Jak utworzyć post w siatce 3 × 3 na Instagramie na iOS

Media społecznościowe nie są łatwe w zarządzaniu, a gdy są one głównie wizualne, tak jak w przypadku Instagrama, kluczowa jest widoczność. Niestety, widoczność jest również trudna, ponieważ użytkownicy śledzą wiele kont na Instagramie, a wszystkie starają się wyróżnić. Doprowadziło to do wykorzystywania postów typu „grid” na Instagramie.

Post siatkowy na Instagramie to coś, co użytkownicy utworzyli, aby publikować większe zdjęcia. Obraz jest zasadniczo podzielony na siatkę 3 × 3 lub na 9 części, które są następnie publikowane w określonej kolejności. Obraz oglądany na stronie profilu konta można łatwo zrekonstruować i zobaczyć jako całość. Oto jak utworzyć post w siatce 3 × 3 na Instagramie na iOS.

Post w siatce 3 × 3 na Instagramie

Aby utworzyć post w siatce 3 × 3 na Instagramie, musisz użyć aplikacji, która rozbije zdjęcie na 9 części i pomoże opublikować je we właściwej kolejności. Istnieją zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje, które mogą wykonać to zadanie. Darmowe aplikacje są oznaczone znakiem wodnym, a większość płatnych aplikacji wymaga zakupu subskrypcji, ale Photo Grid – Create Grids Pics jest wyjątkiem.

Możesz użyć siatki zdjęć – utwórz zdjęcia siatki, aby utworzyć post w siatce 3 × 3 na Instagramie i nie doda do niego znaku wodnego. Pokazuje reklamy, ale możesz zapłacić za ich usunięcie, jeśli zbytnio Ci przeszkadzają. Zainstaluj aplikację i dotknij opcji Siatka na ekranie głównym, aby rozpocząć. Wybierz zdjęcie, które chcesz podzielić na siatkę, a następnie dotknij Dalej.

Możesz edytować zdjęcie, zanim zostanie podzielone, a także możesz wybrać rodzaj siatki, na którą zostanie podzielone. Obsługuje między innymi siatkę 3 × 3, 2 × 3 i 1 × 3. Po dokonaniu wszystkich zmian dotknij następnego przycisku u góry, aż dojdziesz do ekranu pokazującego kolejność publikowania zdjęć. Stuknij zdjęcie z numerem „1” i udostępnij je na Instagramie. Postępuj zgodnie z tą kolejnością, a po przesłaniu dziewiątego zdjęcia post w siatce będzie kompletny.

Odwiedź swój profil na Instagramie, a będziesz mógł zobaczyć post 3 × 3.

Nie trzeba dodawać, że ten układ zmieni się po przesłaniu kolejnego zdjęcia. Aby nie zakłócać aranżacji, będziesz musiał przesłać trzy zdjęcia, które spychają wszystko w dół o jeden wiersz, ale nadal zachowują aranżację bez zmian.

Te posty wyglądają dobrze i zachęcają użytkowników do odwiedzenia Twojego profilu, ponieważ nie są w stanie uzyskać pełnego / dużego obrazu tylko z własnych kanałów.

x