Jak uzyskać niestandardowy alert systemu Windows 10

Aplikacje obsługujące powiadomienia mogą ostrzegać o określonych wydarzeniach. Jeśli na przykład zainstalujesz aplikację Twitter, oprócz innych wydarzeń może ona informować Cię, czy wspomniano o Tobie w tweecie. Powiadomienia wysyłane przez te aplikacje są oczywiście ograniczone do możliwości aplikacji. Aplikacja Twitter może wysyłać tylko powiadomienia o Twojej aktywności na Twitterze i nic więcej. Jeśli potrzebujesz niestandardowego alertu systemu Windows 10, który wyświetla wstępnie ustawiony tekst, podobnie jak przypomnienie, możesz to zrobić za pomocą aplikacji o nazwie Niestandardowe powiadomienie 10.

Niestandardowy alert systemu Windows 10

Pobierz powiadomienie niestandardowe 10 ze sklepu Microsoft Store. Uruchom aplikację i wypełnij pola Nagłówek i Treść, podając wszystko, co chcesz przekazać w powiadomieniu. Zmień, kiedy ma się pojawiać powiadomienie i jak często ma być powtarzane. Po ustawieniu tekstu i godziny powiadomienia możesz zamknąć aplikację. Powiadomienie nie pojawi się natychmiast. Jest to ograniczenie, które ma system Windows 10, ale gdy pojawi się pierwszy alert, będziesz je okresowo otrzymywać.

Deweloper radzi, aby nie używać aplikacji do wysyłania bardzo ważnych powiadomień. Wydaje się, że działa niezawodnie, ale jeśli mu nie ufasz, istnieją alternatywne metody, których możesz użyć.

Ograniczenia

Powinniśmy wspomnieć, że Custom Notification 10 ma ograniczone możliwości. Może wyświetlać tylko jedno powiadomienie. Powiadomienie zostanie powtórzone, jeśli będzie to potrzebne, i możesz je edytować w dowolnym momencie, ale może być tylko jedno powiadomienie wygenerowane przez aplikację.

Alternatywy

Jeśli potrzebujesz bezpłatnej aplikacji, która może wysyłać powiadomienia za pośrednictwem systemu powiadomień systemu Windows 10, możesz użyć Cortany. Cortana może między innymi tworzyć i wysyłać przypomnienia, jednak jeśli nie jesteś fanem Cortany, możesz użyć programu PowerShell, aby uzyskać niestandardowe powiadomienie o toastach. To trochę więcej pracy niż interfejs użytkownika, który daje aplikacja, ale możesz go użyć do wysyłania dowolnej liczby powiadomień.

Metoda PowerShell jest nieco skomplikowana, ale jest niezwykle elastyczna. Działa z Harmonogramem zadań, dzięki czemu można utworzyć dowolną liczbę zadań, które wyzwalają dowolną liczbę skryptów. Wszystko, od tekstu powiadomienia po ikonę, której używa, można dostosować, a jeśli używasz go z Harmonogramem zadań, możesz uzyskać alert za pomocą niezliczonych wyzwalaczy.

Możesz także poszukać innych aplikacji przypominających, które mogą wysyłać Ci powiadomienia. Możesz sprzeciwić się używaniu Cortany, ponieważ zwykle wymaga ona zasobów, ale istnieją alternatywne, lekkie opcje.