Udostępnij teraz w social media:

Motyw ikony Areeze to zgrabna zmiana koloru na domyślny motyw ikony Breeze dla KDE Plasma 5. Areeze zamierza wykorzystać najlepsze aspekty motywu Breeze, dopasowując jednocześnie inne motywy KDE, takie jak Apollo i Ares.

Areeze to przede wszystkim motyw ikon KDE Plasma 5 i właśnie na tym jest przeznaczony. To powiedziawszy, wygląda również dobrze z motywem Arc GTK w środowiskach pulpitu Linux opartych na Gnome. Oto jak go zainstalować.

Uwaga: motyw ikon Areeze najlepiej współpracuje z Motyw Apollo-KDE jeśli zamierzasz używać tych ikon w KDE!

Pobierz ikony Areeze

Motyw ikony Areeze jest dostępny dla użytkowników do pobrania pod adresem Gnome-look.org. Dodatkowo, kod źródłowy motywu ikony jest dostępny w serwisie GitHub, ale nie zaleca się korzystania z tej metody.

Aby uzyskać najnowszą wersję motywu ikon Areeze dla systemu Linux w swoim systemie, przejdź do ta strona na Gnome-look.org. Następnie po przejściu na stronę Areeze na Gnome-look.org znajdź przycisk „Pliki” i kliknij go, aby wyświetlić dostępne pliki do pobrania.

Sprawdź -   Jak zainstalować JetBrains CLion w systemie Linux

W sekcji „Pliki” dostępny jest jeden plik do pobrania. Nazwa tego pliku to „Areeze.tar.gz”. Aby to zrobić, kliknij ikonę pod „DL”, a następnie niebieski przycisk „Pobierz”, który pojawi się zaraz po.

Po zakończeniu pobierania otwórz okno terminala za pomocą Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i użyj polecenia CD, aby przenieść sesję terminala z katalogu domowego (~) do katalogu „Pobrane”, w którym plik „Areeze.tar.gz” został zapisany.

cd ~/Downloads

Po wejściu do „Pobrań” pozostaw okno terminala otwarte i przejdź do sekcji „Rozpakowywanie” tego przewodnika.

Wyodrębnij ikony Areeze

Motyw ikony Areeze, po pobraniu, jest dostępny w skompresowanym pliku archiwum TarGZ. Jest skompresowany i musi zostać w pełni zdekompresowany, abyśmy mogli uzyskać dostęp do plików ikon w środku. Aby wyodrębnić motyw ikon, użyj polecenia tar w oknie terminala.

tar xvf Areeze.tar.gz

Niech polecenie tar zdekompresuje wszystko. To nie powinno zająć dużo czasu. Po zakończeniu procesu dekompresji archiwum Areeze TarGZ utworzy nowy folder w katalogu „Pobrane” o nazwie „Areeze”, w którym będą dostępne wszystkie pliki ikon.

Zainstaluj motyw ikon Areeze

Instalowanie nowego motywu ikon Areeze odbywa się poprzez umieszczenie folderu motywu „Areeze”, który został wyodrębniony z Areeze.tar.gz podczas procesu dekompresji, do jednego z dwóch folderów ikon w systemie Linux. Uruchom okno terminala i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby wszystko skonfigurować.

Sprawdź -   Jak zrobić zrzut ekranu na Android TV

Instalacja dla jednego użytkownika

Zainstalowanie motywu ikon Areeze dla pojedynczego użytkownika to najlepszy sposób na zainstalowanie motywów ikon, jeśli chcesz, aby tylko jeden użytkownik miał dostęp do motywu. Skonfigurowanie Areeze dla pojedynczego użytkownika oznacza umieszczenie wszystkiego w folderze „.icons” w katalogu domowym (~). Niektóre systemy Linux nie mają domyślnie folderu „.icons”, dlatego należy utworzyć nowy. Używając polecenia mkdir, utwórz nowy folder „.icons”.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego katalogu „.icons” w katalogu domowym (~), CD do katalogu „Downloads”. Następnie przesuń motyw ikony „Areeze” za pomocą polecenia mv.

mv Areeze/ ~/.icons/

Gdy pliki ikon zostaną przeniesione do folderu „.icons” na komputerze z systemem Linux, instalacja jest zakończona. Aby zakończyć, potwierdź, że motyw ikon jest skonfigurowany w folderze „.icons”, uruchamiając komendę ls z grep.

ls ~/.icons/ | grep 'Areeze'

Instalowanie dla całego systemu

Konfigurowanie motywu ikony Areeze w całym systemie powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy próbujesz zapewnić każdemu użytkownikowi na komputerze z systemem Linux dostęp do motywu ikony. Aby rozpocząć instalację, użyj polecenia mv, aby umieścić folder „Areeze” z „Pobrane” w katalogu „/ usr / share / icons /”.

sudo mv ~/Downloads/Areeze/ /usr/share/icons/

Po umieszczeniu plików ikon Areeze w katalogu „/ usr / share / icons /” proces instalacji jest zakończony. Nowe ikony są dostępne dla każdego użytkownika w systemie Linux. Aby potwierdzić, uruchom polecenie ls w połączeniu z grep.

ls /usr/share/icons/ | grep 'Areeze'

Aktywuj motyw ikony Areeze w systemie Linux

Po zainstalowaniu motywu ikony Areeze w systemie Linux motyw należy ustawić jako domyślny motyw ikon na komputerze z systemem Linux. Aby zmienić ustawienia domyślne, otwórz „Ustawienia systemu” w środowisku pulpitu Linux. Następnie znajdź ustawienia ikony i wybierz z listy „Areeze”.

Sprawdź -   Chromecast VPN - jak zainstalować VPN na Chromecast (przewodnik)

Czasami aktywacja motywów ikon w systemie Linux może być myląca ze względu na to, jak ukryte są ustawienia w systemie Linux. Jeśli masz problem z aktywacją motywu ikony Areeze w systemie Linux, zapoznaj się z poniższą listą komputerów stacjonarnych, aby uzyskać instrukcje dotyczące zmiany domyślnego motywu ikon w systemie Linux.