30 dniach Apple usuwa je wszystkie na stałe. Dlatego pamiętaj o wyczyszczeniu również albumu Ostatnio usunięte.

1. Aby rozpocząć, otwórz aplikację Zdjęcia na swoim urządzeniu i wybierz kartę Albumy u dołu ekranu. Teraz przewiń w dół i wybierz folder Ostatnio usunięte.

2. Następnie dotknij Wybierz w prawym górnym rogu ekranu. Następnie dotknij Usuń wszystko w lewym dolnym rogu ekranu i potwierdź.

4. Usuń wszystkie zdjęcia z iPhone’a / iPada na raz za pomocą aplikacji Zdjęcia na Mac

Aplikacja Zdjęcia na Maca jest również do dyspozycji, jeśli chodzi o pozbycie się wszystkich obrazów i filmów z urządzenia.

1. Otwórz aplikację Zdjęcia na komputerze Mac, a następnie kliknij Biblioteka znajdującą się po lewej stronie okna.

2. Aplikacja Zdjęcia pokaże Ci wszystkie zdjęcia znajdujące się w Twojej bibliotece Zdjęć iCloud. Teraz wybierz jedno zdjęcie, a następnie naciśnij polecenie „CMD+A”, aby wybrać wszystkie obrazy. Następnie naciśnij klawisz „Usuń” na klawiaturze i potwierdź usunięcie. Pamiętaj, aby wyczyścić również album Ostatnio usunięte, jeśli chcesz trwale usunąć zdjęcia.

5. Użyj iCloud.com, aby usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone’a i iPada na raz

Witryna iCloud.com jest zawsze dostępna, aby umożliwić wymazanie wszystkich zdjęć i filmów z iDevice.

 • Otwórz przeglądarkę na komputerze Mac lub PC, przejdź na stronę iCloud.com i zaloguj się na swoje konto iCloud. Następnie kliknij ikonę aplikacji Zdjęcia.
 • Wybierz Zdjęcia z listy znajdującej się na lewym pasku bocznym. Następnie kliknij obraz -> naciśnij CMD+A na Macu lub Ctrl+A na PC -> naciśnij klawisz Delete na klawiaturze, aby potwierdzić.
 • Nie zapomnij również wyczyścić albumu Ostatnio usunięte, jeśli chcesz na stałe usunąć obrazy.

6. Użyj aplikacji do przechwytywania obrazów na komputerze Mac, aby usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone’a / iPada na raz

Mniej znana aplikacja „Image Capture” na komputery Mac umożliwia również jednoczesne usuwanie wszystkich zdjęć z urządzenia iOS lub iPadOS. Dla tych, którzy nie są świadomi, jest to całkiem wydajne narzędzie, które umożliwia przesyłanie zdjęć z aparatów cyfrowych lub skanerów. Innymi słowy, możesz użyć aplikacji Image Capture do przesyłania obrazów i klipów wideo na urządzenie macOS z aparatu, iPhone’a, iPada lub innych urządzeń.

 • Przede wszystkim podłącz urządzenie do komputera Mac, a następnie uruchom aplikację Image Capture. Po prostu naciśnij CMD + spację, aby uruchomić wyszukiwanie Spotlight -> wyszukaj Image Capture i otwórz go.
 • Teraz wybierz swoje urządzenie w sekcji Urządzenia na lewym pasku bocznym.

 • Następnie pozwól aplikacji załadować wszystkie Twoje obrazy. W zależności od całkowitego rozmiaru pliku załadowanie zdjęć zajmie kilka chwil lub kilka minut. Gdy to zrobisz, naciśnij CMD + A na klawiaturze, aby wybrać wszystkie obrazy, a następnie naciśnij klawisz Delete, aby usunąć wszystkie obrazy.

7. Użyj Eksploratora plików w systemie Windows, aby usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone’a i iPada jednocześnie

Warto zauważyć, że komputer z systemem Windows oferuje również dość prosty sposób na usunięcie wszystkich obrazów z iPhone’a lub iPada dzięki Eksploratorowi plików.

 • Aby rozpocząć, podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla. Następnie uruchom Eksplorator plików na swoim komputerze, a następnie wybierz swoje urządzenie z listy urządzeń podłączonych do komputera.
 • Teraz kliknij dwukrotnie ikonę urządzenia i otwórz folder DCIM. Teraz naciśnij Ctrl + A, aby wybrać wszystkie foldery i naciśnij Usuń na klawiaturze, aby usunąć wszystkie wybrane obrazy.

Bonus: upewnij się, że Twoje zdjęcia mają bezpieczną kopię zapasową

Jeśli nie chcesz utracić swoich zdjęć na zawsze, utwórz ich kopię zapasową. W ten sposób, nawet jeśli usuniesz swoje zdjęcia z urządzenia, pozostaną one dostępne z innych urządzeń.

Jeśli zastanawiasz się, jakie są zaufane usługi przechowywania w chmurze do tworzenia kopii zapasowych, polecam rozważyć Zdjęcia Google, Dropbox i OneDrive, ponieważ zapewniają one bezproblemowe automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Jeśli potrzebujesz dużo wolnego miejsca w chmurze do tworzenia kopii zapasowych wielu dokumentów, filmów i obrazów, zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych usług przechowywania w chmurze i wybierz tę, która jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

Alternatywnie możesz również wyeksportować wszystkie swoje obrazy na komputer Mac lub PC, aby zapewnić ich bezpieczeństwo.

Bezpiecznie usuń wszystkie zdjęcia z iPhone’a i iPada

To wszystko na temat usuwania całych zdjęć z iPhone’a i iPada. Szkoda, że ​​nie ma przycisku wyboru wszystkiego lub ukrytego skrótu do iPhone’a, który umożliwiałby użytkownikom wymazanie wszystkich zapisanych obrazów z iOS/iPadOS za jednym razem. Dopóki Apple nie wymyśli lepszego natywnego sposobu radzenia sobie ze stosem obrazów, skorzystaj z powyższych obejść, aby wyczyścić bibliotekę zdjęć. Jeśli usuwasz zdjęcia tylko dlatego, że przez jakiś czas oddajesz komuś telefon, powinieneś zamiast tego rozważyć ukrycie zdjęć.

x