Jak włączyć lub wyłączyć synchronizację w Chrome

Google Chrome umożliwia synchronizację konta Google z przeglądarką na dowolnym urządzeniu. Po włączeniu zakładki, historia, hasła, rozszerzenia i motywy – wśród wielu innych ustawień – synchronizują się z Twoim kontem Google, zapewniając bezproblemową obsługę bez względu na to, gdzie jesteś.

Jak włączyć synchronizację

Aby rozpocząć synchronizację z kontem Google, uruchom Chrome i kliknij ikonę menu profilu w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie kliknij „Włącz synchronizację”.

Nastąpi przekierowanie do ekranu logowania Google Chrome, na którym musisz wpisać swój adres e-mail Google – lub numer telefonu powiązany z Google – i kliknąć „Dalej”.

Wprowadź swoje konto Google i naciśnij

Wpisz swoje hasło i kliknij „Dalej”.

Wprowadź swoje hasło, a następnie kliknij

Jeśli wcześniej zalogowałeś się na inne konto Google za pośrednictwem przeglądarki, możesz napotkać ten komunikat z pytaniem, co chcesz zrobić. „To nie ja” tworzy nowy profil dla Chrome, a „To byłem ja” łączy wszystko z poprzedniego konta z profilem bieżącego konta. Wybierz opcję, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

Jeśli masz zalogowane więcej niż jedno konto, możesz zobaczyć ten komunikat.  Wybierz opcję, a następnie kliknij

Następnie zostanie powitany monit z pytaniem, czy chcesz włączyć synchronizację. Kliknij „Tak, zgadzam się”, aby włączyć synchronizację Chrome.

Potwierdź, że chcesz włączyć synchronizację

Jeśli widzisz ten błąd obok zdjęcia profilowego, nie martw się. Prawdopodobnie oznacza to, że w pewnym momencie skonfigurowałeś szyfrowanie dla swojego konta Google i wystarczy wpisać hasło.

Jeśli Twój profil wyświetla błąd, nie martw się.  Musisz tylko wykonać jeden dodatkowy krok.

Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie kliknij „Wprowadź hasło”.

Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie kliknij

Na nowej karcie, która się otworzy, wprowadź swoje hasło, a następnie kliknij „Prześlij”.

Wprowadź hasło szyfrowania, a następnie kliknij prześlij

Teraz jesteś zsynchronizowany i możesz używać Chrome z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu.

Jak wyłączyć synchronizację

Jeśli nie zależy Ci zbytnio na synchronizacji przeglądarki na wielu urządzeniach, wyłączenie synchronizacji jest równie łatwe, jak jej włączenie.

Uruchom Chrome i kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie kliknij „Synchronizowanie z” lub wpisz chrome: // settings / people w omniboksie i naciśnij Enter.

Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie kliknij

Pod nagłówkiem Osoby kliknij „Wyłącz”.

Kliknij wyłącz

Wyłączenie synchronizacji zapobiega zapisywaniu w profilu wszystkiego, co robisz podczas korzystania z Chrome. Zakładki, historia, hasła i nie tylko nie będą już synchronizowane ani dostępne.

Kliknij „Wyłącz”.

Kliknij wyłącz, aby potwierdzić, że chcesz wyłączyć synchronizację z tym urządzeniem

Jeśli chcesz wyczyścić zakładki, historię, hasła i inne dane z używanego urządzenia, zaznacz odpowiednie pole wyboru.

To wszystko. Po kliknięciu „Wyłącz” przeglądarka Chrome nie jest już włączona i nie będziesz mieć dostępu do żadnej z funkcji oferowanych wcześniej przez synchronizację.

Synchronizacja jest wyłączona i wraca do ekranu logowania