Jak uzyskać dostęp do całego systemu do narzędzi Fastboot i ADB [Windows]

Google wypuściło w zeszłym roku samodzielne pliki binarne fastboot i ADB. Możesz je pobrać, jeśli nie chcesz pobierać całego zestawu Android SDK. W porównaniu z ogromnym plikiem SDK te narzędzia są niewielkie. Jeśli nie jesteś programistą, zwykle potrzebujesz ich, aby zmodyfikować swoje urządzenie. Aby z niego skorzystać, musisz wyodrębnić narzędzia w tym samym folderze, co na przykład obraz, który chcesz flashować na urządzeniu z Androidem. Dostęp do narzędzi nie jest możliwy z dowolnego wybranego folderu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli wiesz, jak je skonfigurować, możesz uzyskać dostęp do całego systemu do narzędzi Fastboot i ADB.

Czego potrzebujesz

Pliki binarne Fastboot i ADB dla Windows.

Wyodrębnij pliki Fastboot i ADB

Wyodrębnij pliki Fastboot i ADB. Otwórz ten komputer w systemie Windows 10 i przejdź do dysku systemu operacyjnego, tj. Dysku, na którym jest zainstalowany system Windows.

Utwórz nowy folder o nazwie „Android”. Folder Fastboot i ADB, do którego wyodrębniono pliki, zawiera folder „platform-tools”. Skopiuj go do właśnie utworzonego folderu Android.

Edytuj zmienne środowiskowe

Ta sekcja nie jest tak przerażająca, jak się wydaje. Otwórz aplikację Panel sterowania. W systemie Windows 10 możesz użyć paska wyszukiwania, aby go otworzyć. Wybierz kolejno pozycje System i zabezpieczenia> System.

W oknie System wybierz opcję „Zmień ustawienia” w sekcji „Ustawienia nazwy komputera, domeny i grupy roboczej”.

W oknie Właściwości systemu przejdź do zakładki Zaawansowane. Kliknij przycisk „Zmienne środowiskowe”.

Otworzy się okno Zmienne środowiskowe. Tutaj zobaczysz listę domyślnych zmiennych środowiskowych. Kliknij dwukrotnie wpis „Ścieżka”. Otworzy się nowe okno o nazwie „Edytuj zmienną środowiskową”. Kliknij przycisk „Nowy” i wprowadź ścieżkę do utworzonego powyżej folderu narzędzi platformy. Kliknij OK i uruchom ponownie system.

Systemowy dostęp do Fastboot i ADB

Otwórz wiersz polecenia i wpisz „fastboot”. Możesz teraz uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca bez przenoszenia folderu narzędzi platformy do katalogu, w którym chcesz go używać.

Jeśli kiedykolwiek przeniesiesz folder Platform-tools do innej lokalizacji, będziesz musiał zaktualizować ścieżkę, którą podałeś w Zmienne środowiskowe. Nie musisz koniecznie zapisywać folderu na dysku systemu operacyjnego, ale jest to lepsze niż zapisywanie go na innych dyskach.

Jeśli masz zainstalowany zestaw SDK systemu Android, nadal możesz dodać narzędzia Fastboot i ADB jako zmienną środowiskową. Jest to z pewnością najłatwiejszy sposób uzyskania dostępu do tych narzędzi, a edycja ich ścieżki jest dość prosta, jeśli zajdzie taka potrzeba. Działa to we wszystkich wersjach systemu Windows, od Windows 7 do Windows 10.

za pośrednictwem forów XDA