Czy chcesz zwirtualizować dystrybucję Linuksa bez konieczności instalowania systemu Windows? Potrzebujesz kilku rzeczy do zrobienia w Linuksie, ale nie chcesz zajmować się instalowaniem go na prawdziwym sprzęcie? Potrzebujesz maszyny wirtualnej z systemem Linux. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, gdy omawiamy, jak skonfigurować maszynę wirtualną z systemem Linux w systemie Windows.

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10 i chcesz po prostu korzystać z Bash, możesz wypróbować nową aplikację Terminal firmy Microsoft lub zainstalować Ubuntu.

Zainstaluj VirtualBox w systemie Windows

W tym przewodniku omówimy, jak skonfigurować maszynę wirtualną z systemem Linux w VirtualBox. Powód, dla którego skupiamy się na VirtualBox, a nie na żadnym innym narzędziu do wirtualizacji, jest prosty: VirtualBox jest łatwy w użyciu, bezpłatny i łatwy do zrozumienia dla większości użytkowników. Zanim jednak przejdziemy do korzystania z VirtualBox, należy go zainstalować. Wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby rozpocząć pracę z VirtualBox.

Uwaga: Należy również upewnić się, że komputer obsługuje wirtualizację i że jest włączony w systemie Windows.

Krok 1: Udaj się do oficjalna strona VirtualBox. Gdy znajdziesz się na stronie, zobaczysz coś, co mówi: „Pliki binarne VirtualBox”. Poniżej znajdź „Hosty Windows” i kliknij myszą.

Krok 2: Po kliknięciu myszą „Hostów systemu Windows” przeglądarka natychmiast rozpocznie pobieranie pliku EXE instalatora VirtualBox na komputer. Bądź cierpliwy i pozwól mu zakończyć pobieranie.

Sprawdź -   Wyjątek wątku systemowego nieobsługiwany (FIX): Oto pełny samouczek

Krok 3: Po zakończeniu pobierania instalatora EXE otwórz Eksploratora Windows i kliknij folder „Pobrane”, w którym zapisany jest plik EXE.

Krok 4: Kliknij dwukrotnie plik EXE instalatora VirtualBox w folderze „Pobrane”. Wybranie tego pliku rozpocznie instalację aplikacji na komputerze z systemem Windows.

Krok 5: Po dwukrotnym kliknięciu pliku EXE instalatora VirtualBox na ekranie pojawi się wyskakujące okienko. Ten ekran mówi „Czy chcesz zezwolić tej aplikacji na wprowadzanie zmian w urządzeniu?” Wybierz przycisk „Tak”, aby na to zezwolić.

Krok 6: Po wyskakującym okienku „Kontrola konta użytkownika” instalator EXE powie „Kliknij zainstalować, aby rozpocząć instalację”. Zrób to, aby rozpocząć konfigurację VirtualBox w systemie Windows.

Krok 7: Na stronie „Ustawienia niestandardowe” zaznacz wszystkie pola i kliknij przycisk „Dalej”.

Przejdź przez proces instalacji i upewnij się, że zainstalowałeś wszystkie interfejsy sieciowe, o które poprosi instalator EXE. Po zakończeniu procesu zamknij okno instalatora i przejdź do następnej sekcji.

Pobieranie systemu operacyjnego Linux

Istnieje wiele systemów operacyjnych Linux do użycia i każdy z nich działa dobrze w programie do wirtualizacji VirtualBox. W tym przewodniku pobieramy Ubuntu, ponieważ jest najczęściej używanym stacjonarnym systemem operacyjnym Linux i najlepszym dla początkujących.

Sprawdź -   Jak uzyskać powiadomienia o podłączeniu / odłączeniu kabla zasilania w systemie Windows 10

Aby pobrać Ubuntu do użytku w VirtualBox, przejdź do systemu operacyjnego oficjalna strona internetowa. Następnie znajdź przycisk „Pobierz” i kliknij go. Następnie pobierz wersję Ubuntu na komputer z systemem Windows.

Konfigurowanie maszyny wirtualnej w VirtualBox

Konfigurowanie maszyny wirtualnej rozpoczyna się od uruchomienia VirtualBox. naciśnij Zdobyć na klawiaturze wyszukaj „VirtualBox” i uruchom aplikację. Następnie, gdy aplikacja jest otwarta, znajdź niebieski przycisk „Nowy” i kliknij go myszą.

Po kliknięciu przycisku „Nowy” na ekranie pojawi się okno „Utwórz maszynę wirtualną”. W oknie „Utwórz nową maszynę wirtualną” znajdź pole „Nazwa” i wpisz „Ubuntu”. Powinno ono automatycznie przypisać typ i wersję. Naciśnij dalej by kontynuować.

Zgodnie z sekcją „Nazwa” musisz ustawić rozmiar pamięci dla maszyny Wirtualnej Ubuntu. Możesz zostawić go na 1024 MB lub ustaw go na 2048, aby podwoić prędkość. Po ustawieniu żądanej pamięci kliknij przycisk „Dalej”, aby kontynuować.

Po sekcji pamięci pojawi się monit o utworzenie dysku twardego. Znajdź opcję „Utwórz wirtualny dysk twardy teraz” i wybierz przycisk „Utwórz”.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować pliki konfiguracyjne w systemie Linux z Syncthing

W obszarze „Typ pliku dysku twardego” wybierz opcję „VDI” i kliknij przycisk „Dalej”, aby kontynuować.

Na „Przechowywanie na fizycznym dysku twardym” wybierz opcję „Dynamicznie przydzielane” i kliknij przycisk „Dalej”.

Aby zmienić lokalizację i rozmiar pliku, zmień 10,00 GB na 20,00 GB i kliknij przycisk „Utwórz”. NIE ZMIENIAJ LOKALIZACJI PLIKÓW!

Po ustawieniu rozmiaru dysku twardego okno konfiguracji zostanie zamknięte. Stąd wybierz „Ubuntu” na liście maszyn wirtualnych i wybierz przycisk „Start”, aby uruchomić maszynę wirtualną.

Po uruchomieniu maszyny Wirtualnej zobaczysz „Wybierz dysk startowy”. Kliknij ikonę folderu obok „Opróżnij” i wyszukaj plik ISO Ubuntu w folderze „Pobieranie” na komputerze z systemem Windows. Następnie kliknij „Start”, aby załadować system Ubuntu ISO.

Uruchamianie Ubuntu

Teraz, gdy maszyna wirtualna Ubuntu jest skonfigurowana w VirtualBox, czas uruchomić Ubuntu. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Wypróbuj Ubuntu”. Odtąd powinieneś móc korzystać z systemu Ubuntu Linux bezpośrednio na maszynie wirtualnej VirtualBox.

Lub jeśli chcesz mieć bardziej trwałą konfigurację Ubuntu na maszynie wirtualnej VirtualBox, kliknij przycisk „Zainstaluj Ubuntu” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, instruując Cię, jak zainstalować Ubuntu.