Jak robić zrzuty ekranu z opóźnieniem za pomocą wycinania i szkicowania w systemie Windows 10

Jeśli udało Ci się pobrać Windows 10 z października 2018, czyli aktualizację 1809, nie masz już do dyspozycji narzędzia Wycinanie. Zostało zastąpione narzędziem Snip and Sketch, którego można używać z Centrum akcji lub za pomocą klawisza PrintScreen na klawiaturze. Po uruchomieniu Snipa i Szkicu za pomocą jednej z tych metod aplikacja otwiera się w trybie wycinania, ale w rzeczywistości jest to samodzielna aplikacja, która podobnie jak narzędzie Wycinanie może wykonywać zrzuty ekranu z opóźnieniem. Oto jak.

Zrzuty ekranu opóźnione w czasie za pomocą wycinków i szkiców

Jeśli chcesz robić zrzuty ekranu z opóźnieniem za pomocą wycinania i szkicowania, musisz otworzyć aplikację z listy aplikacji w menu Start. Jeśli wyszukiwanie systemu Windows działa w Twoim systemie, możesz również wyszukać tę aplikację i ją otworzyć.

Kliknij strzałkę menu rozwijanego obok przycisku Nowy iz menu, które zostanie otwarte, wybierz opóźniony interwał zrzutu ekranu. Możesz wybrać tylko 3 lub 10 sekund.

W okresie opóźnienia chcesz ustawić ekran na zrzut ekranu, który chcesz zrobić. Po upływie czasu opóźnienia pojawi się mały pasek widoczny na poniższym zrzucie ekranu. Tutaj możesz wybrać zrzut ekranu pełnoekranowego, wolnej ręki lub prostokątnego.

Oczywiście zastanawiasz się, co się stanie z tym, co skonfigurowałeś na ekranie dla zrzutu ekranu, jeśli musisz wejść w interakcję z inną aplikacją. Zwykle oznacza to, że próbujesz wykonać zrzut ekranu elementu, który prawdopodobnie zniknie, więc możesz mieć pewność, że zanim narzędzie przedstawi opcje zrzutu ekranu, zamrozi wszystko na ekranie, tak jak jest, i możesz zrobić zrzut ekranu.

O to chodzi. Narzędzie otworzy zrzut ekranu w narzędziu Wycinaj i szkicuj. Możesz dodać do niego adnotacje lub narysować na nim, a następnie zapisać plik w formacie PNG. Wydaje się, że nie obsługuje formatu JPEG, co jest dziwne, ale możesz go przekonwertować za pomocą aplikacji takiej jak IrfanView lub nawet Paint.

Powinniśmy przypomnieć, że nawet jeśli masz narzędzie Snip and Sketch, nadal możesz używać przycisku PrintScreen i skrótu klawiaturowego Win + PrintScreen, aby robić zrzuty ekranu. Podobnie jak narzędzie Snipping nie przejęło całkowicie zrzutów ekranu, narzędzie Snip and Sketch nie zmusza Cię do jego użycia. Możesz także zainstalować narzędzia do zrzutów ekranu innych firm, które będą mogły używać klawisza PrintScreen do robienia zrzutów ekranu.