Jak uzyskać nagrywanie ekranu w narzędziu do wycinania w systemie Windows 11

Wreszcie, Microsoft wprowadza natywne narzędzie do nagrywania ekranu w Windows 11. Przez długi czas użytkownicy musieli polegać na Xbox Game Bar i innych aplikacjach innych firm, aby nagrywać ekran w Windows 11. Ale dzięki nowej aktualizacji narzędzia Snipping Tool, teraz będziesz mógł bez wysiłku nagrywać ekran w systemie Windows 11. Nowa aktualizacja była wydany dla użytkowników kanału deweloperskiego, ale możesz także zainstalować nowe narzędzie na stabilnych kompilacjach za pośrednictwem pakietu MSIXBundle, do którego link znajduje się poniżej. Więc bez zbędnych ceregieli, przejdźmy dalej i dowiedzmy się, jak uzyskać nagrywanie ekranu w narzędziu Snipping Tool w systemie Windows 11.

W tym samouczku mamy szczegółowe instrukcje instalacji nowego narzędzia Wycinanie w systemie Windows 11. Jeśli nie potrzebujesz już nowego narzędzia, możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem i wrócić do starszej wersji.

Zainstaluj nowe narzędzie do wycinania z nagrywaniem ekranu w systemie Windows 11

Zanim zainstalujesz nowe narzędzie do wycinania, pozwól, że wyjaśnię, że jest ono teraz wadliwe. Jest to pierwsze publiczne wydanie, przeznaczone tylko dla użytkowników Dev w kanale Insider, więc jest zgodne z oczekiwaniami. Nowe narzędzie do wycinania od czasu do czasu zgłasza błędy, a czasami odmawia rozpoczęcia nagrywania. Niemniej jednak, aby dać ci trochę informacji na temat możliwości nagrywania ekranu, obecnie obsługuje eksport w formacie MP4 (H.264), ale jest ograniczony tylko do 30 klatek na sekundę.

Poza tym nie ma przełączników do nagrywania mikrofonu, dźwięku urządzenia, dźwięków systemowych ani dodawania widoku z kamery internetowej. Zasadniczo jest to obecnie aplikacja typu barebone i powinna być lepsza w przyszłych wydaniach. Gdy tylko nowe aktualizacje pakietów będą dostępne, na pewno Cię o tym poinformujemy. Jeśli więc chcesz skorzystać z funkcji nagrywania ekranu w narzędziu do wycinania, wykonaj poniższe czynności.

1. Najpierw musisz pobrać nowe narzędzie do wycinania za pomocą link tutaj. Przeskanowaliśmy pakiet za pomocą VirusTotal i żaden z dostawców nie oznaczył go jako złośliwego, więc jest bezpieczny w użyciu.

2. Następnie upewnij się, że rozszerzenia plików są wyświetlane w Eksploratorze plików systemu Windows 11. Aby to zrobić, kliknij opcję Widok -> Pokaż -> Rozszerzenia nazw plików na górnym pasku menu.

3. Następnie zmień nazwę pliku i upewnij się, że kończy się na .msixbundle.

4. Po wykonaniu tej czynności kliknij dwukrotnie pobrany plik, a instalator zostanie automatycznie uruchomiony. Jak widać tutaj, wykrył starsze narzędzie do wycinania i zaoferował aktualizację narzędzia.

5. Po prostu kliknij „Aktualizuj”, a nowe narzędzie do wycinania z funkcją nagrywania ekranu zostanie zainstalowane na komputerze z systemem Windows 11.

6. Po instalacji otwórz go. Na stronie ustawień narzędzia można znaleźć numer wersji nowego narzędzia do wycinania, czyli 11.2211.35.0.

7. Cóż, aby nagrać ekran w systemie Windows 11 za pomocą narzędzia Wycinanie, przejdź do opcji „Nagraj”, a następnie kliknij przycisk „Nowy”.

7. Śmiało wybierz obszar, który chcesz nagrać, a uruchomi się 3-sekundowy timer. Kliknij „Start”, aby rozpocząć nagrywanie ekranu.

8. Kliknij przycisk „Stop” u góry, aby zakończyć nagrywanie ekranu. Możesz także kliknąć ikonę „kosza”, aby odrzucić nagranie.

9. Narzędzie do wycinania zostanie teraz otwarte. Może pokazać błąd odnoszący się do nieprawidłowej ścieżki pliku, ale zignoruj ​​​​go. Tutaj musisz kliknąć przycisk „Zapisz” w prawym górnym rogu, aby zapisać nagranie ekranu w preferowanej lokalizacji.

10. Na koniec możesz odtwarzać lub udostępniać nagranie ekranu z Eksploratora plików systemu Windows 11.

Odinstaluj najnowsze narzędzie do wycinania i przejdź do starszej wersji

1. Otwórz menu Start i kliknij prawym przyciskiem myszy „Narzędzie wycinania”. Następnie wybierz „Ustawienia aplikacji” z menu kontekstowego.

2. Tutaj przewiń w dół i kliknij „Odinstaluj”. Spowoduje to usunięcie narzędzia wycinania z systemu.

3. Następnie otwórz sklep Microsoft Store i wyszukaj „Narzędzie do wycinania”. Możesz także Kliknij tutaj aby bezpośrednio otworzyć listę aplikacji w sklepie Microsoft Store.

4. Teraz śmiało zainstaluj stabilną wersję narzędzia Snipping Tool na komputerze z systemem Windows 11. Otrzymasz starszą wersję narzędzia Snipping Tool ze sklepu, tę bez rejestratora ekranu.

Oto kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe narzędzie do wycinania i nagrywać ekran na komputerach z systemem Windows 11. W moim krótkim użyciu wydawało się, że Microsoft wciąż bardzo rozwija funkcję nagrywania ekranu i nie zbliża się do publicznego wydania. Być może rejestrator ekranu narzędzia Snipping będzie bogaty w funkcje i użyteczny w przyszłych wersjach. W każdym razie w międzyczasie sprawdź niektóre z tych najlepszych rozszerzeń do nagrywania ekranu dla Chrome. Przejrzyj także naszą listę tutaj, aby znaleźć kilka świetnych alternatyw dla narzędzia do wycinania w 2022 roku. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x