Jak utworzyć folder w Dokumentach Google

Udostępnij teraz w social media:

Dokumenty Google to świetny, darmowy edytor tekstu, a dzięki temu, że jest częścią ekosystemu Google, doskonale nadaje się również do łatwej współpracy z innymi użytkownikami Google. Jednak podczas pracy w Dokumentach Google ważne jest, aby zachować niesamowitą organizację. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratę ważnych dokumentów i marnowanie czasu na szukanie rzeczy, które mogłeś znaleźć od razu.

Aby pomóc w organizacji w Dokumentach Google, chcesz korzystać z folderów. Możesz ich używać do organizowania według miejsca pracy, koncepcji, kategorii i nie tylko. Jednak Dokumenty Google nie mogą samodzielnie tworzyć folderów. Zamiast tego tworzysz je na Dysku Google.

W tym przewodniku pokażemy, jak utworzyć folder na Dysku Google, aby uporządkować swoje Dokumenty Google.

Jak utworzyć folder w Dokumentach Google

Możesz utworzyć folder bezpośrednio z dokumentu w Dokumentach Google lub przejść do Dysku Google, aby utworzyć nowy folder. Obie opcje wymagają tylko kilku kroków, więc lepsza opcja zależy wyłącznie od twoich osobistych preferencji.

  Synchronizuj uwagi dotyczące serwisu WWW na różnych komputerach

Tworzenie folderu w Dokumentach Google

 • W dokumencie Dokumentów Google kliknij Przenieś, ikonę folderu obok tytułu dokumentu.
 • Stamtąd masz możliwość nazwania nowego folderu lub dodania dokumentu do istniejącego. Jeśli chcesz dodać do istniejącego, kliknij wyznaczony folder i wybierz Przenieś.
 • Aby utworzyć nowy folder, kliknij ikonę folderu w lewym dolnym rogu okna, wprowadź nazwę nowego folderu, potwierdź, naciskając pole wyboru, a następnie kliknij Przenieś tutaj.
 • Tworzenie folderu na Dysku Google

  Gdy jesteś na Dysku Google, ale nie w żadnym konkretnym dokumencie, będziesz na liście wszystkich swoich plików.

 • Aby je uporządkować, przejdź w lewym górnym rogu i wybierz przycisk Nowy.
 • Z tej listy rozwijanej wybierz Folder. Nazwij folder, a pojawi się na liście dokumentów.
 • Lista umieszcza foldery wyżej niż pliki, więc miej to na uwadze. W tym menu masz kilka różnych opcji organizacji. Możesz przeciągnąć swoje dane na foldery i tam je umieści. Możesz też kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać Przenieś do, aby wyświetlić listę folderów, do których możesz przenieść dokument.
 •   Jak zresetować ustawienia Chrome do domyślnych

  Oba są niezwykle szybkie, a każdy sposób zrobi dokładnie to, czego potrzebujesz: uporządkowanie plików i dokumentów.

  Zarządzanie folderami Dysku Google

  Biorąc pod uwagę sposób współpracy folderów z Dokumentami Google, będziesz używać Dysku Google do uzyskiwania dostępu do zapisanych plików i folderów oraz zarządzania nimi. Na Dysku Google możesz przenosić foldery do podfolderów, usuwać je i nie tylko.

  • Aby zarządzać folderem, po prostu kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz dowolną opcję z wyświetlonego menu rozwijanego.
  • Foldery ułatwiają również udostępnianie grup dokumentów innym użytkownikom. Zamiast udostępniać każdy plik samodzielnie, możesz utworzyć folder, w którym będą umieszczane różne dokumenty i umożliwić innym zarządzanie nimi. Udostępniając ten link, użytkownicy z dostępem mogą przesyłać nowe dokumenty, uzyskiwać dostęp do innych i nie tylko.
    5 najlepszych lekkich przeglądarek dla Raspberry Pi

  Często Zadawane Pytania

  Czy możesz przywrócić folder po usunięciu go z Dysku Google?

  Tak, możesz przywrócić folder w Dokumentach Google po jego usunięciu, ale tylko przez 30 dni po jego usunięciu. Oto jak:

  1. Na Dysku Google kliknij Kosz, znajduje się on po lewej stronie ekranu.

  2. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder, który chcesz przywrócić, i kliknij Przywróć.

  Końcowe przemyślenia

  Teraz, gdy już wiesz, jak uporządkować pliki na Dysku Google, poświęć trochę czasu na znalezienie najlepszego dla siebie procesu. Niektórzy lubią różne foldery na wszystko, podczas gdy inni wolą łączyć duże grupy w jeden folder z podfolderami.

  Tak czy inaczej, fantastyczny system organizacji Dysku Google zapewni Ci narzędzia do kontynuowania pracy, zamiast spędzać czas na szukaniu różnych dokumentów i plików.

  x