Jak uzyskać plaster miodu w Minecrafcie?

Możesz łatwo uzyskać plastry miodu w Minecrafcie, dostrzegając ul. Pomożemy Ci to zrobić krok po kroku.

Pozyskiwanie plastra miodu nie jest trudne. Trudne jest znalezienie ula. W zależności od biomów masz różne szanse na znalezienie jednego.

Najlepszym miejscem są lasy kwiatowe. A dokładnie to, czego szukasz, to:

To jest ul 5 poziomu ociekający miodem.

Choć wygląda to na proste, powinieneś postępować zgodnie z określonym procesem, aby uzyskać plaster miodu i uniknąć ukąszenia przez jedną z pszczół. Ponieważ pszczoła miodna umiera po użądleniu ciebie, a to nie jest w twoim najlepszym interesie, jeśli chcesz więcej plastrów miodu lub miodu.

Zdobądź plaster miodu w Minecraft

Najpierw potrzebujesz nożyc i ogniska.

Przypominamy, że nożyce potrzebują dwóch sztabek żelaza, które można wyprodukować z surowego żelaza i węgla w piecu.

Podobnie możesz stworzyć ognisko z trzema kijami, trzema kawałkami drewna i jednym węglem lub węglem drzewnym.

Następnie musisz poczekać, aż miód kapie z ula. Gdy to zobaczysz, umieść ognisko pod ulem, aby je zapalić, i użyj nożyc, aby uzyskać plastry miodu. Jedna z mieszkających pszczół użądli cię, jeśli będziesz kontynuować bez ogniska.

Na koniec nie zapomnij rozpalić ogniska, aby pszczoły ponownie zaczęły zbierać plony. To zwróci kawałki węgla. Alternatywnie możesz mieć go z powrotem „tak jak jest”, jeśli masz zaklęte w jedwabiu narzędzie.

Jeszcze inną opcją jest ugaszenie ognia kamienną łopatą i ponowne rozpalenie go za pomocą krzemienia i stali. Pozwoli ci to uniknąć tworzenia ogniska dla każdej zebranej partii plastrów miodu.

Uzyskanie plastrów miodu w ten sposób jest dobre na początek, ale biorąc pod uwagę niedobór uli, wydajność będzie ograniczona, chyba że…

Tworzenie gniazda pszczół

Możesz tworzyć gniazda pszczół, aby mieć więcej plastrów miodu.

Następnie możesz je zainstalować w dowolnym miejscu, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na rozpalenie ogniska poniżej.

Następnie musisz wprowadzić dwie pszczoły w tryb hodowlany, karmiąc je dowolnym kwiatem. Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy, wskazując na nie.

W ciągu kilku sekund zobaczysz latającą pszczołę. Następnie rodzice wejdą w okres schładzania, zanim będziesz mógł ich oszukać do ponownego rozmnażania, a dziecko zajmie trochę czasu, zanim dojrzeje.

Sadzenie kwiatów w pobliżu z pewnością pomoże pszczołom zebrać pyłek i wejść do ich nowego gniazda.

Wniosek

Uzyskanie plastrów miodu jest łatwe, jeśli możesz znaleźć ul. I na pewno ją znajdziesz, jeśli będziesz na łąkach.

Następnie rozpal ognisko pod ociekającym ulem i użyj nożyc do wydobycia plastrów miodu.

PS: Grafika to jedyna rzecz, której większość ludzi nie lubi w Minecrafcie. Zainstaluj Optifine w Minecraft, jeśli jesteś jednym z nich.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?

x