Jak używać Facebook Stories

Historie to nowa, ale nie tak innowacyjna funkcja Facebooka. Umożliwia użytkownikom publikowanie zdjęć lub 20-sekundowych filmów na swojej osi czasu. Te obrazy i filmy można oglądać do 24 godzin, podobnie jak w przypadku Snapchata i Instagrama.

Pokażemy Ci, jak korzystać z najnowszej funkcji Facebooka.

Po zalogowaniu zobaczysz nowy pasek u góry osi czasu. Jest to ten sam szablon, który jest używany na Instagramie do jego funkcji fabularnej.

Po prostu naciśnij papierowy samolot, oznaczony jako „Bezpośredni”, a zabierze Cię on do miejsca, w którym możesz zobaczyć przesłane przez Ciebie historie, a także odpowiedzi na Twoją historię. Jeśli nie przesłałeś jeszcze historii na dany dzień, możesz również nacisnąć przycisk „Twoja historia”.

Naciśnij przycisk „Wyślij zdjęcie/wideo”, aby przejść do aparatu.

Oprócz możliwości przechwytywania materiału z aplikacji, możesz także przenieść multimedia, które wcześniej zabrałeś do przesłania i edycji. Po prostu naciśnij rozproszone pliki zdjęć w prawym dolnym rogu.

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie bezpośrednio z aplikacji, wystarczy nacisnąć okrągły przycisk u dołu ekranu za pomocą przedniego lub tylnego aparatu. Aby przechwycić wideo, po prostu naciśnij i przytrzymaj ten przycisk.

Podobnie jak Snapchat, Facebook Stories pozwala na użycie filtrów, które mogą zmienić Twoje przeciętne selfie w coś spektakularnego. Teraz wszyscy Twoi znajomi z Facebooka mogą zobaczyć, jak dobrze nosisz brodę bez niepotrzebnych kłopotów z jej zapuszczaniem.

Aby przesuwać filtry po przechwyceniu multimediów, przewiń w dół lub w górę, aby zmienić. Możesz także dodać ramkę, tekst, a nawet doodle nad swoją historią. Wszystkie te narzędzia znajdują się na dole ekranu.

Następny ekran pozwoli Ci wybrać, czy chcesz wysłać Historię bezpośrednio do określonych znajomych, dodać do swojej Historii, czy jedno i drugie. Po dodaniu do Twojej historii jest ona dostępna przez 24 godziny, a jeśli zostanie wysłana do znajomych, mogą odtworzyć ją dwukrotnie, zanim zniknie.

Warto zauważyć, że podczas gdy konkurencyjny Snapchat oferuje system oparty na powiadomieniach, gdy ktoś robi zrzut ekranu Twojej historii, Facebook jeszcze nie zaimplementował takiej funkcji, więc zachowaj ostrożność, wysyłając te ryzykowne historie.