Jak używać iPhone’a jako latarki

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której potrzebujesz dodatkowego światła, lampa błyskowa w aparacie Twojego iPhone’a świetnie sprawdza się jako latarka. Jest w tym więcej funkcji, niż można by się spodziewać, więc oto jak z nich korzystać.

Włącz latarkę bezpośrednio z ekranu blokady

Jeśli potrzebujesz błyskawicznego dostępu do latarki, możesz to zrobić bezpośrednio z ekranu blokady w modelach iPhone’a X. W lewym dolnym rogu znajduje się mała ikona, która, jak można się spodziewać, wygląda jak latarka.

Samo dotknięcie ikony nic nie da – musisz ją mocno nacisnąć na X / XS / XS Max lub nacisnąć przez około pół sekundy na XR (włącza się, gdy puścisz). Dzięki temu latarka nie włączy się przypadkowo w kieszeni lub przypadkowo trafisz w ikonę, próbując zrobić coś innego.

Odpuścić; Dobrze; Na

Po prostu powtórz tę samą czynność, aby ją wyłączyć.

Włącz latarkę z Centrum sterowania

Jeśli chcesz bardziej precyzyjnej kontroli latarki, będziesz chciał ją odpalić z Centrum sterowania. Proces jest taki sam, niezależnie od tego, czy używasz modelu iPhone’a X, czy starszego telefonu z przyciskiem Home.

Najpierw otwórz Centrum sterowania – przesuń palcem w górę od dołu ekranu na iPhone’ach za pomocą przycisku Home lub w dół na zegarze w modelach X.

Tam możesz dotknąć ikony latarki w lewym dolnym rogu, aby natychmiast ją włączyć.

Ale oto fajna część: tutaj również możesz łatwo dostosować jasność. Na iPhone’ach z 3D Touch mocno naciśnij ikonę latarki; na iPhonie XR, po prostu przytrzymaj go, aby aktywować Haptic Touch. Spowoduje to wyświetlenie suwaka jasności, dzięki czemu można dostosować intensywność.

I to wszystko.

x