Jak zrobić terakotę w Minecrafcie

Minecraft ma szeroką gamę klocków, których możesz użyć do zbudowania bazy. Mogą to być proste kamienne bloki lub mogą to być bloki betonowe, które można farbować, aby nadać strukturom bardziej estetyczny wygląd. Beton to nie jedyna kostka, którą można ufarbować i wykorzystać w budownictwie. Jest też terakota.

Terakota w Minecraft

Terakota jest wykonana z gliny w Minecrafcie. Glina występuje w formie bloków i można ją znaleźć w płytkich jeziorach. Zwykle jest to druga lub trzecia warstwa w jeziorze. Może wystąpić w dość dużych żyłach, ale większość żył jest mała.

Aby stworzyć terakotę w Minecrafcie, potrzebujesz;

Zdobądź blok gliny

Aby uzyskać gliniany blok, musisz go wydobyć. Po wydobyciu upuszcza gliniane kulki. Następnie możesz zbudować gliniany blok z glinianych kulek. Potrzebujesz czterech glinianych kulek, aby zbudować jeden gliniany blok.

Aby wydobywać glinę, szukaj jej w płytkich basenach. Ma szarawy kolor i może być wydobywany dowolnym rodzajem łopaty. Rozbij go jak blok piasku lub brudu. Zbierz gliniane kulki.

Blok z gliny rzemieślniczej

Teraz, gdy masz gliniane kulki, możesz zrobić gliniany blok.

Otwórz stół rzemieślniczy.
Umieść cztery gliniane kulki w formacji 2×2.
Zbierz gliniany blok.

Zrób terakotę w Minecraft

Terakota wytwarzana jest w piecu.

Otwórz piec.
Umieść paliwo w otworze na paliwo (węgiel, drewno, wodorosty itp.)
Umieść blok gliny w szczelinie do wytapiania.
Zbierz blok z terakoty.

Umierająca terakota

Terakota, podobnie jak beton, może być farbowana. Aby ufarbować blok z terakoty, potrzebujesz wybranego barwnika i 8 bloków terakoty.

Otwórz stół rzemieślniczy.
Umieść barwnik w środkowej komórce, tj. drugiej komórce drugiego rzędu.
Umieść blok z terakoty we wszystkich pozostałych komórkach.
Zbierz farbowaną terakotę.

Wniosek

Terakota jest tak odporna na wybuchy jak kamień. Budowa wystarczająco dużo czasu, aby zbudować cały dom, nawet jeśli twój dom jest mały, zajmuje dużo czasu. Jeśli jesteś ambitny, możesz stworzyć z niego cały dom/bazę, ale będziesz szukał gliny przez długi, długi czas. Być może będziesz musiał odbyć kilka podróży, ponieważ gliniane kulki można układać tylko w stosy po 16, w przeciwieństwie do stosów 64, które są wspólne dla większości bloków w Minecrafcie. Po zabarwieniu bloku terakoty nie można zmienić jego koloru na inny. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie koloru, jaki dostaniesz na kilku klockach, zanim wszystko umrzesz.