Jak oswoić lisa w Minecrafcie

Moby Minecraft, przyjazne lub wrogie, prawie wszystkie zapewniają graczom przedmioty do tworzenia. Zdobycie tych przedmiotów może wymagać łagodnego narzędzia, np. nożyczek do strzyżenia owiec i zdobycia wełny do robienia dywanów i łóżka, lub może wymagać przemocy, np. zabicia krowy, jeśli masz ochotę na stek na obiad.

lis minecraft

Oswój lisa w Minecrafcie

Fox to przyjazne moby dodane niedawno do Minecrafta i występują w odmianach czerwonych i białych. Zaczynają pasywnie, tzn. nie będą atakować gracza, ale można je oswoić. Noszą przedmioty i upuszczą je, jeśli zabijesz lisa, jednak lepiej oswoić lisa niż go zabić.

Jak oswoić lisa w Minecrafcie

„Oswajanie” lisa to nie to samo, co oswajanie ocelota czy wilka. Nie zachowuje się jednak jak zwierzak, ale zacznie ci ufać. Aby oswoić lisa, czyli zdobyć jego zaufanie, trzeba znaleźć takiego, który jest dzieckiem.

Młode lisy są rzadkością, więc najlepszą szansą na zdobycie oswojonego lisa jest zachęcenie dwóch lisów do rozmnażania. Jest to trudne, ponieważ lisy są płochliwe w stosunku do graczy i wydają się być szybkie (podobnie jak oceloty).

Aby zachęcić do hodowli, potrzebujesz słodkiej jagody. Słodka jagoda występuje w biomie tajgi w postaci krzewów. Złam krzak, a otrzymasz z niego słodką jagodę. Krzew słodkich jagód zrani gracza, jeśli w niego wejdzie, a to łatwy sposób na jego identyfikację.

Wyhoduj małego lisa

Aby wyhodować małego lisa, zdobądź jak najwięcej słodkich jagód. Lis znajduje się w biomie tajgi, więc nie będziesz musiał iść daleko, aby znaleźć jagody i lisa.

Znajdź co najmniej 2 lisy.
Lis powinien być blisko siebie.
Nakarm lisa słodkimi jagodami (kliknij prawym przyciskiem myszy/umieść przedmiot).
Kontynuuj karmienie lisa, aż zobaczysz serca.
Lis będzie się rozmnażał, a ty dostaniesz małego lisa.
Mały lisek będzie oswojony.

Odstawienie małego lisa od piersi

Mały lisek będzie chciał zostać z rodzicami lub innym lisem. Możesz temu zapobiec, korzystając z jednej z dwóch metod; możesz Bambi rodziców małego lisa i wszystkich innych lisów w pobliżu lub możesz umieścić małego lisa na smyczy, czyli smyczy.

Wiodąca metoda jest znacznie bardziej humanitarna. Aby stworzyć lead, potrzebujesz;

Sznurek można uzyskać poprzez: łamanie pajęczyn. Pajęczyny znajdują się w szybach kopalnianych.

Slimeball można zdobyć poprzez: Zabicie Slimowego moba.

Tworzenie tropu

Stworzyć ołów;

Otwórz stół rzemieślniczy.
Umieść jeden ciąg w pierwszej komórce pierwszego i drugiego rzędu.
Umieść jeden ciąg w drugiej komórce pierwszego rzędu.
Umieść jeden ciąg w ostatniej komórce trzeciego rzędu.
Umieść kulę szlamu w środkowej komórce, tj. drugiej komórce w drugim rzędzie.
Ołów zostanie stworzony.

Umieść smycz wokół małego lisa

Aby umieścić smycz wokół małego lisa;

Wybierz lead tak, aby go „trzymać”.
Kliknij prawym przyciskiem myszy/umieść akcję na małym lisku.
Odejdź ze swoim małym lisem i poczekaj, aż urośnie.
Regularnie karm lisa.

Wniosek

Jesteś teraz rodzicem lisa. Lis może zbierać przedmioty, atakować kurczaki, ryby, króliki i małe żółwie. Lisek nie potrafi pływać. Będą spać, jeśli będzie ciemno. Oswojony lis zaatakuje zombie, szkielety, zjawy, pająki i endermenów.