Jak uzyskać wskazówki dojazdu na zegarku Apple Watch

Udostępnij teraz w social media:

Dawno minęły czasy używania papierowych map do poruszania się po nieznanych drogach i miastach. Teraz mamy inteligentne urządzenia, które umieszczają narzędzia nawigacyjne na nadgarstkach i w kieszeniach. Ten przewodnik pokazuje, jak uzyskać wskazówki dojazdu na zegarku Apple Watch.

Jeśli jesteś fanem Map Google, nie znajdziesz ich na smartwatchu Apple. Google zrezygnowało ze wsparcia w 2017 roku, ale nadal możesz korzystać z Map Google w CarPlay, iOS i iPadOS.

Mapy Apple to świetna alternatywa, która działa na wszystkich urządzeniach Apple. Na Apple Watch jest reprezentowany jako biała strzałka skierowana w górę, przechwycona w niebieskim kółku. Ten okrąg znajduje się nad skrzyżowaniem na mapie w tle ikony aplikacji.

Apple dzieli główny ekran Map na pięć komponentów: Wyszukiwanie, Lokalizacja, Ulubione, Kolekcje i Ostatnie.

Większość wyświetlanych informacji pochodzi z aplikacji Mapy na telefonie iPhone. Na przykład, jeśli zazwyczaj podłączasz iPhone’a do CarPlay, aby uzyskać wskazówki dojazdu, wszystkie ostatnie wizyty pojawiają się w Mapach na Twoim iPhonie i są przenoszone do Apple Watch. Z drugiej strony, jeśli używasz Apple Watch do znajdowania wskazówek, te miejsca docelowe pojawiają się również w Mapach na Twoim iPhonie.

Ulubione i kolekcje są tworzone na iPhonie. „Kolekcja” to grupa miejsc docelowych udostępnianych za pośrednictwem poczty e-mail, SMS-ów, mediów społecznościowych i tak dalej. „Ulubione” zapewniają szybki dostęp do osobistych miejsc docelowych, co może być przydatne, jeśli podczas wakacji podróżujesz do tego samego hotelu lub parku rozrywki.

  Jak zainstalować najnowszy FireFox (bez ESR) na Debianie?

Wspaniałe w systemie nawigacji Apple jest to, że część zegarka zawiera dotykowe sprzężenie zwrotne. Gdy zmieniają się wskazówki lub musisz skręcić, usłyszysz „dudnienie” z urządzenia. Poczujesz również lekkie stukanie w przedramię.

Jak korzystać z wyszukiwania w Mapach na Apple Watch

Najpierw naciśnij Digital Crown, aby uruchomić ekran główny Apple Watch.

Cyfrowa korona Apple Watch

Następnie znajdź i dotknij ikony aplikacji Mapy w siatce aplikacji. Po otwarciu aplikacji dotknij pola „Wyszukaj” z lupą.

Korzystanie z funkcji wyszukiwania w aplikacji Mapy na Apple Watch

Tutaj możesz dyktować adres, bazgrać lub wyciągać miejsce docelowe z kontaktów.

Wybór dyktowania, bazgrołów, kontaktów w wyszukiwaniu

Mapy wyszukują również miejsca docelowe na podstawie Twojej lokalizacji i wyświetlają je w sekcji „W pobliżu”. Kategorie obejmują restauracje, fast foody, stacje benzynowe i nie tylko.

Aplikacja Mapy wyświetla restauracje, artykuły spożywcze i nie tylko w wyszukiwarce w pobliżu

W tym przykładzie wybraliśmy Smithfield’s Chicken 'N Bar-BQ wymieniony w sekcji Restauracja. Obróć Digital Crown, a zegarek przewinie opcje dotyczące chodzenia, jazdy samochodem i transportu publicznego. Ponieważ chcemy uzyskać instrukcje dotyczące jazdy, kliknij dymek samochodu pod „Trasa dojazdu”.

  Jak zainstalować MySQL Workbench na Ubuntu

Mapy pokazują różne sposoby nawigacji do celu

Na koniec dotknij ikony samochodu na następnym ekranie, aby rozpocząć nawigację. W zależności od miejsca docelowego może zostać wyświetlona jedna „Sugerowana” trasa lub wiele tras „Sugerowane” i „Alternatywne”. Użyj Digital Crown, aby przewijać wiele tras.

Nawigacja rozpoczyna się natychmiast po dotknięciu żądanej trasy.

Aplikacja Mapy na Apple Watch pokazuje sugerowaną trasę

Jak korzystać z Ulubionych w Mapach na Apple Watch

Uruchom aplikację Mapy na swoim Apple Watch, naciskając Digital Crown, a następnie dotykając jej ikony.

Następnie stuknij miejsce docelowe w sekcji „Ulubione”, które przypisałeś w aplikacji Mapy na swoim iPhonie. Następnie wybierz ikonę samochodu na następnym ekranie. Ponownie, możesz zobaczyć pojedynczą trasę „Sugerowaną” lub wiele tras „Sugerowane” i „Alternatywne”, w zależności od miejsca docelowego. Użyj Digital Crown, aby przewijać wiele tras.

Nawigacja rozpoczyna się natychmiast po dotknięciu żądanej trasy.

Korzystanie z Ulubionych w aplikacji Mapy, aby znaleźć sugerowane trasy

Jak korzystać z ostatnich w Mapach na Apple Watch

Tak jak poprzednio, naciśnij Digital Crown na ekranie głównym zegarka Apple Watch, a następnie wybierz ikonę Mapy, aby uruchomić aplikację.

Następnie przewiń w dół do sekcji „Ostatnie” i wybierz miejsce docelowe. Następnie dotknij ikony samochodu na następnym ekranie. W zależności od miejsca docelowego może zostać wyświetlona jedna „Sugerowana” trasa lub wiele tras „Sugerowane” i „Alternatywne”. Użyj Digital Crown, aby przewijać wiele tras.

  Jak dodawać znajomych w WeChat

Nawigacja rozpoczyna się natychmiast po dotknięciu żądanej trasy.

Korzystanie z opcji Ostatnie w aplikacji Mapy, aby znaleźć sugerowane trasy

Jak używać Siri do uzyskiwania wskazówek na Apple Watch

Naciśnij i przytrzymaj Digital Crown, aż na ekranie pojawi się następujący komunikat:

Siri pyta, w czym mogę ci pomóc?

Możesz też nacisnąć Digital Crown tylko raz, aby obudzić zegarek, a następnie powiedzieć „Hej, Siri”.

Następnie powiedz „Nawiguj do [your destination]. ” Siri wyszukuje lokalizację i uzyskuje wskazówki dotyczące dojazdu.

Podobnie jak w przypadku innych metod, dotknij ikony samochodu na następnym ekranie. Ponownie, możesz zobaczyć pojedynczą trasę „Sugerowaną” lub wiele tras „Sugerowane” i „Alternatywne”, w zależności od miejsca docelowego. Użyj Digital Crown, aby przewijać wiele tras.

Nawigacja rozpoczyna się natychmiast po dotknięciu żądanej trasy.

x