Jak uzyskać codzienne zdjęcia Binga jako tapetę w systemie Windows 10

Firma Microsoft oferuje teraz oficjalny sposób ustawiania pięknych zdjęć ze strony głównej Bing jako tła pulpitu. Każdego dnia narzędzie automatycznie pobierze nowy obraz o wysokiej rozdzielczości z usługi Bing i ustawi go jako tapetę pulpitu.

Aby codziennie pobierać tapety ze strony głównej Bing, musisz je pobrać oficjalna aplikacja Bing Wallpaper z witryny firmy Microsoft.

Uruchom pobraną aplikację, aby ją zainstalować, i usuń zaznaczenie opcji „Ustaw Bing jako moją stronę główną” i „Ustaw Bing jako mojego domyślnego dostawcę wyszukiwania”, jeśli nie chcesz ustawiać Bing jako nowej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki w Chrome, Firefox i Edge.

Aplikacja Bing Wallpaper zainstaluje się i automatycznie pobierze i ustawi nową tapetę pulpitu. Jakikolwiek obraz pojawi się dzisiaj na stronie głównej Bing.

Instalowanie tapety Bing w systemie Windows 10

Aplikacja uruchamia się po uruchomieniu komputera i codziennie automatycznie pobiera i ustawia nową tapetę pulpitu.

Aby zmienić tapetę, znajdź ikonę Bing w obszarze powiadomień (zasobnik systemowy), kliknij ją i użyj opcji „Zmień tapetę”. Możesz szybko przejść przez kilka dostępnych tapet.

Możesz także kliknąć tę ikonę, aby zobaczyć wyjaśnienie, czym jest zdjęcie – na przykład powie Ci, jakiego rodzaju jest to zwierzę lub gdzie sfotografowano krajobraz.

Kontrolowanie aplikacji Bing Wallpaper za pomocą ikony w obszarze powiadomień.

Ludzie od lat używają różnych narzędzi innych firm do ustawiania obrazów Bing jako tapet pulpitu – nawet w systemie Linux! Wreszcie dostępne jest oficjalne, obsługiwane, łatwe w użyciu narzędzie, które robi to za Ciebie w systemie Windows 10.

Jeśli podoba Ci się narzędzie Bing Wallpaper, możesz codziennie wyświetlać nowe obrazy na ekranie blokady, pozostawiając włączoną funkcję Windows 10 Spotlight. W przeszłości zalecamy wyłączenie Spotlight, aby pozbyć się reklam, ale Microsoft nie używał Windows Spotlight do wysyłania reklam od dłuższego czasu.

x