Jak utworzyć maszynę wirtualną z systemem Windows 10 w VMware w systemie Linux

Czy chcesz skonfigurować maszynę wirtualną Windows 10 w VMware Workstation 16 na swoim komputerze z systemem Linux, ale uważasz, że jest to zbyt skomplikowane i nie możesz tego rozgryźć? Jeśli tak, ten przewodnik jest dla Ciebie! Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak skonfigurować maszynę wirtualną z systemem Windows 10 w VMware!

  Maszyna wirtualna z systemem Windows 10 w oprogramowaniu VMware w systemie Linux

Zanim zaczniemy

W tym przewodniku omówimy, jak skonfigurować system Windows 10 jako maszynę wirtualną w VMware Workstation 16. Z tego powodu musisz pobrać i zainstalować VMware Workstation 16, aby postępować zgodnie z tym samouczkiem.

Jeśli używasz późniejszej wersji VMware na swoim komputerze, zaktualizuj ją do najnowszej wersji. Jeśli korzystasz z Ubuntu, napisaliśmy doskonały, łatwy do zrozumienia przewodnik dotyczący instalacji VMware Workstation 16 na Ubuntu. Postępuj zgodnie z nim, aby uzyskać VMware Workstation 16 na Ubuntu.

Te na Linuksie, ale nie na Ubuntu, przejdź do VMware.com i pobierz najnowszy instalator, aby aplikacja działała.

Pobieranie systemu Windows 10 do systemu Linux

Zanim będzie można utworzyć maszynę wirtualną w VMware Workstation 16 z systemem Windows 10, należy pobrać plik ISO systemu Windows 10 na system Linux. Na szczęście Microsoft bezpłatnie udostępnia swój system operacyjny, chociaż aby w pełni go wykorzystać, musisz kupić licencję.

Aby zdobyć system Windows 10 dla VMware, musisz udać się do Microsoft.com, na stronie ISO systemu Windows 10. Na stronie ISO poszukaj obszaru „Wybierz wydanie”.

W obszarze „Wybierz wydanie” kliknij menu rozwijane. Po kliknięciu menu rozwijanego wybierz opcję „Windows 10” w sekcji „Aktualizacja systemu Windows 10 z października 2020 r.”.

Po wybraniu „Windows 10” w menu rozwijanym, kliknij niebieski przycisk „Potwierdź”, aby potwierdzić dokonany wybór. Po wybraniu przycisku „Potwierdź” pojawi się sekcja „Wybierz język produktu”.

W sekcji „Wybierz język produktu” znajdź menu „Wybierz jeden” i kliknij je. Następnie wybierz język, którym mówisz i kliknij przycisk „Potwierdź”, aby potwierdzić swój wybór.

Po wybraniu języka pojawią się dwie opcje pobierania. Te opcje pobierania to „Pobieranie 32-bitowe” i „Pobieranie 64-bitowe”. Dla większości użytkowników VMware najlepsza jest opcja 64-bitowa. Jeśli jednak potrzebujesz wersji 32-bitowej, wybierz ją.

Po kliknięciu przycisku pobierania na stronie ISO systemu Windows 10 przeglądarka rozpocznie pobieranie pliku ISO systemu Windows 10. Ten plik ISO ma rozmiar około 5,8 GB, więc jego ukończenie może zająć trochę czasu.

Po zakończeniu procesu pobierania przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Tworzenie nowej maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 w systemie Linux

Aby utworzyć nową maszynę wirtualną z systemem Windows 10 w systemie Linux, zacznij od otwarcia VMware Workstation 16 na pulpicie systemu Linux. Możesz to zrobić, wyszukując „VMware Workstation” w menu aplikacji. Po otwarciu okna aplikacji postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, aby skonfigurować maszynę wirtualną z systemem Windows 10.

Krok 1: Na karcie „Strona główna” znajdź przycisk „Utwórz nową maszynę wirtualną” i zaznacz go myszą. Wybierając tę ​​opcję, uruchomisz kreatora tworzenia maszyn wirtualnych.

W kreatorze tworzenia maszyn wirtualnych wybierz „Typowe (zalecane)” i kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony przewodnika.

Krok 2: Znajdź opcję „Użyj obrazu ISO” i zaznacz ją myszą. Następnie kliknij „Przeglądaj”, aby otworzyć okno przeglądarki plików Linuksa. Następnie wyszukaj pobrany wcześniej plik ISO systemu Windows 10.

Krok 3: Na następnej stronie wprowadź klucz produktu Windows 10 (jeśli go posiadasz). Następnie w sekcji „Wersja systemu Windows do zainstalowania” wybierz preferowaną wersję systemu Windows 10.

Krok 4: W sekcji „Personalizuj system Windows” wprowadź swoje imię i nazwisko (imię i nazwisko) oraz hasło. Konieczne będzie również ponowne wprowadzenie hasła w polu „Potwierdź”.

Po spersonalizowaniu systemu Windows kliknij przycisk „Dalej”.

Krok 5: Musisz nazwać swoją maszynę wirtualną. Domyślnie VMware Workstation 16 zasugeruje nazwę. Pozostaw to pole puste lub wprowadź własną nazwę maszyny wirtualnej z systemem Windows 10. Po zakończeniu wybierz przycisk „Dalej”.

Krok 6: Wybierz opcję „Zapisz dysk wirtualny jako pojedynczy plik”. Następnie kliknij przycisk „Dalej”, aby potwierdzić typ dysku maszyny wirtualnej z systemem Windows 10. Na następnej stronie kliknij przycisk „Zakończ”, aby zakończyć tworzenie maszyny wirtualnej.

Po kliknięciu przycisku „Zakończ” VMware utworzy dysk i sfinalizuje maszynę wirtualną. Po zakończeniu finalizacji automatycznie otworzy maszynę wirtualną Windows 10 w VMware Workstation.

Instalowanie systemu Windows 10 na maszynie wirtualnej

Po utworzeniu maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 w VMware Workstation 16 trudna część jest zakończona. Stąd musisz przejść przez instalację systemu Windows 10. Na szczęście, ponieważ wszystko zostało wcześniej wypełnione (użytkownik, klucz produktu itp.), Nie musisz nic robić.

Po prostu usiądź wygodnie i pozwól aplikacji VMware Workstation przejść przez proces instalacji systemu Windows 10. Bądź cierpliwy, ponieważ może to zająć trochę czasu. Po zakończeniu procesu będziesz gotowy do korzystania z maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 w VMware 16 w systemie Linux!

Chcesz uruchomić Ubuntu na maszynie wirtualnej? Jesteśmy z Tobą.