Jak uzyskać oldschoolowy wygląd Linuksa dzięki OneStepBack

Masz dość wyglądu wszystkich nowoczesnych niestandardowych motywów Linuksa? Masz dość płaskiego trendu? Wyczerpany przez „material design”? Wypróbuj motyw Retro OneStepBack dla rozmiaru!

Co to jest OneStepBack? To kochający motyw GTK dla środowiska pulpitu Linux, który wygląda jak system operacyjny NextStep Steve’a Joba. Występuje w różnych kolorach i stara się najlepiej naśladować wygląd starych czasów NeXT.

Uwaga: OneStepBack to motyw GTK, więc nie można go używać na pulpicie KDE Plasma 5, LXQt ani w dowolnym środowisku graficznym, które nie obsługuje GTK 2 lub 3.

Pobierz OneStepBack

Motyw OneStepBack GTK jest dostępny w witrynie motywu Gnome-Look.org, z wieloma dostępnymi wersjami. Różne wersje motywu nie różnią się zbytnio od subtelnych zmian w schemacie kolorów, takich jak niebieski, zielony itp. Jeśli interesuje Cię użycie motywu OneStepBack na pulpicie systemu Linux, musisz przejść do the Strona Gnome-Look dla OneStepBack.

Gdy znajdziesz się na stronie Gnome-Look z motywem OneStepBack, rozejrzyj się za przyciskiem „pliki” i kliknij go myszą. Powinien znajdować się bezpośrednio pod przeglądarką zrzutów ekranu.

W sekcji plików zobaczysz kilka różnych wersji motywu OneStepBack. Przejrzyj, aby znaleźć ten, którego chcesz użyć. Następnie wybierz ikonę pobierania, aby pobrać plik motywu na komputer z systemem Linux.

Wyodrębnij OneStepBack

Teraz, gdy plik motywu OneStepBack został już pobrany na komputer z systemem Linux, czas wyodrębnić pliki, aby można je było skonfigurować w systemie. Aby rozpakować pliki, uruchom menedżera plików na pulpicie systemu Linux i kliknij folder „Pobrane”.

Po wejściu do folderu „Pobrane” w menedżerze plików Linuksa znajdź archiwum OneStepBack i kliknij je prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz opcję „rozpakuj” i rozpakuj archiwum motywu.

Ewentualnie uruchom okno terminala za pomocą Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T, a następnie użyj CD, aby przejść do katalogu „Pobrane” i rozpakuj go za pomocą polecenia Rozpakuj.

Uwaga: może być konieczne wcześniejsze zainstalowanie narzędzia Unzip. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

cd ~/Downloads
unzip OneStepBack-*.zip

Zainstaluj OneStepBack

Aby zainstalować motyw OneStepBack w systemie Linux, musisz umieścić wszystkie pliki w katalogu / usr / share / themes / lub w folderze ~ / .themes do użytku przez pojedynczych użytkowników.

Aby rozpocząć instalację, uruchom sesję terminala. Następnie uruchom polecenie CD, aby przenieść wiersz polecenia z katalogu domowego (~ /) do folderu ~ / Downloads, w którym wcześniej wyodrębniono OneStepBack.

cd ~/Downloads

Teraz, gdy wiersz poleceń znajduje się w katalogu „Pobrane”, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować motyw OneStepBack w systemie Linux w całym systemie lub do użytku przez jednego użytkownika.

Zainstaluj w całym systemie

Aby skonfigurować motyw OneStepBack w systemie Linux, użyj polecenia mv z sudo. Pamiętaj, że jeśli nie masz dostępu do sudo, działa również su.

sudo mv OneStepBack-* /usr/share/themes/

Lub, jeśli nie masz dostępu do pliku sudoers, zaloguj się do roota za pomocą su, a następnie przenieś pliki.

su - 
mv OneStepBack-* /usr/share/themes/

Zainstaluj dla jednego użytkownika

Ci, którzy nie chcą, aby motyw OneStepBack GTK był dostępny dla każdego użytkownika w systemie, musi zainstalować motyw w katalogu ~ / .themes w folderze domowym zamiast w / usr / share / themes.

Aby rozpocząć instalację dla pojedynczych użytkowników, użyj polecenia mkdir, aby utworzyć nowy folder ~ / .themes.

mkdir -p ~/.themes

Zakończ proces instalacji, używając polecenia mv, aby umieścić pliki motywu w nowym folderze ~ / .themes.

mv OneStepBack-* ~/.themes/

Aktywuj OneStepBack

Po zainstalowaniu motywu OneStepBack GTK na komputerze z systemem Linux nadszedł czas, aby aktywować go jako domyślny wygląd systemu. Aby to zrobić, musisz otworzyć obszar ustawień systemu w używanym środowisku pulpitu Linux.

Po uruchomieniu obszaru ustawień systemowych w środowisku pulpitu Linux przejrzyj aplikację pod kątem ustawienia „Wygląd” lub „Motyw” i kliknij je myszą.

W obszarze „Wygląd” lub „Motywy” znajdź opcję modyfikacji domyślnego motywu GTK i kliknij ją. Następnie przejrzyj menu jednego z motywów OneStepBack zawartych w pakiecie motywów i wybierz go, aby zastosować OneStepBack jako domyślny motyw GTK dla środowiska pulpitu Linux.

Proces włączania motywów GTK różni się w zależności od komputera stacjonarnego w systemie Linux. Jeśli wykonałeś powyższe instrukcje, aby aktywować motyw OneStepBack w swoim systemie i nie możesz go całkiem uzyskać, nie panikuj! Jesteśmy z Tobą. Spójrz na poniższe linki. Każda pozycja na liście zawiera informacje o tym, jak włączyć niestandardowe motywy GTK w systemie Linux.