Jak monitorować czas spędzony na Facebooku

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje społecznościowe stały się czymś w rodzaju uzależnienia. Nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych nie jest dobre, a jeśli masz urządzenie z systemem iOS, możesz je ograniczyć za pomocą Czasu ekranu. To powiedziawszy, nie wszyscy używają iPhone’a, dlatego pomaga, jeśli aplikacje społecznościowe mają sposób na ograniczenie czasu, jaki na nie spędzasz. Instagram niedawno dodał funkcję, która może śledzić i ograniczać Twoją aktywność na Instagramie. Facebook poszedł w jej ślady i możesz monitorować czas spędzony na Facebooku za pośrednictwem jego aplikacji mobilnych.

Czas spędzony na Facebooku

Jest to dość nowa funkcja, która została dodana do aplikacji na Facebooku, ale powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników. Wygląda jednak na to, że nie został dodany do wersji internetowej, więc trudno powiedzieć, czy czas spędzony nad wersją internetową na Facebooku będzie również brany pod uwagę.

  Jak zidentyfikować i wyróżnić reklamę w kanale aktualności na Facebooku

Aby monitorować czas spędzony na Facebooku, otwórz aplikację Facebook i przejdź do zakładki hamburger. Przewiń w dół i dotknij Ustawienia i prywatność. Gdy opcja się rozwinie, zobaczysz opcję „Twój czas na Facebooku”. Dotknij go.

Na ekranie Your Time on Facebook zobaczysz, ile czasu spędziłeś na korzystaniu z aplikacji. Sądząc po moim osobistym wykresie czasu, wydaje się, że nie bierze on pod uwagę czasu spędzonego na stronie Facebooka.

Możesz ograniczyć czas spędzany na Facebooku, dotykając opcji „Ustaw codzienne przypomnienie” na ekranie Twój czas na Facebooku. Wybierz, ile czasu chcesz spędzić na Facebooku i dotknij Ustaw przypomnienie.

Jeśli korzystałeś z tej samej funkcji, którą zaimplementował Instagram, wiesz, że przypomnienie nie zablokuje Ci dostępu do Facebooka. Poinformuje Cię, że ustawiony dla siebie czas upłynął, ale możesz go łatwo odrzucić i kontynuować korzystanie z aplikacji.

  Szukaj hashtagów na Facebooku, Twitterze i Google Plus

Jeśli korzystasz z aplikacji Facebook na różnych urządzeniach z systemem iOS (lub nawet Android), Twoja aktywność powinna być przynajmniej synchronizowana między aplikacjami. Nie byłem w stanie tego przetestować, ale tak powinno działać.

Jest rzeczą oczywistą, że limit czasu nałożony przez system operacyjny jest lepszy, ponieważ może ograniczyć Cię, gdy zbyt często używasz niektórych aplikacji. Aplikacje Facebooka i Instagrama mogą zablokować użytkownika, jeśli używałyby go zbyt często, ale funkcja ta jest bardziej sprawdzeniem niż ograniczeniem. Czas przed ekranem jest lepszy, jeśli chcesz kontrolować korzystanie z mediów społecznościowych, ale jest to tylko funkcja iOS, a Android potrzebuje czegoś podobnego.

  Jak pobierać filmy wideo z Facebooka na komputer

x