iOS

Jak włączyć filtry ekranu, aby zrekompensować daltonizm w iOS 10

Smartfony odegrały niesamowitą, być może nawet nieprzewidywalną rolę w pomaganiu osobom niepełnosprawnym w prowadzeniu bardziej normalnego życia. Technologia ogólnie odegrała kluczową rolę w tym względzie, ale urządzenia osobiste, takie jak smartfony i smartwatche, zapewniają niesamowite wsparcie, gdy opcje kompensacji po prostu nie są dostępne. Smartfony, za pośrednictwem aplikacji lub wbudowanych funkcji systemu operacyjnego, które działają, są jednym z kluczowych narzędzi pomagających osobom niepełnosprawnym. Firma Apple nie jest obca tej koncepcji i aktywnie pracuje nad tym, aby jej urządzenia były łatwiejsze w użyciu dla wszystkich. W systemie iOS 10 dodano nową funkcję filtra ekranu, aby skompensować ślepotę barw. Funkcja przyciemnia ekran w zależności od rodzaju daltonizmu użytkownika i znacznie ułatwia interakcję z urządzeniem. Oto jak to włączyć.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Dostępność> Wyświetl udogodnienia. Opcja odwrócenia kolorów została przeniesiona na ten ekran, ale w tym przypadku opcja „Filtry kolorów” jest tutaj odpowiednia. Włącz ją, a zostaniesz przeniesiony do ekranu filtrów kolorów.

Dostępnych jest pięć opcji filtrów barwnych, z których trzy są przeznaczone do kompensacji ślepoty barw. Te trzy to filtry czerwony / zielony, zielony / czerwony i niebieski / żółty, które kompensują odpowiednio protanopię, deuteranopię i tritanopię. Pozostałe dwa filtry umożliwiają dodanie filtru w skali szarości i odcień koloru na ekranie.

ios10-kolorowe-filtry

Niestety kolory dotyczą tylko ekranu i nie można ich uchwycić na zrzucie ekranu, ale weź to od nas, wykonują świetną robotę. Użytkownicy mają możliwość zarządzania odcieniem i intensywnością tych filtrów kolorów. Możliwe, że niektóre filtry mogą powodować zwiększone zużycie baterii.

Jeśli cierpisz na ślepotę kolorów i możesz sobie poradzić z podobnym narzędziem do swojej przeglądarki, wypróbuj Chrome Daltonize.

x