Jak włączyć autokorektę dla matematyki w programie Microsoft Word

Wpisywanie symboli naukowych lub matematycznych w programie Microsoft Word jest dość proste, ale to nie znaczy, że jest łatwe. Microsoft Word ma dedykowane pudełko symboli, które zawiera prawie każdy symbol, którego możesz potrzebować w dokumencie. Otwarcie pola symboli za każdym razem, gdy musisz wstawić symbol, przerywa normalny przepływ pracy i to wtedy, gdy pomniejszasz czas spędzony na szukaniu właściwego. Aby ułatwić sobie pracę, włącz autokorektę dla matematyki w programie Microsoft Word.

Autokorekta dla matematyki działa podobnie jak przełączniki poleceń w Slacku. Rozpoczynasz od ukośnika odwrotnego i wpisujesz nazwę symbolu, który chcesz wprowadzić. Autokorekta zastąpi wtedy nazwę prawidłowym symbolem.

Autokorekta dla matematyki

Otwórz Microsoft Word i przejdź do Plik> Opcje. W oknie Opcje przejdź do karty Sprawdzanie i kliknij przycisk Opcje autokorekty.

W oknie opcji autokorekty przejdź do karty Autokorekta matematyczna. Włącz opcję „Użyj reguł autokorekty matematycznej poza regionami matematycznymi”. Kliknij OK i wróć do dokumentu.

Korzystanie z autokorekty matematycznej

Aby skorzystać z autokorekty matematycznej, pomyśl o symbolu, który musisz wstawić. Musisz znać nazwę symbolu, np. Sigma, omega, delta itp. Jeśli nie wiesz, jak nazywa się symbol, możesz go narysować i dowiedzieć się.

Gdy już wiesz, jak to się nazywa, wprowadź to za pomocą następującego polecenia;

Składnia

symbol name

Przykład

sigma

W przypadku niektórych symboli, takich jak litery greckie, występują duże i małe litery, podobnie jak w języku angielskim. Aby wprowadzić wielką literę, upewnij się, że pierwsza litera nazwy symbolu jest wielka.

Aby wprowadzić wielki symbol Sigmy, wpisz;

Sigma

Aby wprowadzić mały symbol Sigmy, wpisz;

sigma

Korzystanie z LaTex

Jeśli często musisz wpisywać te symbole lub jest to normalne dla codziennej pracy, powinieneś rozważyć naukę korzystania z LaTex. Nie jest to łatwe do nauczenia, ale ludzie przysięgają na to i zdecydowanie odradzają używanie Microsoft Word jako zastępczego, szczególnie w dziedzinie badań i akademickich.

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby używać programu Microsoft Word, spróbuj poznać wszystkie jego funkcje, aby ułatwić wprowadzanie tych symboli. Pamiętaj, że nie musisz tylko wpisywać symboli. Potrzebujesz ich również, aby miały sens w odniesieniu do wszystkiego innego, co jest wpisane przed lub po nich, np. W równaniu.

x