Jak wstawiać notatki z Google Keep w Dokumentach Google

Firma Google zintegrowała Google Keep z Dokumentami Google. Ta aktualizacja jest dostępna dla G Suite aplikacji. Na razie zwykli użytkownicy konta Google nie będą mogli go zobaczyć. Jeśli podoba Ci się Google Keep i używasz go w pracy, możesz teraz wstawiać notatki z Google Keep w Dokumentach Google za pośrednictwem dedykowanego panelu. Twoje notatki i dokumenty są synchronizowane z Dyskiem Google, a ta funkcja ułatwia pracę z obydwoma. Nie musisz już przełączać się między aplikacjami i możesz tworzyć notatki w Google Keep, które są połączone z określonym dokumentem. Oto, jak możesz wstawiać notatki z Google Keep do Dokumentów Google.

Otwórz Notatnik Google Keep

Ta funkcja będzie widoczna tylko wtedy, gdy masz konto Google Apps lub Google Business. Otwórz Dokumenty Google i przejdź do Narzędzia> Zachowaj notatnik. Panel Google Keep otworzy się na prawej krawędzi ekranu. Tutaj będą wymienione wszystkie notatki i listy z Google Keep.

Wstaw notatkę do Dokumentu Google

Przeglądaj swoje notatki i znajdź tę, którą chcesz wstawić do bieżącego dokumentu. Kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu notatki i wybierz „Dodaj do dokumentu”.

Prosta notatka tekstowa jest wstawiana jako tekst. Tekst będzie pasował do stylu formatowania ustawionego dla bieżącego wiersza. Lista rzeczy do zrobienia jest dodawana jako lista wypunktowana. Wstawienie notatki graficznej spowoduje dodanie obrazu do dokumentu wraz z tytułem i opisem, jeśli jest obecny.

Dodaj uwagi powiązane

Panel Google Keep w Dokumentach Google służy nie tylko do wstawiania notatek. Możesz go również użyć do utworzenia nowej notatki. Google Keep zapamięta, gdy utworzysz nową notatkę z wnętrza plików Dokumentów Google. Po otwarciu panelu notatek notatka pojawi się w sekcji „Powiązane notatki”.

Aby dodać powiązaną notatkę w Dokumentach Google, zacznij pisać w polu „Zrób notatkę” u góry. Możesz również dodać listę rzeczy do zrobienia, klikając ikonę listy obok pola „Zanotuj”.

Panel Google Keep ma funkcję wyszukiwania, której możesz użyć do przeszukiwania swoich notatek. Możesz też odwiedzić Google Keep z tego panelu i otworzyć określoną notatkę w Keep. Aby otworzyć notatkę w Google Keep z tego panelu, kliknij przycisk więcej i wybierz „Otwórz w Keep”.

Panel Google Keep zawsze otwiera interfejs internetowy Google Keep. Aby korzystać z tego panelu, nie musisz instalować rozszerzenia Google Keep ani aplikacji Chrome. Jedyną skargą dotyczącą tej funkcji jest to, że nie jest ona przeznaczona dla zwykłych użytkowników konta Google.

x