Skype powoli wraca do swoich korzeni i dodaje wiele nowych, przydatnych funkcji połączeń. Ostatnio dodano funkcję napisów do połączeń, opcję dodawania zakładek do wiadomości oraz schludną funkcję udostępniania ekranu w aplikacjach mobilnych. Od ostatniej aktualizacji możesz teraz zaplanować połączenie grupowe na Skype. Ta funkcja została wprowadzona do interfejsu internetowego Skype, aplikacji komputerowych Skype na Windows 10 i macOS oraz aplikacji Skype iOS i Android. Oto jak to działa.

Zaplanuj połączenie grupowe na Skype

Aby zaplanować połączenie grupowe na Skype, musisz już utworzyć grupę. Jeśli nie masz grupy, utwórz ją najpierw.

Sprawdź -   Jak potwierdzić przeniesienie pliku / folderu podczas przeciągania i upuszczania w systemie Windows 10

Internet, Windows i macOS

Metoda planowania połączenia grupowego na Skype jest taka sama w Internecie Skype oraz w aplikacjach Windows i macOS. Otwórz Skype i wybierz grupę, z którą chcesz zaplanować połączenie. Kliknij przycisk więcej opcji obok wiadomości wideo, wyślij kontakt i dodaj pliki. Z menu wybierz opcję „Zaplanuj połączenie”.

Otworzy się nowe okno, w którym możesz wpisać tytuł połączenia, tj. Temat oraz datę i godzinę połączenia. Spowoduje to wysłanie zaproszenia do wszystkich w grupie, a oni będą mogli go zaakceptować lub odrzucić. Możesz także włączyć przypomnienie o połączeniu za pomocą zaproszenia.

Aplikacje na iOS i Androida

Upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Skype na swoim telefonie. Sprawdź dostępną aktualizację do sklepu z aplikacjami na urządzeniu i zainstaluj ją.

Sprawdź -   Jak zainstalować Zorin OS 15.3

Otwórz Skype i wybierz grupę, z którą chcesz zaplanować połączenie. Naciśnij przycisk plus obok pola wprowadzania tekstu iz menu, które zostanie otwarte, wybierz opcję „Zaplanuj połączenie”. Będziesz mógł wprowadzić tytuł połączenia, ustawić datę i godzinę oraz włączyć przypomnienie.

Skype pozostaje najczęściej używaną aplikacją do oficjalnych połączeń w wielu miejscach. Slack nie był jeszcze w stanie go zdetronizować, ale mimo że Skype jest tak popularny, połączenia i ich planowanie odbywało się za pośrednictwem aplikacji / usług, takich jak Outlook i Kalendarz Google. Jest to nie tylko doskonała nowa funkcja, ale można ją również rozszerzyć o zaproszenia do połączeń jeden na jednego. Powinna również istnieć możliwość dodania zaplanowanego połączenia dla połączeń cyklicznych, np. Tych, które odbywają się regularnie.