Jak dostosować wygląd napisów w serwisie Netflix

Jeśli zamierzasz umieścić tekst na obrazie, pamiętaj o jednej złotej zasadzie; biały tekst z czarną obwódką można przeczytać na czymkolwiek. Obraz, bez względu na to, jak jest zajęty / gęsty, nie spowoduje, że tekst będzie nieczytelny. To samo dotyczy napisów; oczywiście nie możesz mieć czarnych subwooferów na niczym, ale białe też nie zawsze wyglądają świetnie. Netflix obsługuje napisy we wszystkich swoich aplikacjach. Domyślnym kolorem, w którym Netflix wyświetla napisy, jest biały. Jeśli oglądasz anime, białe napisy często się gubią lub są trudne do odczytania. Oto, jak możesz dostosować wygląd napisów w serwisie Netflix, aby były bardziej czytelne.

Netflix umożliwia zmianę koloru, czcionki i rozmiaru napisów. Umożliwia także dodanie jednolitego tła za tekstem i wybranie koloru tła. Możesz również obramować tło, aby uzyskać lepszą widoczność. Opcje dostosowywania są dostępne tylko w interfejsie internetowym, ale mają zastosowanie do wszystkich aplikacji.

Zaloguj się do Netflix i kliknij miniaturę swojego konta w prawym górnym rogu. Wybierz z menu „Ustawienia konta”. Na stronie Ustawienia konta przewiń w dół do sekcji „Mój profil” i wybierz opcję „Wygląd napisów”.

Możesz wybrać inną czcionkę z menu „Czcionka”. Czcionka ma domyślnie cień i można ją całkowicie wyłączyć lub zmienić jej kierunek. Do wyboru są trzy rozmiary tekstu.

Aby zmienić kolor napisów, kliknij pole koloru obok menu „Czcionka” i wybierz kolor z jednego z gotowych ustawień. Aby zmienić kolor cienia, kliknij pole koloru obok menu rozwijanego „Cień”.

Jeśli chcesz włączyć jednolite kolorowe tło za napisami, kliknij wewnątrz pola koloru „Tło” tuż pod wyborem rozmiaru czcionki. Aby dodać ramkę do napisów, kliknij wewnątrz pola koloru „Okno”.

Możesz wyłączyć tło, okno tła i efekt cienia, jeśli ci się nie podoba.

Chociaż masz możliwość dostosowania wyglądu napisów w serwisie Netflix, istnieją ograniczenia. Kolory, które możesz wybrać, są ograniczone do zaledwie sześciu. Nie można załadować i wybrać niestandardowej czcionki dla napisów i trzeba wybrać jedno z ustawień wstępnych. Zapisz zmianę, a będzie ona widoczna na wszystkich Twoich urządzeniach.